Як продюсерська мафія Єрмака виходить на новий рівень збагачення

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  Єрмак і Колюбаєв

 Кінопартнер Єрмака за останні півроку отримав бюджетні мільйони, попрацював на забудовника, зайнявся цінними паперами і став виробником БПЛА

Колишній партнер очільника Офісу президента України Андрія Єрмака по кінобізнесу Артем Колюбаєв, який після приходу Єрмака в ОП очолив Раду з державної підтримки кінематографії, в останні півроку зумів отримати більше 20 мільйонів гривень на свої кінопродукти, а також різко “обріс” частками в успішних і не пов’язаних з кіно бізнесах. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Так, раніше журналісти Bihus.Info вже розповідали про те, що Колюбаєв після призначення Єрмака в ОП, почав активно входити в пов’язаний з проросійськими політиками Віктором Медведчуком і Вадимом Столаром будівельний бізнес. Йдеться про будівництва київської компанії ENSO. 

Читайте також: "Гаманець" Єрмака почав входити в будівельний бізнес Столара-Медведчука – Bihus.Info (ВІДЕО)

До повномасштабного вторгнення цей бізнес активно розвивався, але на початку 2023-го справи у фірми вже йшли не дуже добре: будівельні майданчики були зупинені, правоохоронці через суд арештували одну з долучених до процесу фірм, у якій журналісти знайшли раніше невідому частку, що може належати оточенню Медведчука, Вадиму Столару довелося повертатися з-за кордону в Україну через загрозу втрати депутатського мандату. 

Читайте також: Попри гучні скандали Єрмак став майже віцепрезидентом - нести відповідальність за все буде Зеленський

Втім, з лютого-березня ситуація кардинально змінилася. Колюбаєв створив ще одну, нову компанію разом з одним з керівників ENSO, що натякало на те, що співпраця продовжується. Компанії зі структури ENSO стабільно виплачували значні суми коштів Колюбаєву і його дружині Катерині, яка розвиває свій ювелірний бренд в США. За перші півроку 2023-го подружжя отримало від будівельного бізнесу загалом близько 6 мільйонів гривень доходів, при чому за що саме будівельники могли б платити продюсеру та його дружині такі суми – невідомо. 

ENSO заявило, що поновлює будівельні роботи на своїх майданчиках. Компанія, рахунки якій арештовували через знайдені там частки оточення Медведчука, просто завела нові і продовжила фінансувати будівництва ENSO. Вадим Столар, якого після повернення в Україну відмовилися випускати назад, за даними “Української правди” з квітня почав знову виїжджати за межі країни, а чутки про те, що він може втратити мандат – припинилися. 

Тоді ж, навесні 23-го Колюбаєву “пощастило” зберегти і свою державну посаду очільника Ради з державної підтримки кінематографії. В березні термін повноважень її нинішнього складу закінчився, відповідно Колюбаєв посаду мав би втратити. Але Кабмін вирішив пролонгувати цей термін аж до закінчення воєнного стану і ще на три місяці після нього. Пояснень чому під час війни не можна було б переобрати профільну кінораду традиційно ніхто не надав, але Колюбаєв продовжив її очолювати.

Читайте також: В сфері культури та кіно зараз орудують шкідники та диверсати. Відкритий лист до Андрія Єрмака щодо знищення Довженко-Центру

Після цього зросла і бізнес-активність Колюбаєва. У червні профільна Нацкомісія, яка відповідає за цінні папери, заявила про проведення пілотного проекту. Йшлося про появу в Україні нового типу цінних паперів – “кредитних нот”, а також про те, що експеримент став можливим через заяву приватної фірми “Маркет Консалт Плюс”, яка і взяла проект на себе. Цією компанією володіє Артем Колюбаєв та ще чотири інвестиційних фонди, пов’язаних як з ENSO, так і з самим Колюбаєвим. Відповідно, це компанія кінопродюсера під час великої війни в Україні, коли бізнес все дужче скаржиться на тиск правоохоронців та рейдерство, зуміла запустити сміливий експеримент з новим типом цінних паперів. 

Тоді ж, в червні кінопродакшн Артема Колюбаєва “Мейнстрім Пікчерз” отримав від держпідприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України” “добро” на виділення бюджетних коштів на створення одразу трьох кінопродуктів. 

Читайте також: Безславні покидьки. Як "шістки" Єрмака нищать єдиний міжнародно визнаний кіноархів України

Йдеться про той самий скандальний конкурс, коли з’ясувалося, що держава планує профінансувати створення цілої низки серіалів, в тому числі і про персонажа, дуже схожого на аграрія Олександра Поворознюка. Галас навколо цього конкурсу був таким, що втручатися довелося навіть президенту Володимиру Зеленському, а міністр культури Олександр Ткаченко написав заяву про звільнення.

Читайте також: Велике кінокрадівництво: влада вирішила спустити 400 млн гривень на дебільні серіали, а війська чекають БПЛА

Скандал затих, але наприкінці серпня ДП підписало з продакшном Колюбаєва договори на створення всіх трьох кінопроектів. Фірма експартнера Андрія Єрмака має отримати більше 20 мільйонів бюджетних гривень. 

Вже за кілька днів після цього Колюбаєв увійшов в ще один, новий бізнес. Він, разом з російським режисером українського походження Олексієм Кірющенком (“Моя прекрасна няня”, “Свати”, “Слуга народу”) став співвласником компанії-виробника БПЛА Culver. Продюсер і режисер отримали в компаніях, які входять в Culver, по 5%. 

Цікаво, що це сталося після того, як безпілотники від Culver почали користуватися у військових таким попитом, що їх почали купувати з коштів президентського фонду United24, а на горизонті схоже замайорів новий великий контракт. 

CEO Culver Олександр Даниленко в розмові з журналістами не зміг (чи не захотів) пояснити як саме продюсер та режисер отримали частки в цьому бізнесі, а також яку саме роль вони виконують в компанії. 

Кірющенко говорити з журналістами відмовився, заявивши, що вони запитають “хєрню” і зроблять “заказуху”. Колюбаєв повідомлення журналістів про проведення інтерв’ю прочитав, але на пропозицію не відповів.

Опубліковано у виданні Bihus.Info


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]