Як "відмазування" Баканова та його родичів все більше заганяє Зеленського в пастку

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

 Шевченківський райсуд Києва розпочав слухати по суті справу за обвинуваченням колишнього керівника Головного управління СБУ в Автономній Республіці Крим Олега Кулініча.

Йому інкримінується державна зрада, участь у злочинній організації та залишення місця військової служби в Херсоні, зазначає видання Цензор.Нет.

Олег Кулініч

Досі про Кулініча було відомо через записи його розмов із Володимиром Сівковичем. Втім в рамках цього слухання стали випливати і інші цікаві подробиці, зокрема про колишнього голову СБУ Івана Баканова, які випливають з репортажу з зали суду видання "Судовий репортер".

Кулініча обвинувачують у тому, що він був частиною групи Володимира Сівковича. Ще до початку роботи в СБУ, з червня 2019 фактично працював на росію, передаючи інформацію про роботу СБУ в Москву та перешкоджаючи кадровими перестановками роботі контррозвідки.

Як відомо, саме після затримання Кулініча друг дитинства Зеленського Баканов і втратив посаду голови СБУ.

Але влітку на ВВС вийшов текст, що справа Кулініча може розвалитись. Адже вся вона будується фактично навколо записів розмов.

Як пише Ірина Салій у своєму матеріалі, розмови Сівковича з Кулінічем правоохоронці нібито відновили з видалених записів на флешці, яку за місяць до затримання Кулініча, 20 червня 2022 року, знайшли під час обшуку в будинку в Києві по вулиці Передова,5 "на третьому поверсі у квартирі, в якій ніхто не проживав".

У ДБР визнають, що ці розмови з Кулінічем записував на свій айфон сам Сівкович. Потім ці файли передавались у ФСБ, але як вони опинились у київській квартирі – неясно.

Втім у машині Кулініча знайшли жорсткий диск, на якому було 7 файлів, повністю ідентичних тим, які знайдені в порожній квартирі.

Читайте також: Як у Зеленського готуються пояснювати, хто здав південь України російським окупантам

Попри те, що адвокати Кулініча збираються заперечити можливість використання флешки як доказу без первинного носія, сам обвинувачуваний все ж в суді заявив, що інформація на флешці стосується не тільки його, й президента Зеленського, його дружини, глави Офісу президента Андрія Єрмака, Сергія Шефіра — помічника президента, прем’єр-міністра Шмигаля, Оксани Маркарової, яка є послом у США, ексголови СБУ Баканова.

Більше того, Кулініч зацитував фрагмент із доповідної для ФСБ з тієї ж флешки.

"Установлен контакт с С (радник голови СБУ Баканова, фінансовий партнер Зеленського — Бєляєв Олександр Валентинович, який за дорученням президента виконував ті чи інші доручення, був активним учасником виборчої кампанії Зеленського), который является доверенным и очень близким к президенту Украины. На минувшей неделе 2 июня 2019 года на даче президента по его инициативе состоялся разговор с С, где Зеленский сообщил, что у него прошли встречи с рядом влиятельных фигур украинской политики о канале связи между ними, наработок присоединения к России. Президент считает, что необходимость в таком канале давно назрела. Однако он никому не советует встречаться и доверять, и предлагает С. возглавить этот процесс. В качестве первого шага С. поручено взять под контроль главу партии "Слуга народа" Разумкова, партийную организацию, а также попросил президент Беляева проверить на предмет лояльности всех кандидатов на должности в правительстве Украины. В том числе начальника пограничных войск "ДНР". Зеленский также дал поручение Беляеву оказать всю необходимую помощь и привлечь к выполнению поставленных задач главу СБУ Баканова. Президент Украины не скрывал и другой своей цели – он хотел бы воспользоваться опытом Беляева как крупного предпринимателя, оказать ему полное содействие в превращении в своего олигарха. Зеленский заверил Беляева, что готов провести все необходимые назначения на ключевые должности по его… с тем, чтобы это содействовало налаживанию закрытого канала общения с руководством Российской Федерации. В качестве первой задачи Беляеву президент поставил поиск путей освобождения из плена украинских моряков. С учетом вышеизложенного полагаю целесообразным оперативным путем провести встречу Бєляева с представителем высшего российского руководства Шойгу, на котором обсудить возможность влияния России на руководство "ЛДНР" с целью прекращения боевых действий, разведения войск, налаживания закрытых переговоров, о продвижении на ключевые должности наших людей, таких как СБУ, Нацгвардия, погранвойска, а также на должность представителя по урегулированию отношений с непризнанными республиками", — оголосив Кулініч в суді.

З огляду на це, сам Кулініч визнає правдивість матерілів на флешці. Тим важливіше нагадати, про якого саме Олександра Бєляєва йдеться.

А мова не просто про радника Баканова останніх років, але й про його багаторічного партнера і родича.

У 2020 році бізнесмен Ігор Тинний заявив про те, що 15 кримінальних проваджень проти його компаній пов’язані з особистою помстою тоді голови СБУ Баканова та його бізнеспартнера і одночасно родича Бєляєва.

Десь 14 років тому Тинний купив проблемний актив – Марцинківську ГЕС. Точніше купив 70%, а 30% належали тому-таки Олександру Беляєву та його партнеру Лазутіну (відомий українцям через відео Гео Лероса, де нетверезий Лазутін розповідає про молоді роки Баканова).

Читайте також: Свора Баканова. Як зраджували сбушники яких пристроїв "друг Зеленського"

Якщо коротко, то через низку махінацій Беляєв та Лазутін спробували віджати у Тинного ГЕС.

Нічого не вийшло. Зрештою директор ГЕС був засуджений за махінації з майном. Він отримав умовний термін і дав свідчення, що його вмовили обікрасти мажоритарного акціонера міноритарні – ті самі Бєляєв і Лазутін. Десь всередині судів за ту ГЕС виплив такий собі юрист і родич Бєляєва по дружині Іван Баканов. (Дружина Олександра Бєляєва Світлана та дружина Баканова Оксана Лазаренко – рідні сестри)

Потім Тинний у цієї компанії відбив ще 2 ГЕС, які ті за копійки орендували у держави.

"Ці три талановиті аферисти взяли в оренду 6 малих державних гідроелектростанцій – 4 на Полтавщині і 2 на Київщині. Взяли за смішні гроші. Менше двох тисяч доларів за рік - це взагалі ніщо. Афера була в тому, що предметом оренди були не працююючі ГЕС, а, начебто, лише їхні приміщення, тому й ціна така мізерна. ... Тоді ми написали скрізь заяви про злочин,.. . Збиток державі вони завдали точно понад мільйон доларів. Коли про оборудки на державних ГЕС стало відомо, то держава їх виставила, від гріха подалі, на приватизацію, і ми їх купили на аукціоні ФДМУ. І ці джентльмени стали вже в мене орендарями, з якими я розірвав стосунки", - розповідав 2 роки тому бізнесмен в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

У Баканова були всі шанси сісти після цих історій, але злі язики кажуть, що кілька візитів Володимира Зеленського до тодішнього голови СБУ Хорошковського та голови МВС Луценка врятували ситуацію.

Прийшовши до влади, Баканов назвав цю історію рейдерством, а Тинний отримав одразу справи проти себе.

Читайте також: Збройна монополія Єрмака: корупціонери часів Януковича та потенційні агенти ФСБ РФ

Тим часом Бєляєв став офіційним радником голови СБУ Баканова. А ще з невідомих причин йому надали державну охорону і внесли до так званих стоп-переліків у реєстрах.

Це означає, що всі, хто цікавився паном Бєляєвим, – підпадали під моніторинг СБУ.

Вже в 2020 було відомо, що Бєляєв під час війни з росією, протягом 2015-2020-го років здійснив принаймні 13 подорожей до Москви через Мінськ. А також щонайменше раз з'їздив в окупований Крим – перевірити, як там бізнес.

А тепер з зачитаного Кулінічем випливає, що Бєляєв був переговорником з Москвою і йому готували зустріч із Шойгу.

Тим не менш, "BBC News Україна" влітку видало матеріал, де йдеться про те, що справа Кулініча може розвалитись.

Що колишній начальник ГУ СБУ в Криму Олег Кулініч не фігурує у справі про окупацію Херсонської області, колишній голова управління внутрішньої безпеки СБУ Андрій Наумов не фігурує у справі про державну зраду, а ексголову СБУ Івана Баканова слідчі взагалі не допитували.

Фото:  hromadske

За даними BBC, слідство за рік не знайшло доказів причетності Наумова до співпраці з Росією. Джерела у правоохоронних органах стверджують, що версія про "зрадника" Наумова була поспішною. Мовляв, "Наумов – це чиста економіка, а не державна зрада".

У слідчих також з’явилися сумніви, що "Охотник" із перехоплень Кулініча-Сівковича, на якого покладали надії в РФ, – це Наумов.

За даними BBC, слідчі жодного разу не викликали Баканова, хоча його свідчення могли б пролити світло на те, як Кулініч працював, яку інформацію передавав керівництву СБУ, чи справді 24 лютого 2022 року без наказу поїхав із Херсону до Києва. Баканов тоді відмовився коментувати цю справу на запит BBC, а невдовзі отримав посвідчення адвоката.

З огляду на це, цілком імовірно, що єдиним винним вийде Кулініч, а не Баканов і його родич Бєляєв та гаманець (саме так називали Наумова, який курирував від СБУ корупційні схеми на митниці).

Відтак у Кулініча є мотив підствітити інших фігурантів флешки. Він вже оголосив, що вимагатиме допиту Наумова (після повернення того з тюрми в Сербії).

Читайте також: ДБР не розслідує діяльність Баканова, друг дитинства Зеленського розвалив роботу СБУ без порушень

Так чи інакше тепер цілком незрозумілими будуть дії ДБР та СБУ, які і далі не допитуватимуть Баканова. Запитань до друга президента занадто багато – від корупції на контрабанді до державної зради. Зрештою, українці мають право знати, де був їхній глава СБУ 24 лютого 2022 року. І чому двері його кабінету довелось відкрити ногами, щоб виконати передбачені законом процедури.

 Тетяна Ніколаєнко, опубліковано у виданні Цензор. НЕТ


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер в Україні дощитиме на заході та півночі, вдень до +33°С
18:46
Розстріл Майдану: слідство встановило, хто розпочав стрілянину по мітингувальниках
18:10
Борис Філатов: Про дрони, Повітряний кодекс та під@расів
17:44
Заступник глави ДБР Олександр Удовиченко мешкає з жінкою, з якою фіктивно розлучився, в апартаментах за $900 тис., хоча декларує інше житло, - ЗМІ
17:36
ЦПК: Реформу БЕБ провалюють за вказівкою Єрмака, це ставить під загрозу отримання допомоги від партнерів
16:06
Розподілена генерація: порятунок лише у ваших руках
15:09
Юрій Касьянов: Мрії про диктатуру
14:00
Псевдореформа БЕБ: Комітет Ради cхвалив законопроєкт, який не погоджений з міжнародними партнерами. Це обман союзників
13:52
EUobserver: до 14-го пакету санкцій ЄС увійдуть обмеження на ЗПГ з рф
12:05
Україна та рф у всьому світі шукають боєприпаси — особливо радянського зразка; з початку повномасштабної війни ціни на них зросли у кілька разів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]