Як Путін планує перетворити українських дітей на рашистів

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

 З нового року путінізм з новою силою взявся за дітей і молодь. Це стосується й власних громадян, але особливо – юних та маленьких українців на тимчасово окупованих територіях. Режим апробує на неповнолітніх методи, які, на його думку, за  десятиріччя зможуть перетворити українських дітей на росіян, а ближчу перспективу – вирішити демографічні проблеми РФ та підготувати мобілізаційний резерв для нових агресивних війн.

Під гасломами «об’єднання слов’ян» молодь вже намагаються залучати в  «Юнармію» – масову молодіжну організацію, яку курує Міністерство Оборони Росії. На роботу з дітьми в Україну приїздять молоді й заряджені вихователі з Росії – так собі професійні масовики-затійники російського фашизму, які й мають стати інженерами душ підкореного населення.

Наприклад, в рамках щотижневого російського уроку вони відвідують молодь у звичайних школах з метою пропаганди. Такий урок під назвою «Розмова про важливе» вже відбувається щопонеділка з початку навчального 2022 року як в самій Росії, так і на окупованих нею територіях.

Російські військові та бойовики т.зв. «ЛДНР» відвідують школи в ними ж зруйнованому Маріуполі та роздають дітям цукерки, намагаючись викликати довіру та емпатію.

Читайте також: Злочини російського фашизму: сучасні депортації українців

Навіть «високі шишки», наприклад депутати Держдуми РФ, також знаходять час на «перевиховання» дітей, приїжджаючи поговорити з ними про «український фашизм». Самих дітей періодично змушують виконувати виступи перед «асвабадітєлями» в рамках системи позашкільних гуртків.

Запроваджена на окупованих територіях «профілактична опіка» над дітьми насправді є грою в благодійність «доброї Росії». Все заради новин у медіа на кшталт: «У Запорізькій області медики за дорученням Путіна проводять профогляди дітей».

29 січня були оприлюднені нові доручення Москви щодо запровадження стратегії молодіжної політики до 2030 року. З них зрозуміло, що окупанти поставили за мету «закрутити гайки». Наприклад, заплановано взяти під контроль російської держави всю позашкільну систему дитячого виховання. Так, усі творчі гуртки в Росії та на окупованих територіях мають увійти до системи  «Загальноросійського громадсько-державного руху дітей та молоді – «Рух перших», який на базі регіональних та муніципальних організацій дитячої та юнацької творчості планує відкрити свої центри. Але особливість розвитку такої  системи полягає в тому, що до роботи з дітьми в творчих гуртках системно залучатимуть «героїв Росії» та «ветеранів СВО» –  в рамках програм наставництва. 

Завдання посилити роботу з молоддю в лютому вже озвучив і гауляйтер окупованого Криму Аксьонов. 

Залучаючи молодь в парамілітарні структури Міноборони, на кшталт «Юнармії», РФ порушує Женевську конвенцію, яка забороняє вербувати в армію цивільне населення окупованих територій. Адже робота зі старшокласниками – ніщо інше, як створення мобілізаційного резерву.

Читайте також: Женуть у табір на Далекий Схід: як українці через допити, фільтрацію й фсб тікають з росії

Дослідники з Єльського університету виявили, що РФ системно переселяє в Росію українських дітей та займається їх ідеологічним перевихованням. Вони знайшли 43 заклади, куди починаючи з 24-го лютого привезли 6 тисяч українських дітей і підлітків. У більшості таких закладів займаються проросійським перевихованням, а в деяких – проводять військовий вишкіл або протидіють поверненню до батьків в Україну, йдеться в дослідженні. 

Окупація чужих територій агресивним режимом сучасної Росії несе небезпеку втягування їх населення у вир братовбивчих та загарбницьких війн. Ще до повномасштабного вторгнення, коли під контролем Москви було близько 7% українських територій, їх мешканці вже були змушені вбивати і вмирати в інтересах Кремля – в Україні, на Північному Кавказі, в Сирії.

Нині ж, за даними «Східної правозахисної групи», проти України підняли зброю близько ста тисяч її громадян, з яких кілька десятків тисяч вже загинули. І це аж ніяк не «громадянська війна», як можуть поспішити оголосити глашатаї Кремля.

Читайте також: «Доказів достатньо»: провідні міжнародні експерти та захисники визнають геноцид рф в Україні

Як саме дітей втягують у секту «свідків Леніна-Сталіна-Путіна»

У листопаді було відкрито херсонське відділення «Юнармії». Керувати нею відрядили такого собі Серафима Іванова. За інформацією сайту Investigator.org.ua, він є членом «молодіжки» Санкт-Петербурзького міського відділення Всеросійської організації «Бойове братство» – загальноросійської некомерційної організації ветеранів локальних війн та військових конфліктів. На зустрічах з українськими дітьми Іванов просуває меседж, що Росія є соціальною державою, яка піклується про людей, а саме про дітей, які, на відміну від України, де «все розграбовано», мають багато можливостей.

Наприклад, свою зустріч зі школярами Генічеська (на фото) він прокоментував так:  «Ми показали справжні можливості, справжні блага, яких вже досягають, і за допомогою яких стають кращими їхні однолітки. Це – поїздки до «Артеку», це – здобуття навичок медичної допомоги, військово-патріотична підготовка».

Про те, що росіяни планують збільшити «заходи з підняття рівня патріотизму» в школах на тимчасово окупованих територіях 31 січня заявив і Центр національного спротиву. Там повідомили, що гауляйтер Криму Аксьонов зустрівся з регіональним керівником ДОСААФ (Добровільне товариство сприяння армії, авіації та флоту Росії) Андрієм Поповим з приводу участі цього пережитку радянської епохи у вихованні дітей. Йдеться про школи Криму, а також загарбаних районів Запорізької та Херсонської області. 

Центр національного спротиву також назвав причину такої активності – нещодавно окупанти провели дослідження настроїв серед молоді півдня України, яке засвідчило, що юні українці не підтримує окупантів.  

Тому вони вирішили активізувати роботу з українськими дітьми. Зокрема на окуповані території вже прибув заступник начштабу «Юнармії» Віктор Кауров, який провів зустріч з гауляйтерами Сальдо та Балицьким. Як зазначають в Центрі національного спротиву, «Загальноросійський громадсько-державний рух дітей та молоді –  «Рух перших» – є подібним до Комсомолу й має ознаки тоталітарного культу».

Читайте також: Тімоті Снайдер: «Ми повинні сказати це: росія — фашистська держава»

Вже фіксується й пряма агітація за вступ у російську армію на окупованій частині Херсонщини. У  навчальних закладах Скадовського району на заняттях з допризовної підготовки учням 10-11 класів розповідали про вступ на військову службу до російської армії.

Крім того, окупаційна адміністрація у Скадовському, Каланчацькому, Новотроїцькому та Генічеському районах анонсувала створення кадетських класів у школах, де юнаки від 15 років мають «поглиблено вивчати військову справу».

Також Центр національного спротиву повідомив, що зважаючи на відсутність попиту, росіяни пропонують щомісячні виплати в розмірі 4 000 рублів батькам, чиї діти підуть навчатися до їх фейкових ВНЗ, організованих на тимчасово окупованих територіях. 

Депутати з Держдуми РФ, які відвідують окуповані території, теж небайдужі до українських дітей. «Це історія, яку не вчили в Україні. У школах навмисно оминали звірства фашистів, бо треба було героїзувати таких нелюдів, як Бандера та Шухевич», — повідомив дітям Генічеська депутат Кастюкевич (на фото).

На День пам’яті жертв Голокосту гауляйтер Мелітополя Галина Данильченко  слухняно поширювала меседжі кремлівської пропаганди про те, що українці – це майже гітлерівці: «І сьогодні ми не лише згадуємо жертви фашизму, але й розуміємо, з ким ведемо боротьбу сьогодні, коли наші земляки продовжують гинути від рук нацистів. Боротьбу, яка врятує наших дітей та онуків від фільтрації божевільних українських націоналістів». 

Як бачимо, для російської пропаганди не існує моральних перепон для цинічних спекуляцій на тему катастрофи єврейського народу. Вже не кажучи про те, хто у сучасній російсько-українській війні є насправді спадкоємцем гітлерівського нацизму та експансії.

Читайте також: Як повернутися з російської «евакуації»: що для цього слід зробити вже зараз

Відряджають в Україну і депутатів з російської глибинки. «Молодогвардійці Запорізької області зустрілися з членом координаційної ради «Молодої Гвардії Єдиної Росії» та депутатом Держради Удмуртської Республіки В’ячеславом Дев’ятовим. Зустріч відбулася у рамках проєктного клубу «Я Гвардієць». Учасники обговорювали тему ЗМІ: телеграм-канали, свободу слова, незалежність у журналістиці тощо».

Протягом січня 2023 року окупаційні адміністрації також активно відпрацьовували піар-акцію, в якій брав участь Путін – «Ялинка побажань». Сюжети про те, як Путін та інші представники російської влади роблять дітей щасливими, заполонили канали: «Хлопчику із села Дмитрівка подарували ноутбук у рамках акції «Ялинка бажань», «Керівник одного з підприємств Мелітополя Віталій Плакун ощасливив хлопчика із села Дмитрівка» тощо. 

Ще наприкінці серпня депутати Держдуми, які відвідують окуповані території, презентували в Москві доповідь «Про нацифікацію освіти в Україні». В ній йшлося про те, що протягом останніх 30 років в Україні послідовно «виховували нацистів і націоналістів, і тепер завдання російських педагогів – перевиховати українську молодь». Цьому присвятили окремий форум. І саме тоді вперше пролунало слово «перекодування».

За інформацією 0629.com.ua, в зруйнованому росіянами Маріуполі залишилося  близько тисячі українських вчителів, велика частина з яких погодилися на співпрацю з окупантами. Їх відправили на курси до Росії, де місцеві вчителі «ділилися досвідом» та розповідали про «об’єднання слов’ян».

Оформлення російськими прапорами входу в школу №7 в Маріуполі. За інформацією сайту 0629.com.ua, ліворуч — директорка школи Попазова, далі — екс-очільник окупаційної адміністрації Маріуполя Іващенко, поруч Саблін — депутат держдуми РФ.

А ще рашистська пропаганда в Маріуполі переконує, що саме Україна та «Азов» навмисно знищили місто. Наприклад, оператор маріупольського телеканалу взяв участь як герой у створенні програми для Міністерства оборони Росії, де звинуватив в усіх мислимих гріхах українську армію. Пізніше окупанти нагородили його квартирою. За цим роликом можна зрозуміти, які саме меседжі втовкмачують окупанти дітям:

  • «Танк ЗСУ ховався за житловими будинками»
  • «Мінометний розрахунок ЗСУ знаходився на даху будинку»
  • «ЗСУшники випалювали дома. Їм було байдуже — є там люди чи ні»
  • «Українські військові виганяли людей з квартир»
  • «Українська влада не організувала виїзд людей з міста»
  • «Українські військові розстрілювали людей в машинах цілими сім’ями»
  • «Метою азовців було вбити якомога більше мешканців Маріуполя»

«У школі проводиться дуже потужна пропаганда, уроки любові до Росії тощо, – розповідає журналіст Максим Грабовський, який до повномасштабного вторгнення працював на маріупольському телебаченні. – Особисто мене емоційно зачепила історія про окупантів, які приходили до школи доньки моїх знайомих та роздавали дітям цукерки. І потім ця дівчинка в телефонній розмові сказала: «А от українські військові нам цукерки не носили…». Окупанти ходять по школах, в яких молодших учнів закликають вступати в  «Орлята», а старших – у «Рух перших». Жовтенята і піонери – якщо порівнювати. У цьому залучені й вчителі, які просто на уроках, замість навчання, примушують дітей обирати, чим вони будуть займатися у цих організаціях. Таке тоталітарне промивання мізків через систему освіти – це серйозна проблема, і Україна має бути готовою дати відповідь на цей виклик».

Отже, на окупованих територіях України російський режим веде антиукраїнську пропаганду, спрямовану на дітей та молодь. До роботи з дітьми залучають «героїв СВО». Частина маріупольських вчителів, які не змогли чи не схотіли виїхати з міста, стали зрадниками та пішли працювати на ворога.

Масова мілітаризація дітей через «Юнармію» та школу, брехня та агресивні маніпуляції, об’єднання усіх дитячих гуртків в одну тоталітарну організацію нового Комсомолу, «Рух перших»,  все це наочно показує, що саме російський фашизм — не пропагандистське кліше, а реальна загроза, з якою зіткнулися Україна та світ. 

Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки


В тему:

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У вівторок в Україні майже без опадів, вдень +24-29°С
18:05
Марина Данилюк-Ярмолаєв: Російська мова та русифікація
17:16
Ірину Фаріон поховали у Львові на Личаківському цвинтарі
16:08
Марія Очеретяна: Дороге задоволення - українські паспорти тепер видаватимуть по-новому
16:04
В окупованому Криму зруйнували останню українську церкву - в цей час Верховна Рада захищає московську церкву в Україні від українців
15:02
Банки вже видають безвідсоткові кредити на сонячні станції та вітряки для громадян, – Мінекономіки
14:39
Похорон Ірини Фаріон у Львові: мовознавицю в останню путь проводжають люди зі всієї України. "Українська" влада похорон ігнорує (ТРАНСЛЯЦІЯ)
12:36
Відомий ресторатор Владіміров виїжджав на відпочинок як волонтер, а фірма матері його друга виграє тендери в Києві
10:01
Юрій Бутусов: Чому генерали ухиляються від відповідальності
09:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті та втрати ворога на 22 липня

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]