Розгром російських окупантів на Харківщині. Коли артилерію рашистів лишили "без голови"

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Як у рашистів "зламалась" ставка на "вогневий вал" та авіацію, і яку роль це зіграло в наступі ЗСУ на Харківщині. Або чому армія РФ провалилась у спробах затримати просування наших військ та не змогла утримати "Ізюмський напрямок"

Поки наша армія прямує вперед, а укладачі карт вагаються між собою, що де і яким кольором замальовувати, давайте у виданні DEFENSE EXPRESS відзначають, що ми в останні дні не побачили. 

Бійці ЗСУ збирають трофеї після вдалого контрнаступу на Харківщині, вересень 2022 року, фото – Арсен Федосенко

А не побачили ми "вогневого валу" російської артилерії, який би теоретично міг би затримати просування наших військ. Ну і також – дій ударної авіації РФ, яка б теж могла чинити вогневий вплив на колони ЗСУ. Це ж два головні елементи військової машини РФ, які раптом "зламались". Чому так вийшло – давайте розбиратись в кожному випадку окремо.

Читайте також: Радість та щастя у звільнених селах України

Бійці ЗСУ збирають трофеї після вдалого контрнаступу на Харківщині, вересень 2022 року, фото – Арсен Федосенко

Росіяни в принципі намагались застосовувати ракетні війська та артилерію, щоб затримати просування наших військ. Але у ворога "щось пішло не так". ГУР МОУ повідомляло, що рашисти застосували проти наступаючих частин ЗСУ самохідні вогнемети ТОС-1 "Солнцепек". Незважаючи на всю потужність таких машин, рух наших військ це не зупинило.

Бійці ЗСУ взяли як трофей РЛС до контрбатарейного комплексу рашистів "Зоопарк-1М". А це означає, що орки бодай намагались розвідати позиції, з яких по ним "працювали" наші САУ типів "Гвоздика", Krab та PzH 2000. Але потім закинули цю справу, на фоні наростання загальної паніки в лавах "Ізюмського" угрупування російських окупаційних військ.

Читайте також: Балаклія звільнена: Хроніки окупації від очевидця

Втім, під час боїв на Харківщині артилерія ворога виявилась нездатною працювати за своїми звичними механізмами, тобто відстрілювати по декілька десятків тисяч снарядів на добу. І цьому може бути таке пояснення.

Рашистська "Мста-С", що стала трофеєм ЗСУ під час контрнаступу на Харківщині, вересень 2022 року, фото з відкритих джерел

Як можемо обережно припускати, в армії РФ ланцюжок "виявлення цілі – видача цілеуказівки – відкриття вогню" займає мінімім декілька годин. Тому такий формат стрільби годився лише для стрільби по стаціонарним позиціям ЗСУ, котрі займали оборону на Сході: вранці чи пообіді прилетів "Орлан-10", відзняв усе на крадену чи браковану фотокамеру, прилетів назад; рашистські штабісти розшифровували уже все "на місці", і уже за декілька годин по нашим військам починало "прилітати" від артилерії.

Саме по причинам такої "повільності" росіяни й не змогли активно застосовувати артилерію проти колон ЗСУ, що йшли вперед. Бо ворожі БПЛА не завжди здатні передавати дані "в режимі реального часу". Бо вороже командування "на місцях" не може швидко приймати рішення. Бо самі російські артилеристи відчувають свою уразливість проти наших засобів вогневого впливу. Так в армії РФ й "поламався" сумнозвісний "вогневий вал", і будемо сподіватись, що ніколи не "відремонтується".

Рашистська 2С3 "Акация", що стала трофеєм ЗСУ під час контрнаступу на Харківщині, вересень 2022 року, фото з відкритих джерел

Що стосується ударної авіації РФ, то тут картина виглядає так. Коли Командування Повітряних Сил оголосило, що рашисти на кордоні тримають 420 літаків та 360 вертольотів, це викликало небувалий перелік. Хоча тоді наші авіатори чітко пояснили – майже нічого з цього флоту авіації ворога не залетить вглиб території України для бомбардувань, бо остерігається нашої ППО.

Як виявилось згодом - настільки чисельний "на папері" флот ударної та армійської авіації ніяк не став на заваді просування ЗСУ. І Харківська контрнаступальна операція Збройних Сил України напевне увійде у військову історію як офензива, що була виконана за формальної переваги ворога в авіації .

Зправа - рашистський Су-25СМ з бортовим номером 04 "Синій" RF-95134, що був збитий під час наступу ЗСУ на Харківщині у вересні 2022 року, фото ілюстративне

Чому ж тоді росіяни не змогли скористатись своєю формальною перевагою у повітрі?Як можемо припускати, тут мають місце дві причини.

Перший – ЗСУ організувало ефективне протиповітряне прикриття військ, що наступають.

Другий – ЗС РФ втратили не просто 242 літаки та 213 гвинтокрилів, вони при цьому втратили кваліфікованих пілотів, що теоретично могли би атакувати наші колони на марші. Очевидно, лишились переважно малокваліфіковані пілоти, котрі вміють працювати хіба що з кабрування по стаціонарним цілям.

 

 

 

 

 

 

 

 

Армія РФ кинула трофей, який підказав "секрет" швидкого просування ЗСУ

Машина командира батареї 1В14 армії РФ, ілюстративне фото з відкритих джерел

У відкритому доступі з’явилось відео, яке вказує – під час втечі з тимчасово окупованих районів Харківщини армія РФ кинула рідкісну й одночасно раритетну машину командира батареї САУ 1В14 із складу комплексу 1В12 "Машина-С". Виробництво 1В14 стартувало ще в 1972 році, за радянських часів. За консервативними оцінками аналітиків порталу Oryx, за весь час війни ЗСУ взяли як трофей лише три машини 1В14, ще три – були знищені.

В даній ситуації насправді цікавіше навіть не те, наскільки рідкісна та раритетна машина стала трофеєм. А те, за яких умов рашисти кинули свою 1В14.

Читайте також:Масштабний наступ ЗСУ. Замальовки

Як можемо допускати на основі даних з відкритих джерел, під час контрнаступу ЗСУ на Харківщині окупанти бодай намагались застосувати свою артилерію проти наших військ. Зокрема, ГУР МОУ повідомляло, що росіяни намагались затримати просування ЗСУ за допомогою ТОС-1 "Буратино", але вони зазнали невдачі. Раз армія РФ кинула свій рідкісний радіолокатор до комплексу "Зоопарк-1М", то значить ворог хоча б намагався вести контрбатарейну боротьбу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Схоже, обслуга цієї кинутої 1В14 навіть намагалась організувати видачу цілевказівок для стрільби, скажімо, для САУ "Мста-С", котрі однак у великих кількостях теж кинули рашисти на Харківщині. Але, як далі можемо припускати, як тільки паніка охопила штабних офіцерів артилерійських частин армії РФ, управління артилерією російських окупаційних військ було паралізовано. Що в чомусь наперед визначило крах "Ізюмського" угрупування військ рашистів.

Читайте також: Як ЗСУ вчаться вести війну 6-го покоління

Машина 1В14, яку армія РФ кинула на початку війни проти України, фото з відкритих джерел

Як показує практика, як тільки артилерія орків лишається "без голови", тобто без управління, вона раптом перестає "уміти" створювати "вогневий вал" в десятки тисяч снарядів на добу.

Опубліковано у виданні DEFENSE EXPRESS 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]