Колишній народний депутат України, а нині державний зрадник Сергій Поліщук

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

11 вересня 2023 року СБУ повідомила Сергію Поліщуку про підозру у державній зраді за спроби заперечити існування України на пропагандистському шоу Скабєєвої.

OSINT-аналітики аґенції Molfar проаналізували діяльність та публічні антиукраїнські висловлювання Поліщука, в рамках співпраці зі Службою Безпеки України.

У цій публікації розповідаємо про діяльність та публічні висловлювання Сергія Поліщука, які сприяли поширенню російської пропаганди.

Хто такий Поліщук Сергій?

Сергій Поліщук — це колишній народний депутат України від Блоку Юлії Тимошенко у 2006-2007 роках, а згодом — безпартійний. Вісім років, від початку своєї політичної кар'єри у 2006 році та до 2014 року — він не був надто активним. За час свого депутатства він більше говорив, а фактично запропонував чотири законопроєкти. Усі вони згодом були відкликані. 

А паралельно із тим Поліщук критикував Віктора Ющенка як керівника держави, розповідав про інтриги в партії "Наша Україна" та неефективність української влади загалом. А за рік до початку повномасштабного російського вторгнення Поліщук відкрив для себе російську пропаганду, навідуючись на ток-шоу до Скабєєвої. 

Після 2014 року він відійшов від активної політики, сконцентрувавшись на бізнесі. Однак починаючи з 2021 року він знову став активним у медійному просторі, неодноразово виступаючи на шоу російської пропагандистки Ольги Скабєєвої. Там він переконував телеавдиторію щодо неможливості вторгнення Росії в Україну та звинувачував США в спробах "підштовхнути Україну до військового конфлікту".

Читайте також: У Верховній Раді виявили депутата-"крота" з російським громадянством, який має вплив на боєздатність ЗСУ

Шлях від “БЮТ” до “Партії регіонів”: що робив Поліщук в українській політиці?

Поліщук спочатку був активним депутатом Блоку Юлії Тимошенко — зокрема фінансував цю політичну силу. Інші депутати підтверджують, що Поліщук у цей період став одним з інвесторів “БЮТ”. Ймовірно, саме це стало причиною його швидкого злету Поліщука у Верховній Раді. 

Літом 2006 року Поліщук отримав важливу посаду у комітеті, відповідальному за паливно-енергетичний комплекс та ядерну безпеку, що відкрило можливість впливу на ключові рішення у секторі енергетики країни. 

На парламентських виборах 2006 року “Партія регіонів” отримала 32,14% голосів і стала найбільшою партією у Верховній Раді. Рейтинги “регіоналів” зростали. До того ж на початку 2007 року в Україні тривала політична криза. Поліщук вирішив змінити “БЮТ” на “регіоналів”.

Березень 2007 рік. Поліщук покидає “БЮТ” і приєднується до “антикризової коаліції”. Представники “Партії регіонів” були ключовими творцями цього формування. 

У “антикризову коаліцію” також входили представники “Соціалістичної партії та забороненої нині “комуністичної партії”. Серед багатьох неоднозначних політиків там був і Сергій Поліщук. Приблизно з червня 2007 року він почав відвідувати засідання та збори “Партії регіонів”. Утім членство в “ПР” не підтверджував, бо офіційно не входив до її складу.

Схеми з “Нафтогазом” та кредит на $100k 

У жовтні 2007 року Поліщук підійнявся на ще одну сходинку вгору у своїй карʼєрній драбині — обійняв посаду заступника голови правління НАК “Нафтогаз України”. На цій посаді він протримався до квітня 2014 року, доки його не звільнили за рішенням Кабміну. Та за цей час, згідно з публікацією, Поліщук міг мати стосунок до розкрадання 61 млн гривень. “БГ Банк”, 5% якого належить дружині Поліщука, придбав облігації внутрішньої держпозики, а  перепродав їх за 9 тис. грн. Згідно з розслідуванням ЗМІ та правоохоронних органів (1, 2, 3), у той період цей “БГ Банк” контролювали Сергій Курченко й Артем Пшонка — народний депутат “партії регіонів” та син колишнього генпрокурора Віктора Пшонки. 

У 2014 році Сергій Поліщук отримав від того ж банку кредит з лімітом $101.4k та скористався ним. Однак надалі він не сплачував по кредиту, через що станом на січень 2015 року заборгував $82.3 тисяч, при цьому в гривневому вираженні сума збільшилася з до 1.3 млн (1, 2).

У жовтні 2015 року суд повністю задовольнив позов, однак рішення потім було оскаржене в апеляційному суді. У січні 2016  року суд видав виконавчий лист про стягнення з Поліщука заборгованості, з 2019 року майно Поліщука у Волинській області виставили на торги (1, 2, 3), а  майно на Київщині — і готувалося до реалізації (1, 2), однак у березні 2020 року  Верховний Суд зупинив дію рішення (1, 2).

Читайте також: Анна Бабінець: «Найбільше своїй репутації шкодить сам Зеленський — тим, що мовчить»

Від виробництва соків до футбольного клубу у Словаччині  — чим живе Поліщук

З 2014 року Сергій Поліщук зайнявся виробництвом соків. Власник 20% у тернопільському приватному підприємстві “Адвіс-ВВ”, котре виробляє вино та фруктові й овочеві соки. Хоча на 2023 рік юридична особа перебуває у стані припинення діяльності. 

У 2020 році Поліщук купив футбольний клуб FC Nitra у Словаччині — є на знімку з офіційної зустрічі з цього приводу, описана як зустріч “між українським інвестором та мером міста”. Публічно Поліщук не казав, що це його клуб, бо назагал представником є президент клубу — український бізнесмен Андрій Колесник (FB). Тренер — українець Анатолій Дем`яненко, колишній футболіст і тренер київського “Динамо”. Після придбання клубу його бюджет зріс на 500 тис. євро.

“США роблять все, щоб Україна припинила існування” — як Сергій Поліщук просував російські наративи

У 2021 році.
Поліщук брав участь у 2 етерах телеканалу “росія”. Обидва етери транслювались 23 та 24 листопада. У програмах стверджувалося, що напад росії на Україну неможливий, а що це, мовляв, США підштовхує Україну до військової агресії. Це — типова російська пропаганда, яку українці чули з вуст росіян в першу чергу. В етері 23 листопада Поліщук підсилював саме цю думку, наголошуючи, що це ніби-то “США хоче аби Україна припинила своє існування”. Також наголошував, що люди тепер мало читають, тому вірять українській пропаганді. В цьому ж випуску Поліщук сказав, що прилетів з Києва напередодні. Вірогідно, планував відвідати доньку, яка, до слова, в цей час навчалась у москві. 

Але й перед тим, як Поліщук почав відверто підігрувати російській пропаганді, розглянемо детальніше деякі публікації й його висловлювання про внутрішній політичний лад в Україні у 2006 та 2007 роках.. 

"БЮТ” у повному складі підписав коаліцію

20.06.2006

Інтервʼю виданню e-news

Деталі:

Коментар Сергія Поліщука про готовність “БЮТ” створити демократичну коаліцію, його акценти щодо неготовності “Нашої України” та Ющенка особисто йти на компроміси.  Натомість “БЮТ” та “соціалісти” завжди йдуть на зустріч, за його словами.

“Інакше Україну чекає шлях назад в майбутнє. За це несе персональну відповідальність Віктор Ющенко. Тому що ті перемовники, які відправляються весь час нічого не вирішують. Навіть Порошенко, який приєднався до перемовин одним з останніх, теж нічого не вирішує. Все вирішується на Банковій, як і в часи Кучми”, — Сергій Поліщук,  ексдепутат ВРУ.

«Президент усіх здає» — Сергій Поліщук 

11.12.2006

Інтервʼю виданню e-news

Деталі: 

Інтерв'ю з Поліщуком, де він наголошує, що часи Ющенка минули, і що у нього “слабкий характер”, тому  всім треба об'єднуватись навколо Юлії Тимошенко.

“Тому, що я вважаю, потрібно припинити проголошувати утопічні речі щодо розділення бізнесу та влади. Так, бізнес і владу слід розділити, але не потрібно з цього приводу робити неадекватних дій. Так склалося історично, що більша частина молодих людей, які щось в собі представляють, пішли у бізнес. Тому що фактично вони були кинуті напризволяще  після розпаду радянського союзу”,— Сергій Поліщук,  ексдепутат ВРУ.

Сергій Поліщук: «Тимошенко хоче зайняти місце Ющенко»

26.04.2007

Інтервʼю виданню “Forum”

Деталі: 

Знову говорить про “слабкість Ющенка як політика”, твердження про “чвари” та інтриги у “Нашій Україні”, бажання Тимошенко зайняти місце Ющенка, і що у випадку перевиборів “помаранчеві” не пройдуть у ВР

“Тільки подивіться, що знову почалося в "помаранчевому", так званому демократичному таборі: вже почалися сварки та інтриги, вже почалося створення замість одного чотирьох блоків. Тобто вони знову почали з того, на чому зазнали поразки на попередніх виборах. І це буде тривати вічно. У "помаранчевих" не просто немає згоди, у них особиста, глибока ворожнеча один до одного”, — Сергій Поліщук, ексдепутат ВРУ.

Як бачимо, Сергій Поліщук, замість конструктивної роботи, обрав шлях гучної критики. Вочевидь його коментарі спрямовані на демонстрацію "недієздатності" України як держави. Але згодом ці внутрішньополітичні розбіжності перестали його цікавити. Він майже зник із публічного поля, хоча і продовжував займатися бізнесом. Поліщук виплив з оновленою антиукраїнською риторикою, яка точно відповідає методичкам кремля. У 2021 році він виступав на шоу пропагандистки Скабєєвої.

Далі ми наводимо приклади етерів, на яких Поліщук був присутній.

”60 мінут” — Кремль прокоментував санкції США

23.11.2021

Деталі:

Наголошував в етері, що США підштовхують Україну до участі в війні, “США хоче аби Україна припинила своє існування”. Говорив, що існує “дві України”: Україна Ватутіна і Булгакова та Україна Резника та Яроша. Додавав, що в Україні, начебто, не залишилось об'єктивних телеканалів, окрім “НАШ” (*ред. — телеканал, що належав Євгенію Мураєву, проросійському політику). Згадував своє минуле в “Нафтогазі” й казав в етері російського телеканалу про катастрофу енергетики та промисловості. 

“Я помітив, з якою посмішкою пані Квін* говорила на тему початку війни. Вона усміхалася тому, що будуть гинути українські діти з обох сторін. І так напівзруйнована інфраструктура моєї країни буде зруйнована ще більше. США роблять все, щоб Україна припинила існування. Українці не зацікавлені у війні, але до влади прийшли такі люди. Ці люди прийшли за допомогою обману, вони прийшли з однією риторикою, а тепер риторика зовсім інша. Ними керують ляльковики”, — Сергій Поліщук, ексдепутат ВРУ.

* Крістіна Квін — тимчасово повірена у справах США в Україні 2 січня 2020 — 29 травня 2022. У цьому фрагменті Поліщук вказує на інтерв'ю, яке давала пані Квін одному з українських телеканалів.

60 минут О Байдене, НАТО и планах Рады. Эфир от 24.11.2021

24.11.2021

Деталі:

В етері говорили про новий транш МВФ, який, начебто, розкрадуть українські чиновники. І говорив про те, що в Україні немає зброї для війни; ми не можемо використовувати Джавеліни через технічну обмеженість. Перед зустріччю Путіна та Байдена підвищуються ставки. 

“В українського уряду зараз інші завдання. Аналізуючи те, що відбувається — ось нещодавно наш президент привітав нас з великим українським святом. День отримання чергового траншу МВФ. Цей транш, 699 млн, буде використаний на будівництво рову навколо кордону. Ось у нас є кілька місяців, поки цей рів будують. Доки ці гроші не освоять і не вкрадуть — українці не підуть на загострення конфлікту”, — Сергій Поліщук, ексдепутат ВРУ. 

Любитель російської пропаганди у соцмережах

Крім цих висловлювань екснардеп Поліщук зі своєї сторінки у Facebook підписаний на 124 групи. 8 з них, ймовірно, є частиною мережі проросійських пропагандистських акаунтів. 

Що читає Поліщук у соцмережах?

  1. МИССИЯ ШАРИЯ,

  2. УКРАЇНА - ЯКА ВОНА Є

  3. КПСС - Клуб политической сатиры и стёба

  4. Мировая политика

  5. КИЕВ - НАРОДНАЯ ИНИЦИАТИВА

  6. РУССКОЯЗЫЧНАЯ ЛЮБИМАЯ УКРАИНА

  7. Nostalgia for the Soviet football

  8. Великая Отечественная война.

Група МИССИЯ ШАРИЯ є безпосередньо однією з груп прокремлівського блогера та політика Анатолія Шарія, востаннє оновлювалась у травні 2022 року. Ймовірно оновлень більше нема через те, що й Шарію оголошено підозру СБУ і нині він переховується. Групи УКРАЇНА - ЯКА ВОНА Є, КПСС - Клуб политической сатиры и стёба, Мировая политика, КИЕВ - НАРОДНАЯ ИНИЦИАТИВА, РУССКОЯЗЫЧНАЯ ЛЮБИМАЯ УКРАИНА поширюють новини із прокремлівськими наративами про бажання українців “якомога швидше і за будь-яку ціну завершити війну”, про “вибірковість” мобілізації, права на виїзд за кордон для чиновників, невідоме місцеперебування президента Зеленського, загострення мовного питання, меми про Байдена, репресії проти УПЦ МП і так далі. 

Контент у цих групах перемежовується мемами та відстороненими цитатами, імітуючи активність розважальних пабліків. У всіх цих групах помічена активність одних і тих самих тролів, наприклад Лариса Литвинчук, що поширює зазначені новини та посилання на групу Русский мир Прибалтики. Групи Nostalgia for the Soviet football, Великая Отечественная война не розповсюджують політичного контенту, утім підігрують прокремлівській ностальгії за радянським союзом. 

Профіль Сергія Поліщука: факти та контекст

Народився 14 жовтня 1973 року, у Києві.

З 1990 по 1991 — учень регулювальника радіоелектронної апаратури на київському заводі “Радіоприлад”.

З 1992 по 1996 — студент Київського державного економічного університету. 

У 1996 три місяці працював інженером відділу інвестицій в дирекції будівництва Мужіївського державного золотополіметалевого комбінату. 

З 1999 — засновник ТОВ “Союз ВС”, КВЕД — “гуртова торгівля”, з 2001 основний КВЕД — “реклама”.

У 2008 році у юрособи було анульоване свідоцтво ПДВ через неподання податкових звітів протягом року. Також відома неактивна однойменна юрособа “Союз ВС”, заснована Поліщуком та Андрієм Сивоконем у 2002 та ліквідована у 2005, КВЕД — “маркетингові дослідження”, згодом основний КВЕД — “дослідження ринку”.
 

З 2004 по 2006 — директор, а згодом заступник директора (коли посаду обіймала його дружина), у ТОВ “КАС”, КВЕД — “рекламна діяльність”.

Поліщук Тетяна — дружина 

З листопада 2003 до січня 2005 року  працювала спеціалісткою з реклами та маркетингу “Союз ВС”, з лютого 2005 року до жовтня 2006 була зареєстрована як ФОП, основний вид діяльності — “дослідження кон'юнктури ринку та виявлення суспільної думки”. З лютого 2005 до червня 2006 також була директоркою КАС, на момент його ліквідації також володіла 50% компанії. 

У ВРУ 5 скликання була помічницею народного депутата від “БЮТ” Надоші Олега Володимировича, який також згодом вступив до “антикризової коаліції”. Саме Надоша Олег отримав від, на той момент, депутата від “Партії регіонів” Володимира Сівковича форму заяви про вступ до коаліції та передав її Поліщуку та Ковтуненку, — пише УП.

З березня 2011 року була головою спостережної ради “БГ Банку”, і на той момент володіла 5% там. “БГ Банк” згодом перейменували на Банк “Перший”.

У квітні-травні 2022 року Тетяну 23 рази тегала київська волонтерка Альона Дубова із вдячністю за допомогу притулкам для евакуйованих тварин, згідно з дописом (1, 2) у квітні 2022 року Тетяна особисто допомагала розвозити їжу для тварин та людей у Київській області. На фото і відео, вірогідно, присутня також і сама Тетяна.

Софія — донька

У 2020 році вступила до Гуманітарно-соціального інституту в московській області (1, 2, 3) на заочну форму навчання за спеціальністю “Державне і муніципальне управління”. Її телефон записаний як “Украина Студентка 16 Июля 2020”. Почала навчання з грудня 2020 року за договором.

Має сина Віктора, 2005 року народження. 

Сергій Поліщук — порушник політичної етики й загроза національній безпеці України

Поліщук — приклад того, як не повинна виглядати політична діяльність. Його співпраця з “Партією регіонів”, зокрема у той період, коли до влади прийшов Янукович. А відверта підтримка російської пропаганди — це загроза національній безпеці України.

Такі дії підривають довіру до державних інститутів та демократії як такої. Вони є прикладом того, чому важливо законодавчо карати діяльність політиків, які порушують інтереси держави. Люди, які активно сприяють ворожій пропаганді, мають нести відповідальність за свої дії.

11 вересня СБУ оголосила Сергію Поліщуку підозру. Його звинувачують у державній зраді та розпалюванні національної ворожнечі. Аналітики аґенції Molfar допомогли СБУ зібрати докази державної зради цього колишнього українського політика. Ймовірно зараз він переховується за кордоном. Але він та інші зрадники мають розуміти, що правосуддя дістане їх будь-де. 

Джерело: Molfar


В тему: 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]