Близько мільйона росіян втекли з Росії через війну проти України - The Economist

|
Версия для печатиВерсия для печати

Це найбільший з 1920-х років відтік жителів з Росії, спричинений політичними потрясіннями.

Перша хвиля втечі припала на початок війни: до 300 тисяч росіян покинули РФ в перші кілька місяців повномасштабного вторгнення в Україну. Друга хвиля почалася, коли у вересні Владімір Путін оголосив «часткову мобілізацію». Відчайдушні молоді люди кинулися до прикордонних переходів, щоб уникнути призову. «Визначити точний масштаб еміграції, спричиненої війною, досить складно. Не дивно, що Кремль не публікує даних з цього приводу. А незалежні оцінки варіюються від 500 тисяч до 1 мільйона. Але новий аналіз звузив цей діапазон», - пише The Economist.

Аналітична мережа Re: Russia вивчила різні оцінки та доступні дані з країн, які прийняли велику кількість російських емігрантів. Вони виявили, що з лютого 2022 року Росію покинули від 817 тисяч до 922 тисяч громадян. Найбільшими країнами-реципієнтами стали Казахстан і Сербія, кожна з яких прийняла по 150 тисяч росіян. Але громадяни РФ роз'їхалися по всьому світу. І оцінки свідчать, що 30-40 тисяч з них виїхали до США.

The Economist зауважує, що ці дані можуть бути не точними. Оскільки росіяни можуть подорожувати через кілька транзитних країн, перш ніж оселитися. Інші повертаються додому не впоравшись з завданням налагодити життя за кордоном. Часто вони скаржаться на на труднощі з працевлаштуванням. Деякі репатріанти припускають, що спробують емігрувати знову, як тільки у них з’являться фінансові можливості.

«Еміграція з путінської Росії - це не щось нове. За перші 19 років його правління країну залишили 1,6-2 мільйони людей (хоча цей рівень знижувався після турбулентного десятиліття після 1989 року). Показник значно зріс приблизно у 2012 році, коли Путін повернувся на посаду президента Росії на виборах, що супроводжувалися фальсифікаціями та протестами. Проте вторгнення в Україну спричинило найбільшу еміграцію, спричинену політичними потрясіннями, з 1920-х років», - пише видання.

Також важливим є профіль тих, хто може переїхати. Загалом, російські емігранти воєнного часу мають відносно високий рівень доходу, соціального капіталу і освіти. Це погана новина для Росії, як в економічному, так і в соціальному плані. Re: Russia вважає, що емігранти воєнного часу становлять приблизно 1% робочої сили Росії, що посилює гострий дефіцит робочих рук.

Інститут Гайдара у Москві повідомиив, що у квітні 35% виробничих підприємств не мали достатньо працівників. І це найвищий показник з 1996 року.

Особливо гостро відчувається нестача кваліфікованих фахівців. За словами одного з кремлівських чиновників, у 2022 році країну залишили щонайменше 100 тисяч ІТ-працівників. Не маючи іншого бачення майбутнього, окрім міжнародної ізоляції і війни, Кремль буде намагатися зупинити цю тенденцію.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:47
росія вдарила по Харкову та Одесі: 4 загиблих і 29 поранених (ОНОВЛЕНО)
20:38
Батька заступника керівника ОП, "регіонала" Шурму брутально вигнали з фансектора ФК "Карпати" (ВIДЕО)
20:00
У вівторок трохи дощитиме лише на південному сході України
16:39
Імітація правової держави: «Дякуємо Андрію Єрмаку!» замість реформи кримінальної юстиції
14:11
Після перевірок податкової 85% судів бізнесу з податківцями завершуються на користь підприємців
12:17
Україна призупинила захист права на свободу слова, власність та вільні вибори за конвенціями Ради Європи
10:47
Михайло Онуфер: Армія – це зріз, показник країни. Якщо в країні відбувається хаос, в армії відбувається те саме
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 29 квітня
20:00
На початку тижня грози лише на сході України, вдень до +21°С
18:11
Чому в Україні Вербна неділя, а не пальмова

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]