Вдова чеченського воїна: «Віддати Путіну вбивцю мого чоловіка – приректи на смерть інших ворогів Кремля»

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  Зелімхан Хангошвілі, його дружина та дочка в Києві

Засуджений у Німеччині до довічного ув'язнення за вбивство чеченського патріота і звільнений у рамках масштабного обміну  між Росією і країнами Заходу кілер Вадим Красіков служив у спецпідрозділі ФСБ. Вдова вбитого ним колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі Манана Цатієва засудила видачу вбивці російській стороні. 

"Не могла припустити, що вбивцю звільнять так швидко. Невдовзі після ухвалення вироку така теоретична можливість обговорювалася, але адвокати запевнили: він має відбути значний термін. Те, що відбувся обмін, показує: думка постраждалих владі Німеччини неважлива. Це особливо прикро, коли вважаєш, що живеш у цивілізованій країні, де цінують права людини".

Ціатієва впевнена, що угода мала характер "мафіозної", де виконання обіцянок відігравало ключову роль. Красиков, який залишився вірним російському керівництву і не зронив жодного слова протягом усього судового процесу, на її думку, став розмінною монетою в політичних іграх. Вдова Хангошвілі також висловила припущення, що звільнення кілера було частиною ширшої політичної гри, де Росія отримала значні вигоди, а Німеччина показала свою слабкість.

Брат загиблого Зураб Хангошвілі в інтерв'ю виданню BILD також заявив, що про обмін його ніхто не поінформував.  Загалом, за словами Зураба, він відчуває неоднозначні почуття: "Тепер убивця мого брата на свободі. Ми почуваємося приниженими. Діти стали сиротами, я втратив улюбленого брата, а вбивця може обійняти свою сім'ю. Це боляче".

Вдова чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі (на фото Зелімхан Хангошвілі, його дружина та дочка) Манана (Раїса) Ціатієва розповіла в інтерв'ю «МО», чому вважає визволення кілера Красікова великою помилкою Заходу.

— Як ви дізналися про обмін убивці вашого чоловіка і що відчули цієї секунди?

— Спершу зі мною зв'язалася мій адвокат – вона надіслала мені статтю про обмін. Але додала, що поки що німецька держава це не підтверджує. Але коли я вже побачила кадри, як убивця сходить із трапу літака в Москві і його там зустрічає особисто Путін – все стало зрозуміло.

Читайте також: Українець свідчив проти кілера ФБС, який вбив громадянина Грузії в Берліні на замовлення Росії – Bild

— Вбивця вашого чоловіка на волі і уникнув покарання за те, що зробив – але натомість справді чесні та добрі люди здобули сім'ї, щастя, свободу – може це правильно?

— Будь-який торг із Путіним – втрата часу та блеф. Якщо вони вибрали собі якусь жертву – вони її вже ніколи не відпустять із гачка. І зараз Кремль просто бере перебіг гри у свої руки. Як би звільнені люди не думали, що для них все закінчилося і вони можуть спокійно жити та продовжувати свою діяльність – це не так.

Путін все одно через таких кремлівських лиходіїв, нових “Красікових”, продовжить полювання за своїми ворогами. Віддати Путіну вбивцю мого чоловіка – приректи до смерті інших ворогів Кремля. І численні попередні вбивства, які відбувалися за межами Росії, в інших країнах, вкотре підтверджують, що для нього та його злочинів немає кордонів.

Це ж мені говорили й агенти, які попереджали про замахи на мого чоловіка Зелімхана. І коли ми ще жили в Грузії, де був перший замах, і вже коли переїхали до Німеччини. Вони мені так і казали: “Нехай ніколи ваші голови не залишають думки про те, що це переслідування буде довічно. Це полювання навіка. Поки вони не отримають бажане – ваш труп”

— Деякі ЗМІ написали про обмін, що цим Путін показав іншим своїм кишеньковим вбивцям, що він “своїх не кидає”. І щоб вони не вчинили в ім'я його, він витягне з в'язниці і поверне додому. І ви, напевно, пам'ятаєте фразу, яку сам Красіков говорив у в'язниці охоронцеві: “Путін не дозволить згноїти мене у вашій в'язниці”. Так і сталося, виходить. Виходить, що це ще й знак іншим його кілерам: "все буде добре, вбивайте за мене та в ім'я мене!"

—  Саме так. І саме це мене так сильно бентежить. Визволення злочинця, який показав, що суверенність країни, закони іншої країни – нічого не означають, якщо ти кілер Кремля – це небезпечний прецедент для всієї Європи, для всього світу. Тим більше, що й з моменту скоєння злочину минуло зовсім небагато часу.

Все ж я впевнена, що можна було не віддавати Путіну його вбивцю. Красіков був на довічному ув'язненні. А тут за кілька годин біля трапа літака його зустрічає сам Путін, тисне йому руку. І він отримає свою нагороду як герой. І швидше за все посаду якогось депутата Держдуми – як той самий Андрій Луговий, який отруїв у Лондоні критика Путіна Олександра Литвиненка і за цей злочин отримав місце у Думі. 

— Ви згадали про замах у Грузії. А взагалі наскільки ваше життя із Зелімханом до останніх годин було життям людей, на яких іде полювання?

- Так звичайно. Я живу детективне життя. І всі 17 років подружнього життя були такими. І не лише про моменти замаху – просто весь час ти усвідомлюєш це переслідування. По суті, Зелімхан був польовим командиром лише два з лишком роки. І він тоді був зовсім молодим – коли він йшов на війну, йому було 20 років. Але зі свого прицілу, коли він повернувся до Грузії, вони його так і не спустили. Поки правив Саакашвілі, було трохи легше та спокійніше. Але коли до влади прийшли проросійські сили на чолі з Іванішвілі, залишатися в цій країні було вже неможливим – власне, і перший замах стався незабаром – у травні 2015 року. 

Читайте також: Гіркін, отруйники Навального та вбивця чеченця у Німеччині мають одну "ФСБшну" серію паспортів – The Insider

— І ви одразу вирішили залишити країну та перебратися до Європи?

— Так, упродовж року я будь-якими шляхами намагалася виїхати. Декілька країн відмовили мені в документах. Але потім вдалося вийти спочатку туристичну візу до Польщі, куди я відразу поїхала з дітьми. А потім і гуманітарні візи до Німеччини. Щоправда, у Польщі ще довелося помучитися, бо мене не хотіли випускати з аеропорту з чотирма дітьми і після прильоту нас усіх затримали. Зелімхан на той момент уже знав, що планується повторний замах, який має бути здійснений протягом півроку – і перебрався до України. Але зрештою після всіх поневірянь ми влаштувалися в Німеччині, де, як показало життя, теж почуватися в безпеці не можна. Але живемо тут – я та діти – вже сім років.

— А ви почуваєтеся в безпеці там після вбивства Зелімхана?

—  Не люблю це питання. Що таке безпека взагалі? А ви почуваєтеся у безпеці, де б ви не були зараз, скажіть?

—  Ні звичайно. Я опозиційний журналіст, багато років критикую Кремлю та Путіна.

— Я не люблю це слово. Ми у надійному зберіганні у нашого Творця. І наш шлях зумовлений.

— Ви, як і раніше, любите свого чоловіка?

— Якби не кохала, не народила б йому стільки дітей. Один чоловік, четверо дітей. І наше кохання.

Ренат Давлетгільдєєв, опубліковано у виданні .Точка


Читайте також: 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

15:21
СБУ та Нацполіція затримали агента рф, який палив об’єкти Укрзалізниці на Полтавщині
13:15
СБУ затримала агента-рашиста, який розставляв «відеопастки» для коригування ударів по Києву
11:11
Після атаки "Шахедів" "Укрзалізниця" змінила маршрути потягів на Київщині
10:01
Генштаб ЗСУ оновив дані про втрати рашистів та ситуацію на фронтах
09:22
Журналісти BBC понад 1500 разів порушували редакційні принципи при висвітлення війни в Ізраїлі
08:15
Ціни на продукти в осінньо-зимовий період можуть зрости на 10-15%, дефіциту не буде
20:47
В Україні 9 вересня подекуди очікується короткочасний дощ та гроза, до 28° тепла
19:17
В Росії нарешті помер ще один естрадний довгожитель який підтримував Путіна
18:07
Ще в одну країну НАТО залетів та розбився "Шахед" рашистів
16:41
В НАТО пожурили РФ за безвідповідальність за "Шахеди" в повітряному просторі Румунії

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]