Як московські попи в Україні тримають зв'язок із фашистською церквою Путіна

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  Як московські попи в Україні тримають зв'язок із фашистською церквою Путі

У справі уявної "незалежності" московського патріархату в Україні від РПЦ днями з’явилися нові цікаві факти. У розпорядженні журналістів опинилися внутрішні документи московського патріархату, із змісту яких випливає, що УПЦ МП підтримує найтісніші зв’язки з російською церквою, яка "благословляє" вбивати українців. 

Про докази такого зв’язку, далі в матеріалі видання "Апостроф" .

Московська хитрість

Нагадаємо, що після початку війни, ще в 2014 році, гостро постало питання незалежності УПЦ МП від РПЦ. Суспільство потребувало відповідей, та клірики московського патріархату стверджували, що ніякого стосунку до росіян вони не мають, навіть не дивлячись на те, що в їхньому статуті прямо прописана підпорядкованість РПЦ.

Читайте також:  Пів року без Московського Патріархату: сотні парафій УПЦ послали гундяєвський патріархат-окупант

Так "петляти" московському патріархату вдавалося аж 8 років, до початку повномасштабного вторгнення. Та коли вірний поплічник путіна патріарх Кирил, навалився на Україну зі всією міццю своєї етнофілетичної єресі, зберігати у своєму статуті букви "РПЦ" московському патріархату вже було неможливо. УПЦ МП провела нібито Собор та нібито змінила свій устав. Прямі згадки про РПЦ звідти дійсно були виключені, проте неочікувано (хоча насправді очікувано) з’явилися непрямі – посилання на Грамоту Патріарха Московського та всієї Русі Алексія II від 27 жовтня 1990 року. Ось цитата з цього документу: "Українська Православна Церква, поєднана через нашу Російську Православну Церкву з Єдиною Святою Соборною та Апостольською Церквою".

Не дивно, що Держслужба з етнополітики (ДЕСС) офіційно поцікавилася в УПЦ МП, що це все означає? Але у відповідь отримала стандартні звинувачення в "розпалюванні релігійної ворожнечі" та "гонінь на віру". Тоді в ДЕСС призначили релігієзнавчу експертизу, і провідні українські релігієзнавці дійшли остаточного висновку: московський патріархат зберігає зв'язок з РПЦ.

В УПЦ МП, звісно ж все заперечують: рішення експертизи не визнають, до судів звертаються. Однак, в розпорядженні "Апострофа" опинилися документи самого ж московського патріархату, які охоче надав священнослужитель церкви, який побажав залишитися "інкогніто". І ці документи з єпархій здатні пролити світло на справжній характер відносин між УПЦ МП та РПЦ.

Документ №1 "агент Парамонов"

Це указ керуючого Овруцькою єпархією УПЦ МП митрополита Віссаріона, №35 від 11.12.2021 року, адресований священнику Віталію Парамонову, в якому зазначається: "Согласно прошения, Вы почисляетесь за штат Овручской епархии с правом перехода в другую епархию РПЦ". Тобто, митрополит Віссаріон в цьому наказі прямо зазначає, що Овруцька єпархія є однією з єпархій РПЦ.

Читайте також: Капелан ЗСУ Сергій Дмитрієв: "Бути в Московському патріархаті – це бути причетним до вбивства українців"

І куди ж потрапив такий цінний кадр? Звісно ж в Москву! Та не просто в Москву, а в Храм Софії Премудрості Божої в Середніх Садовниках, який знаходиться буквально через дорогу від Кремля. Зручно звісно, щоб далеко не бігати за отриманням вказівок.

Більш того, на служіння до цього храму Парамонов потрапив по особистому розпорядженню патріарха кирила, що також підтверджується відповідними документами. На сайті Московської єпархії РПЦ також можна знайти це розпорядження під номером 02/49 від 24 січня 2022 року.

Та це було за місяць до початку широкомасштабного вторгнення. Можливо клірик УПЦ МП Парамонов, коли дізнався, що росія перейшла кордон щоб вбивати українців, нікуди не поїхав? Та де там. На каналі в YouTube Храму Софії Премудрості Божої в Середніх Садовниках, можна знайти проповідь Віталія Парамонова, датовану 13 березня 2022 року. Тобто велика війна була вже у самому розпалі, а в цей час Парамонов у храмі поблизу Кремля розповідав прихожанам про Страшний суд та любов до ближнього.

Документи №№2, 3 "англосаксонська резидентура"

Звісно, керуючий Овруцькою єпархією УПЦ МП Віссаріон, відправивши свої кадри "налагоджувати стосунки" з сусідами, зробив це до повномасштабного вторгнення. І хоч московський патріархат і до великої війни відхрещувався від зв’язків з РПЦ, та будемо відверті: тоді навіть народні депутати України до Москви каталися. Але!

З наступних двох документів стає очевидним, що УПЦ та РПЦ активно обмінюються своїми священнослужителями і в умовах повномасштабної російської збройної агресії.

Читайте також: Отець Анатолій: “Я перейшов до ПЦУ, оскільки далі не бачив себе в Церкві, яка пов'язана з церквою-вбивцею”

Так, листом Овруцької єпархії №47 від 30.11.2022 р., диякон Геннадій Стец благословенний вибути до Великобританії та співслужити там з єпископом РПЦ Сурожським Матфеєм.

А в листі №56 від 9.12.2022 р. Віссаріон обговорює з Матфеєм деталі служіння свого клірика.

До речі, постать цього Матфея (Генадія Львовича Андреєва, уродженця Тамбову) надзвичайно цікава. В квітні 2022 року Головне управління розвідки Міноборони склало список служителів РПЦ, які є солдатами пропагандистської армії рф та співпрацюють з окупаційними підрозділами інформаційно-психологічних операцій. Генадій Львович Андреєв потрапив до цього списку.

"За даними ГУР МО України, служителі рпц отримали чіткі вказівки агітувати батьків та родичів молодих росіян спонукати їх укладати контракт на військову службу", - повідомили у розвідці.

Читайте також: Полоненим російським вбивцям Онуфрій поіменно заспівав "Многая літа" в Києво-Печерській Лаврі

Тобто священник в Україні, у розпал війни, посилає свого підопічного в "гості" до пропагандиста в рясі з росії, який офіційно визначається українською розвідкою як ворог. Якщо це не свідчення зав’язків УПЦ МП з РПЦ, то що ж тоді?

Таким же чином Германська єпархія РПЦ, що в Німеччині, зверталася з питанням служіння ієрея УПЦ МП Максима Дорохова.

Окреме питання, як українські священники в умовах оголошеного воєнного стану умудряються виїздити за кордон.

Читайте також: Кінець московської церкви в Україні - контрольний постріл

Документ №4 "Щоб кирил возрадувався"

Але ж не тільки до себе РПЦ ФСБ запрошує українських священиків. Гундяєв направляє московитів й до України.

Цей факт випливає з листа ієрея Владислава Павлушенка, громадянина рф, до керуючого Овруцькою єпархією УПЦ МП Віссаріона. На цьому листі Віссаріон власноруч написав розлогу резолюцію наступного змісту: "Считаю, что и Его Святейшество Патриарх Кирилл возрадуется Вашему возвращению в Украину, в Овручскую епархию, для служения, укрепления наших прихожан в канонической церкви, в связи с некоторыми нападками раскольников, еретиков на Святую Церковь. Вдохновимся подвигом наших святых предков по защите святого православия. Митрополит Виссарион".

"За отчізну нашу, за расію"

Окремо варто було б зупинитися на постаті самого митрополита Віссаріона (Василя Стретовича), який веде таку активну переписку з кліриками РПЦ під час війни.

Стретович вже потрапляв у гучний скандал ще в 2019 році, коли погрожував священникам, які вирішили перейти з УПЦ МП до ПЦУ.

"На священиків, які перейшли в Православну Церкву України, чиниться тиск ієрархом Російської Церкви в Україні митрополитом Овруцьким і Коростенським Віссаріоном. Він розсилає духовенству смс-повідомлення з погрозами та закликами до покаяння. Також митрополит Віссаріон попереджає, що в громади, які перейшли від нього, будуть прибувати російські священики та люди, які "можуть допомогти покаятись". Також Овруцька єпархія Російської Церкви проводить агітацію на парафіях, розповсюджуючи листівки провокативного змісту про заборону священика та покаяння всіх, хто перейшов до Православної Церкви України", - повідомляла Житомирсько-Овруцька єпархія ПЦУ.

А в квітні 2022 року Віссаріон вже сам побіг скаржитися до правоохоронців.

"28 березня цього року у приміщенні (м. Овруч, Соборна 3) Овруцької єпархії, за моєї відсутності, були вилучені деякими людьми, у присутності поліції, богослужбові книги (на слав’янській мові) по яким на наших приходах звершуються Божі служби. Забрані також повчання багатьох святих, Євангелії, Біблії на слав’янській та російській мові, придбані за проханням та пожертви віруючих", - заявляв Віссаріон.

А що ж то за така література яку за останні гроші купили віруючі? В грудні СБУ навідалася до вотчини Віссаріона з обшуками.

"На території єпархії виявлено велику кількість прокремлівської релігійної та монархічної літератури, тексти молитов "за отчізну нашу, за расію", а також "методички" московського патріархату про те, як саме слід називати і трактувати факт функціонування Православної церкви України – як нібито "засновану грішними людьми". Крім того, серед знайденого співробітниками СБУ – молитовні списки архієреїв, "о здравии" яких потрібно молитися клірикам. Продовжував очолювати ці списки т.зв. "святєйший патріарх кіріл" – незважаючи на офіційне рішення припинити традиційні "поминання" його імені на всіх богослужіннях у всіх храмах", - підкреслили в СБУ.

Крім того, під час відпрацювання особистих контактів кліриків єпархії, правоохоронці встановили їхні зв’язки з абонентами-громадянами рф. Ось такий острівець "рускаго мира" турботливо викохав у себе в єпархії митрополит Віссаріон.

На цьому тлі, різдвяні привітання Віссаріона до гундяєва, які також підтверджуються документами, взагалі виглядають дрібничкою.

Хто швидше добіжить до рф

То що ж в такому випадку повинно робити суспільство і держава? Як потопити ці острівці "рускаго мира"? Закону про заборону УПЦ МП в Україні ще немає, але покарання за колабораціонізм ніхто не скасовував.

"УПЦ МП потрібно налякати. Одного посадити, щоб решта боялась, що також можуть сісти. За ці всі роки їх ніхто не лякав, тому що в них був "дах" у вигляди Новинського (бізнесмен Вадим Новинський, якого вважали меценатом УПЦ МП, - "Апостроф") з його грішми. А зараз прийшло інше керівництво СБУ. Саме тому, за цю церкву і взялися: провадження з’явилися. Якщо налякати, то частина побіжить в росію, як, наприклад Андрій Ткачов (одіозний колишній священник УПЦ МП проросійських поглядів, – "Апостроф"), а іншим доведеться трансформуватись та еволюціонувати", - пояснює "Апострофу" релігієзнавець Людмила Філіпович.

Читайте також: Українці полишають московський патріархат: динаміка переходів православних громад

"Але якщо ми вже відкриваємо ті чи інші кримінальні справи, то їх треба доводити до кінця, - додає "Апострофу" релігієзнавець Ігор Козловський. – Потрібно, щоб суспільство знало про всі випадки колаборації - і не лише з вуст журналістів, але й від правоохоронців. Для суспільства важливо, щоб реагували саме державні та правоохоронні структури. Потрібні офіційні факти про деструктивну діяльність цієї церкви. Таких фактів багато, але ж вони не систематизовані і є продуктом роботи громадянського суспільства і журналістів, а не правоохоронців".

Таким чином, всі розмови про те, що не існує ніякого зв’язку між УПЦ МП і РПЦ є відвертою брехнею, яка чудово лягає в площину російської пропаганди і спрямована лише для чергових спроб приховування Кремлем своєї найпотужнішої п’ятої колони в Україні.

Артур Гор, опубліковано у виданні "Апостроф"


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]