Антиукраїнський демарш: 12 кроків для припинення війни на Донбасі затвердили у Мюнхені (ОНОВЛЕНО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Три міжнародні організації у співпраці з Російською радою з міжнародних справ оприлюднили свій план припинення війни в Україні.

Документ був поширений 14 лютого у Мюнхені на Мюнхенський безпековій конференції. Про це повідомляють на сайті конференції.

До участі у розробці документа, як стверджується, залучали також окремих українських експертів, але формуванням пропозиції не займалися українські організації – на відміну від російської РРМC.

Документ уникає згадок про напад Росії на Україну і стверджує, що "конфлікт в та навколо України" став наслідком "катастрофічних прорахунків", і у якості реакції на нього пропонують кроки для "завершення конфлікту на Донбасі та створення перспектив для конструктивного діалогу, в тому числі щодо Криму". Щоправда, основною ідеєю плану є відновлення співпраці з Росією без відновлення Україною суверенітету над Кримом.

Оприлюднена пропозиція план містить кілька гуманітарних кроків, які підтримуються всіма сторонами, однак у ній відсутні будь-які ключові вимоги, що звучали досі від України.

Крок 1. Відновити Спільний центр контролю і координації режиму припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК). Ця ініціатива необхідна для більш активної реалізації плану припинення вогню. Як відомо, представники РФ покинули комісію кілька років тому.

Крок 2. Переговори про бойові дії на рівні Нормандської четвірки (запропоновано розширити теми переговорів і включити туди тему бойових дій, а також їх припинення).

Крок 3. Розширення свободи пересування (запропоновано збільшити кількість пунктів пропуску).

Крок 4. Розшук зниклих безвісти.

Крок 5. Планування і реалізація ініціативи з розмінування.

Крок 6. Відновлення інфраструктури Донбасу (вивчення економічного потенціалу, створення донорського фонду за участю ЄС, західних компаній). До фонду також запропоновано приєднатися Росії.

Крок 7. Створення зони вільної торгівлі (як можливість відновлення Донбасу запропоновано створити там ЗВТ - відповідно, з іншим оподаткуванням).

Крок 8. Підтримка дорожньої карти щодо санкцій (якщо сторони погоджуються на "мюнхенську ініціативу", то виконання закріплених у ній пунктів може стати підставою для перегляду санкцій проти Росії).

Крок 9. Усунення радіаційної небезпеки (вивезення радіоактивних, отруйних для екології Донбасу речовин. Адже зараз на Донбасі понад 1200 таких джерел токсичності).

Крок 10. Новий діалог між євроатлантичними структурами про побудову взаємної безпеки.

Крок 11. Підтримка та визначення сфер взаємодії між ЄС і Росією. Відзначається, що у 2020 році ЄС і Росії слід вивести співробітництво в число пріоритетів, у тому числі підтримуючи виконання Мінських угод.

Крок 12. Запустити новий національний діалог з проблем ідентичності.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 14 і 15 лютого перебуватиме з робочим візитом у Німеччині, де візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції і проведе низку двосторонніх зустрічей.

Зустрічі в нормандському форматі на рівні голів МЗС на Мюнхенській конференції не буде.

Мюнхенська конференція заснована 1963 року як форум країн-членів НАТО, це міжнародний дискусійний майданчик, який щорічно збирає політичних лідерів з усього світу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
10:20
Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
10:01
Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]