"20 днів у Маріуполі" здобув Оскар

|
Версия для печатиВерсия для печати

У ніч з 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження найпрестижнішою кінопремією світу – Оскар 2024.

Переможцем в номінації Найкращий повнометражний документальний фільм стала стрічка "20 днів у Маріуполі". Документальна стрічка режисера Мстислава Чернова стала третім українським фільмом, номінованим на премію Американської кіноакадемії за 96 років її існування, зазначає видання УП.Життя.

Фільм "20 днів у Маріуполі" створили режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Вони були останніми журналістами, які залишалися в Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і зафіксували початок знищення країною-агресоркою українського міста. За це вони згодом отримали Пулітцерівську премію.

Крім "20 днів у Маріуполі", в цій номінації було представлено ще чотири фільми: "Бобі Вайн: Народний президент", "Вічна пам'ять", "Чотири дочки" та "Вбити тигра".

Документальну стрічку змонтували на основі матеріалів, які Чернов з командою фотокореспондентів Associated Press зняли в обложеному росіянами Маріуполі та відправляли в світові ЗМІ, розповідаючи про страшні події в місті: загибель дітей та дорослих, створення масових могил, знищений російською авіабомбою пологовий будинок та інші російські воєнні злочини.

Стрічка стала найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року – вона зібрала 500 тис. грн тільки за перший вікенд прокату.

Напередодні Оскара 2024, 9 березня, Євгена Малолєтка, Мстислав Чернов та Василіса Степаненко отримали Шевченківську премію за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя. Серед них репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування та фільм "20 днів у Маріуполі".

Раніше стрічка Чернова здобула нагороду "британського Оскара" – кінопремії BAFTA і приз глядацьких симпатій фестивалю Санденс. Крім того, на початку 2024 року Мстислава Чернова відзначили премією Гільдії режисерів США за "видатні режисерські досягнення в документальному кіно".

Про Оскар 2024

96-а церемонія вручення премії Американської кіноакадемії проходила в ніч з 10 на 11 березня у театрі Dolby в Лос-Анджелесі. Ведучими церемонії вчетверте став комік, телеведучий Джиммі Кіммел.

Переможців оголошували зірки світу кіно, серед яких акторка та співачка, зірка "Дюни" Зендея, культовий режисер Стівен Спілберг, актор Ніколас Кейдж, актор, зірка "Барбі" Раян Гослінг, легендарний актор Аль Пачіно та інші.

На найбільше статуеток претендував байопік "Оппенгеймер" режисера Крістофера Нолана, він претендував на перемогу в 13 категоріях. На другому місці з 11 номінаціями знаходилася стрічка "Бідолашні створіння" грецького режисера Йоргоса Лантімоса. Драма Мартіна Скорсезе "Вбивці квіткової повні" мала 10 номінацій, а касовий хіт 2023 року "Барбі" Гретти Гервіг – 8.

Вгорі: команда фільму "20 днів у Маріуполі". ФОТО: PATRICK T. FALLON / CONTRIBUTOR VIA GETTY IMAGES

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]