163 тис. українців отримали посвідки на перебування в Польщі
За офіційними даними, у першому півріччі цього року число іноземців із посвідками на перебування в Польщі збільшилася на 25 тис. У середині 2018 року такий дозвіл мало загалом 350 тис. осіб.
За повідомленням Управління з питань іноземців, велике зацікавлення в одержанні дозволу на проживання у Польщі зберігається на високому рівні, хоча у першій половині 2018 року динаміка збільшення кількості посвідок була на приблизно 30% меншою у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, передає Польське Радіо.
За словами Якуба Дудзяка, у першій половині цього року число іноземців з дійсними дозволам на перебування збільшилося на 25 тис. осіб, натомість у першій половині 2017 року – на 36 тис.
Від початку року найбільше, тобто на 18 тисяч осіб, збільшилася група громадян України, котрі мають дозвіл на проживання у Польщі (збільшення до 163 тис.). На 3 тис. стало більше також білорусів (збільшення до 18 тис.), 1,1 тис. громадян Індії (до 8 тис. осіб) та на 800 в’єтнамців (збільшення до 12,5 тис. осіб).
Найбільше – на 19 тис. – збільшилося число посвідок на тимчасове перебування на період до 3-х років. Кількість дозволів на постійне перебування зросла на 3 тис.
Ці дані не враховують іноземців, котрі перебувають у Польщі на підставі віз.
«Більшість іноземців перебуває у Польщі тимчасово, наприклад на підстав віз. Все більше іноземців хоче залишитися у нашій країні на триваліший час, про що свідчить щораз більше число заяв про отримання дозволу на перебування, а також кількість осіб, котрі мають такі документи. Це поступове та постійне збільшення, що триває від 2014 року, в основному завдяки іммігрантам з України», - сказав Дудзяк. За його словами, у найближчі місяці ця тенденція збережеться.
Найчастіше іноземці приїжджають до Польщі на заробітки. Цьогоріч це стосувалося 75% заяв. 10% заявників хотіло залишитися у Польщі за сімейними міркуваннями, а 7% - у зв’язку з початком або продовженням навчання.
У середині цього року дійсні посвідки на перебування у Польщі мало 350 тис. іноземців. На початку 2018 року ця кількість становила 325 тис., а на початку 2017 року – 266 тис.
Крім того, у першій половині цього року 2,1 тис. іноземців попросило у Польщі міжнародного захисту. Це на 29% менше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року. Найчастіше захист у Польщі хотіли отримати росіяни (68%) та українці (10%).
За повідомлення Управління з питань іноземців, у першій половині 2018 року міжнародний захист у Польщі отримали 255 іноземців. Це були, в основному, громадяни України (74 особи) та Росії (42 особи).
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
- 18:04
- Україна 2025: на межі
- 17:04
- The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
- 16:10
- Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
- 15:03
- В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
- 14:43
- Корумпована "зелена" влада знищила конфіскацію майна корупціонерів - це знущання верхівки над українцями та свідомий "кидок" західних партнерів
- 13:14
- "Належить олігарху": ЄБРР вирішив не фінансувати ДТЕК. А Зеленський брехав, що олігархів в Україні немає
- 12:16
- Це також "план внутрішньої стійкості" Зеленського: СБУшники купили два люксові мінівени майже по 3 мільйона
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.