Від кого зрадник Богуслаєв отримав 400 мільйонів в РФ: ФСБ, Росгвардія, авіаполк Путіна

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

 Московські фірми Богуслаєва всі попередні роки ремонтували авіадвігуни  в РФ і постачали деталі для ремонту на російський воєнпром. З цього вони з 2014-го року отримали трішки більше 400 мільйонів, якщо рахувати в гривнях.

Ключові особи цієї мережи – Вячеслав Богуслаєв і Петро Кононенко, колишній очільник московського представництва «Мотор Січі». Після 2014го року воно формально закрилось, але фактично офіс з Кононенко на чолі лишився.

Авіаційні деталі та вузли, не кажучи вже про двигуни, є товарами подвійного призначення, і вони мають перетинати кордони під особливим контролем. Тому що двигун для «цивільного» гвинтокрила рятувальників і військово-транспортного гвинтокрилу – це майже однакові речі. В 2014му році Україна заборонила вивезення таких товарів в Росію, але для «моторівців» це не було проблемою – вони стало обходили ці обмеження через країни-«прокладки». Про механізм обходу, наприклад, ви можете почитати в статті ще за 2019-й рік.

Запорізький Центр Розслідувань розповідає про бізнес Богуслаєва вже в Росії.

Головна «материнська» фірма для його російських фірм – це ООО «Лосиный остров», названа так на честь великого парку в Москві. В ній Богуслаєву належать 80% відсотків, а Кононенку 20%. «Лосиный остров» є засновником інших фірм, але ми розповімо лише про три з них , які і беруть участь в російських тендерах.

Базова схема – от така, а деталі далі

«Борисфен» для Путіна та ФСБ

АО «Борисфен» – 90% у «Лосиного острова», 10% напряму у власності ОАО «Мотор Сич». Сталий постачальник і підрядник Росгвардії та її авіапарку. Ми подивились закупівлі з початку 2019-го до  кінця 2021 го – за три останні роки перед початком вторгнення Росії. Незадовго до початку вторгнення закупівлі оборонного призначення в Росії частково утаємничили – можливо лише побачити саме оголошення, а переможці приховані.

Читайте також: Якби не державна зрада співробітників СБУ, Богуслаєв "сів" би ще у 2015 році

Саме «Борисфен» займається обслуговуванням літаків для Путіна та путінської верхівки. Повна офіційна назва путінського авіаполку – «Федеральное государственное бюджетное учреждение “Специальный летный отряд “Россия” управления делами президента российской федерации».

Для них фірма стало обслуговує двигуни – робить звірку з контрольними екземплярами, подовжує ресурс двигунів, виконуючи ремонт і заміну невеликих запчастин.

Інший постійний замовник «Борісфена» – це Росгвардія у двох особах, або у вигляді головної юрособи – «Федеральная служба войск национальной гвардии Российской федерации», або як військова частина 3553. Саме ця частина є авіаційним крилом Росгвардії.

Для них Борісфен робить теж роботи з двигуном, який виробляють на «Мотор Січі» – «Проведение комплекса работ по восстановительному ремонту и увеличению межремонтного срока службы на 1 (один) календарный год авиационным двигателям Д-36 серии 1», наприклад.

І, відповідно, навряд чи деталі на цей ремонт з’являються з повітря.  

Загалом, для «силового крила» росіян – Росгвардії та літачків Путіна, «Борисфен» за ці три роки набрав контрактів на 76 мільйонів рублів. Або 27,9 мільйонів гривень, якщо рахувати по курсу осені 2021, коли і рубль, і гривна вже декілька років майже не коливались.

Читайте також: Затриманий Богуслаєв більше 20 років має громадянство рф. Здогадайтесь самі, чим всі ці роки займалася СБУ

І одночасно з цим, «Борисфен» ще трішки менше, ніж на сто мільйонів гривень, попрацював з російським МЧС та цивільними й приватними структурами Росії. Усі зацікавлені можуть подивитись на інші тендери фірми за цим лінком, поки в РФ ще не закрили остаточно свої закупівлі. І попри те, що це цивільна авіація, експортувати деталей для усіх цих ремонтів не можна ще з 2014-го року, адже це товари «подвійного призначення», які можна використати і для цивільної, і для військової техніки.

Деталі для війни

Друга важлива фірма Богуслаєва – це ООО «ВКМС»,  “Вертолетные комплексы и многофункциональные системы”, в якій 60 відсотків в «Лосиного острова» і ще 20 особисто в Петра Кононенка. В них, за даними російських тендерів, лише один клієнт – “218 авиационный ремонтный завод”. Це завод саме з системи російського ВПК, він ремонтує двигуни, що стоять зараз на військовій авіатехніці – літаках СУ та МіГах, та усій сім’ї КА, в тому числі Ка-52 «Алігатор».

І цьому заводу ООО “Вертолетные комплексы и многофункциональные системы” вже з 2014-го року «відвантажили» різних деталей на 362 мільйони рублів / 133 мільйони гривень. Це не роботи, а саме масштабні постачання запчастин до двигунів, в тому числі – до ТВ-117, який виробляють на «Мотор Січі».

Гвинтокрили для ФСБ

І третя фірма – це ООО «ВК-МС», але вже «Владимир Климов – Мотор Сич». Це теж ремонти різного рівня, наприклад – «Капитальный ремонт ВСУ АИ-9В с обязательной заменой комплектующих, не обеспечивающих межремонтный ресурс и межремонтный срок службы двигателя». АИ-9В – це допоміжний двигун в гвинтокрилі.

Читайте також: У нардепа-украинофоба Богуслаева 7 компаний в России и пенсия больше зарплаты

Серед силовиків основними клієнтами є знову ж таки Росгвардія і ФСБ

Загалом, на тендерах «ВК-МС» отримав 24,4 від «силового сегменту» і 117,9 мільонів гривень від МЧС та авіації видобувних компаній.

Отже, сумуючи з попередніми фірмами, в нас виходить загальний дохід орієнтовно на 402 мільйони гривень за роки війни, з 2014го.

І як ви розумієте, усі ці ремонти навряд чи відбувались без деталей, вироблених на «Мотор Січі», ввезених через посередників.

Ми показали саме те, що можна знайти у відкритих даних російських закупівель. Як проходить продаж готових двигунів «під ключ», про які Богуслаєв домовлявся з росіянами на оприлюдненій СБУ прослушці – то вже хай встановлює слідство.  Ми можемо лише сподіватись, що нарешті війна змусить їх не дивитись на бізнес з росіянами, як на щось природнє.  

Сергій Сидоров,  опубліковано у виданні ЗАПОРІЗЬКИЙ ЦЕНТР РОЗСЛІДУВАНЬ


Про державного зрадника Богуслаєва можна дізнатися з таких публікацій:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]