4 березня виповнилося б 70 років Володимиру Івасюку

|
Версия для печатиВерсия для печати

4 березня 70 років тому народився видатний український композитор, поет, творець української поп-музики Володимир Івасюк.

Про це пише Україна молода.

Івасюк буквально виріс на репетиціях учительського хору, в якому співали його батьки. Тож не дивно, що вже в 10-ть років він співав так, що його помітили у рідному місті Кіцмань.

У 15 про нього почули Чернівці, в 20 років - говорила вже вся Україна.

Паралельно з естрадною кар'єрою Івасюк вчився у Чернівецькому медичному університеті. Та Володимира звідти відрахували, буцім-то за відставання. Та напсправді, за участь в "політичному інциденті". Івасюк був одним з тих, хто в 1966 році повалив пам'ятник Леніна у рідному селі Кіцмань.

1971 рік прославив Володимира Івасюка на весь Союз. Тоді його "Червона рута" була визнана найкращою піснею 1971 року. Заспівав її разом із Назарієм Яремчуком та Василем Зінкевичем зі сцени в Москві. Наступного - 1972 року - так само гучно на весь Радянський Союз прозвучала інша його знакова пісня - "Водограй".

 

Володимир Івасюк - став одним із творців української естрадної музики. За 30 років, які він прожив, написав 107 пісень та 53 інструментальних творів. А ще він писав музику до спектаклів.

Та серед них немає жодної пісні російською мовою. Івасюк завзято відмовлявся писати навіть музику до російських текстів. Говорячи, що він - український композитор. Коли у 1979 році радянська влада вирішила з помпою світякувати 325-річчя Переяславської угоди, Івасюку пропонували створювати музику на хвалебні вірші.

Та Івасюк на це не пішов. Зробив протилежне: замість прославлення горезвісного "возз'єднання" свів писати музику для опери козацької доби.

Того ж року Володимира Івасюка не стало. 18 травня 1979 року його тіло було знайдене повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. 

Відомо, що за два місяці до смерті, Івасюка викликали в КДБ для бесіди із приводу гонорарів, які він повинен був одержати за вихід своїх платівок у Канаді. Його переконували передати ці гроші в "Фонд миру" в обмін на дозвіл виїхати в Америку. Але закордон геть не цікавив Івасюка. І він відмовився.

Дотепер ані родичам, ані працівникам музею Івасюка не відкривають архіви цієї справи. Всі папери зберігаються в Москві під грифом "таємно".

Генеральна прокуратура вже незалежної України двічі поновлювала розслідування обставин смерті Івасюка: у 2009 та 2014 роках.

У лютому 2015-го прокурор Лювівщин Роман Федик заявив: Івасюка убили працівники КДБ.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]