1/10 ВВП: Україна лідирує за грошовими переказами від заробітчан в Європі та Центральній Азії

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна за підсумками 2018 року стала лідером в Європі та Центральній Азії за обсягами грошових переказів від приватних осіб.

Так, за даними Світового банку, за минулий рік в країну в основному від трудових мігрантів надійшло 14 млрд дол, або 10% ВВП України, що на 19% більше, ніж у 2017 році. А в НБУ ця цифра трохи нижча — всього 11,888 млрд дол, пише "Сьогодні".

У Нацбанку прогнозують, що в цьому році перекази від заробітчан знову виростуть – до 12,2 млрд дол! У минулому році через банки і платіжні системи надійшло 5,675 млрд дол, "в кишенях", щоб заощадити на оплаті послуг операторів – ще 5,213 млрд дол (побічно, за оцінкою платіжного балансу країни). Як видно з інфографіки, на першому місці Польща потіснила Росію: в 2018-му кожен третій долар був з Польщі. Щорічно збільшувалися обсяги переказів і з інших країн ЄС: наприклад, в 2016-му з Чехії надійшло $ 377 млрд, а в 2018 році – вже 846 млн дол. А ось частка РФ зменшилася набагато: якщо в 2015 році вони були на першому місці (26 % і 1,835 млрд дол), то зараз – на другому, але залишилося всього 8,7% і 0,948 млрд дол, або майже вдвічі менше. Є й надходження з Віргінських островів (157 млн ​​дол), ОАЕ (153 млн дол), Сінгапуру (129 млн дол). Але, за словами президента Украналітцентру Олександра Охріменка, це не перекази заробітчан, а гроші, зароблені бізнесом на операціях по оптимізації податків.

Економісти сходяться на думці, що в найближчі роки обсяги переказів від трудмігрантів продовжать рости, але по-різному оцінюють їх вплив на економіку. Так, Охріменко каже, що надлишок доларів зміцнює гривню, курс якої, незважаючи на песимістичні прогнози, так і не досяг 30 грн/дол.

"За минулий рік обсяги роздрібної торгівлі збільшилися на 12%, що стало однією з головних причин зростання ВВП країни, – говорить Охріменко. – Люди купують продукти, будматеріали, побутову техніку тощо, це стимулює розвиток економіки. Трудова міграція триватиме, оскільки влада недостатньо робить для поліпшення інвестклімату, щоб збільшити приплив інвестицій в країну і скоротити заробітчанство".

А ось виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин впевнений, що заробітчанські перекази негативно впливають на економіку України:

"Ці гроші проїдаються, йдуть на розвиток економіки тих країн, де їх заробили. Українці купують на них імпортну побутову техніку, електроніку, автомобілі, що збільшує дефіцит зовнішньоторговельного балансу країни. Це яскравий приклад того, що Україна є сировинним і трудовим придатком Європи, все більше торгуючи як сировиною, так і руками своїх співгромадян. Альтернатива – створення особливих умов для залучення інвесторів. Як зробили, наприклад, у Словаччині: щоб великий німецький автоконцерн відкрив у них виробництво, влада країни безкоштовно підвела комунікації і навчила персонал. Тепер вони мають і робочі місця з високою зарплатою, і доходи від податків".

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:01
Касьянов - безголовій владі: "Язик прикусіть, і мовчіть, недоумки"
17:02
Сирійські повстанці повністю захопили провінцію Ідліб
16:07
Торгівля ЄС з росією фактично припинилася
14:09
Михайло Винницький: Як відбуваються реформи у вищій освіті
12:09
Корсун: Стратегії влади «роль кібербезпеки перебільшена» виповнилося 5 років
10:40
45% чоловіків, які були "обмежено придатними", після повторної ВЛК визнають придатними - Генштаб
08:00
Ворог має на фронті значне просування та захопив кілька сіл
01:01
Президент призначив командира 93-ї бригади Палісу заступником керівника ОП
00:01
Президент призначив генерала Драпатого командувачем Сухопутних військ ЗСУ, а полковника Апостола заступником Сирського
20:04
Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]