39% православних українців є парафіянами ПЦУ, 16% - московської церкви

|
Версия для печатиВерсия для печати

 39% православних українців є парафіянами Православної церкви України та 16% – парафіяни Української православної церкви Московського патріархату.

Як повідомляє Укрінформ, такі результати проведеного у серпні Українським інститутом майбутнього спільно з New Image Marketing Group соціологічного дослідження.

«Переважна більшість українців, які відносять себе до православ’я, не належить до жодної з єпархій. Такий варіант обрало 43% серед опитаних православних. Також досить великою є кількість прихожан Православної церкви України – 39%. Третє місце за кількістю прихожан посіла Українська православна церква Московського патріархату – до неї себе відносять 16% респондентів. Також 2% обрали варіант «важко сказати» та ще 0,2% – варіант «інше»», - йдеться у повідомленні.

Парафіян Православної церкви України усіх вікових категорій більше, ніж парафіян Української Православної церкви Московського патріархату. 

Прихожан ПЦУ найбільше серед жителів заходу – 55% і найменше – на Донеччині та Луганщині – 22%. А найбільша кількість вірян УПЦ МП проживає на сході – 18% і найменше – у центрі – 12%.

Соцдослідження провели серед 5 тисяч респондентів, з них 72% назвали себе православними. Зокрема 13% респондентів вказали, що є нерелігійними, 8% – греко-католиками, по 2% вказали, що є протестантами, належать до релігії, яка не зазначена у переліку, а також обрали варіант «важко сказати», 1% є католиками, 0,3% – мусульманами і 0,2% – іудеями.

Православ’я є найпоширенішою релігією в усіх макрорегіонах України. Також майже по всій території України другими за кількістю виявились нерелігійні громадяни. Винятком є лише захід України. «Так, на сході нерелігійними назвали себе 20%, на півдні – 17%, на Донбасі – 16%, у центрі – 15% і на заході всього лише 3%. Своєю чергою другою за поширенням релігією на заході є греко-католицизм (28%). У інших макрорегіонах дана релігія має не більше 1%», - додали в повідомленні.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]