Влада ще раз показала, що корупційні схеми у портах були, є та будуть

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  Влада ще раз показала, що корупційні схеми у портах були, є та будуть

Ще раз доводиться констатувати, що нинішня влада взагалі нічого не збирається міняти. Попливуть контейнери в порти -> попливуть гроші в кишені чиновників  -> запрацюють системи, схеми, програми та елементарне щипання.

Традиційно про Є-простої на кордонах. Влада домоглася, що водії у відповідь на реальний терор самої влади проти них, реагують “італійським страйком”. Або не їдуть у рейси (див. зведення за 31 травня нижче) або залишають вантажівки з причепами за кордоном і: “Директор, я з родиною погодив, залишаюся за кордоном.” 

На стоянках у Румунії, за деякими свідченнями, кинутих таким чином українських вантажівок вже сотні. Простої на кордонах, насильницька мобілізація (наприклад, водіям ФОП не можна отримати броню), знущання митниці, транспортної та податкової інспекції призвели до того, що возити вантажі взагалі немає охочих. Водії шукають менш ризикових способів заробити своїй сім'ї на життя.

Читайте також: Зернове прокляття України, а також система поборів, мафіозний ПДВ та мережева корупція

І, на жаль, найчастіше за кордоном. Зведення нижче - промовистий доказ того, що машин з вантажем на кордонах немає взагалі. Адже у вантажівках мали бути імпортні: гігієна, дитячі товари, медикаменти, комплектуючі, сировина та інше. Нехай зараз Гетьманцеви та Ермаки возять вантажі. Далекобої сказали "досить". 

Screenshot of Safari at 31 May 2024 at 11_22_31.png

У своєму матеріалі "Перший пішов!" я показав, що саме чекає транспортна громадськість із відновленням морського контейнерного сполучення в українські порти. 

Вказав кешеві розцінки за вигадані митні процедури, які можуть виникнути в імпортерів та транспортників. Зокрема:

Screenshot 2024-05-28 at 10.54.39.png

Перше судно вже опрацьовано повністю з урахуванням п.п. 6-7 вище. Практично відразу після вивантаження судна посипалися скарги експедиторів на вимагання митних оглядів без будь-яких причин, та законного обґрунтування. Точних цифр збитків бізнесу ще немає. Саме так створено цю корупційну схему. Окрім морського фрахту (іноді до 10тис. дол.), портових послуг (500-600 дол), у стандартній ситуації вивантаження-навантаження вантажу для митного огляду вантажу обходиться клієнту в 12тис. грн (у тому порту, куди прибуло це перше судно).

Читайте також: Як у Зеленського проґавили небезпечний для себе запит народу на протидію корупції 

Або ще додатково майже 300 дол. за контейнер. Тобто. бізнес, за забаганку митниці, повинен був примусово розлучитися ще з 700 * 12000 грн. = 8,5 млн. грн. незапланованих витрат. А з урахуванням того, що в порту можуть повноцінно доглянути (вивалити та назад ввалити) 5-6 контейнерів з вантажем у робочу денну зміну, то "чесне" оформлення вантажу з усього судна зайняло б кілька місяців.

Звичайно, митні державні службовці "не могли" допустити такого простою”. Почалася “торгівля”, щоб не тримати вантаж-контейнер у порту та за гроші сфальсифікувати 100% огляд усіх вантажів судна. По кожному контейнеру, що прибув, почалася така "торгівля": 

  • - Відкрити тільки двері – 100 дол. 
  • - Вивантажити лише прохід до задньої стінки – 100 дол. 
  • - Вивантажити та завантажити лише 50% вантажу - 150 дол.

І так далі і тому подібне. У суворій відповідності до виду вантажу, бажання власника швидко отримати довгоочікуваний вантаж і з його потенційною готовністю “віддячити зусиллям інспектора” у досягненні митних кешевих намагань. 700 контейнерів по 100 дол. з кожного = ще 70 тис. доларів “чесного заробітку”, щоби не тримати довго товари для українських одержувачів. Дякую і на цьому! 

Схема відпрацьована із часів Януковича-Азарова. Але тоді ще були розцінки просто за те, щоби в'їхати в порт за своїм вантажем. До 500 дол. за вантажівку доходило. Сьогодні цього нема. Поки ще?!

Читайте також: "Скрутки" на многие миллиарды: криминальные схемы с НДС работают с благословения налоговой

Разом додатково "заробили на хліб насущний" 8,5 млн. грн. за висмоктані з пальця огляди, 70 тис. доларів готівкою за “узгодження цих оглядів”. Звичайно, нічого не знайшли, та ніяких порушень не виявили. 

Але. Вантажі вивантажили, "подивилися", кеш розсунули по кишенях, все як звичайно сталося. Якби не продовження.

Screenshot 2024-05-27 at 15.28.39.png

За кілька тижнів після описаного “легкого полювання за кешем” відбулася конференція найбільшої Асоціації експедиторів України. Більшість цієї Асоціації саме контейнерні перевізники. І конференцію, у пориві щастя від призначення, відвідав новий виконувач обов'язків Одеської митниці. 

Незвичайно, але виявилося, що нинішній виконувач обов'язків Ю.Чердинцев ніколи до того у митниці не працював. Тим більше у такій складній, як Одеська. Але він відразу ж почав розповідати експедиторам, що його інновації в Одеській митниці будуть строго відповідно до законодавства. (100% огляди вантажів в одному з портів Одеси це – за яким законодавством, цікаво?)

І у відповідь на пряме запитання учасників конференції: "Для чого ви санкціонували повний 100% огляд всіх контейнерів, які прибули на першому ж за останні роки контейнеровозі?", начальник абсолютно несподівано публічно відповів: "У мене була інформація, що в якихось двох контейнери на цьому судні є сигарети!.” 

Читайте також: Рутинізована корупція – все ж не найбільше зло, яке ми отримали у спадок від СРСР

Спільнота експедиторів промовчала, не провокуючи скандал прямо на конференції. Тому в мене є можливість окремо та спеціально роз'яснити цьому державному діячеві, що ж він наробив, а потім наговорив.

1. Якщо виконавець начальника митниці взяв до відома якийсь документ та, на підставі якого, він розпорядився проводити повний та 100% огляд кожного контейнера то він порушив законодавство України, а точніше Постанова від 23 травня 2012 р. N 467 “ВІЧЕРПНИЙ ПЕРЕЛІК підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами”. У цій постанові, обов'язковій для виконання кожним державним чиновником, немає пункту про “використання якоїсь інформації чи документа” для того, щоб митниця мала законне право втручатися у транспортний процес своїми діями.

2. Якщо цей державний чиновник розпорядився персоналу (письмово чи усно) проводити 100% огляди всіх контейнерів, такі дії є посадовим злочином, незалежно від цього, виконали його розпорядження підлеглі чи ні. А вони це розпорядження чомусь виконали. Зрозуміло ж, навіщо. Тим самим також порушивши законодавство України. Навіщо рядові інспектори митниці “на узгодженні хабарів” це зробили, зрозуміло з цін за “їх роботу вище”.

3. Той факт, що виконуючий обов'язки начальника Одеської митниці Ю.Чердинцев публічно зізнався, що керувався у своїй роботі якимось документом для виконання своїх подальших дій та видав накази своїм підлеглим, є його особистою брехнею та маніпуляцією.

Жодна закордонна служба з відстеження незаконного обігу тютюнових виробів не напише листа колегам, тобто на нашу митницю, способом «на деревню дедушке», тобто без вказівки конкретних даних: порту відправлення, номерів контейнерів, найменування одержувача, відправника і т.д., тобто без будь-якої конкретної ідентифікації. Тім більше, що митниці заборонили приймати такі листи "в користування" від наших правоохоронних служб ще у вересні 2023 року.

Читайте також: Як ДПС і блокування податкових накладних знищили бізнес підприємця, який став на захист України

Таким чином, влада ще раз показала, що корупційні схеми у портах були, є та будуть. Навіть після 2-х років війни та відсутності контейнерного сполучення до наших портів схеми оновилися. Вони нічого не забули.

Постійно надходять новини про затримання митників на робочих місцях. Я навіть статтю писав на цю тему: "Поки всіх не пересаджали". Певне, ще не всіх ще. Але ж знаходять їх постійно. Аж до найвищого рівня. Коли вже державні чиновники України не знають, що з корупційними грошима робити, вони купують квартири, навіть в Еміратах. Дивись приклад:  Символи корупції. Яким чином українські митники накупили нерухомості в Дубаї на мільйони доларів

Вимушений повторюватись: "Ще раз доводиться констатувати, що нинішня влада взагалі нічого не збирається міняти. Попливуть контейнери в порти -> попливуть гроші в кишені чиновників  -> запрацюють системи, схеми, програми та елементарне щипання.

З одного боку, Україні вже настав час готуватися до початку перевезень вантажів на відновлення зруйнованої країни. 

Читайте також: Українські чиновники, політики, судді та прокурори мають багатомільйонну нерухомість в ОАЕ - розслідування Dubai Unlocked

З іншого боку, світ заповнений технологіями штучного інтелекту, контролю, аналізу того, що відбувається, електронних документів для потоків товарів і вантажів, що пропливають через межі. І Україна зобов'язана забезпечити й транспортні потоки, й своїх громадян, й міжнародних інвесторів швидкими та зрозумілими митними процедурами на кордонах таким чином, щоби транспорт не стояв в очікуванні корупційних рішень від митниці, прикордонників чи іншої зграї, яким влада дозволяє общипувати транспорт.

З третього боку, якщо Україна збирається зустріти нові вантажопотоки транспорту старою митницею, схемами, хабарями “а-ля Азаров”, коли кожен інспектор гальмуватиме транспорт тільки з метою хоч щось принести до хати і щось передати нагору, ми повністю програємо і цю війну логістики. Пора вже замислюватись: "А що ж далі."

Читайте також: Дружина одеського судді під час війни купила апартаменти в Маямі за 12 млн грн. Офіційних доходів на це сім'я не має

— 

P.S..

Screenshot of Copied at 3 Jun 2024 at 16_42_12.png

Я невипадково постійно критикував Є-чергу, Шлях. Виявляється, і наш парламент нещодавно “турбувався” проблемою. І що? Хабарі закінчилися?

P.P.S..

На всіх митницях займаються тим, що я описав вище. Приклад з телеграм каналу митниці дуже промовистий.

Screenshot of Telegram at 3 Jun 2024 at 11_09_43.png

І ДБР, і митниця тримають вантажі, гальмують транспорт, кожну можливість використовують для “вибивання кешу” з транспорту, що проїжджає повз. "Кому війна, а кому мати рідна".

Чим такі огляди закінчуються? "Ну, дай 50-100 доларів, щоб я зайвий день (тиждень, місяць, рік .) не тримав твою машину" . 

А продовження теми виявилося у порожніх митницях, машин немає.І з ними не буде.

 Олександр Захаров, спеціально для «Аргумент»

В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]