Аваков майже обзавівся власною "кишеньковою" розаідкою за державний кошт - експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада 16 січня ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про розвідку" N2412. Очевидно, планувалося зробити хорошу справу, але насправді його формулювання дозволяють Нацгвардії робити набагато більше, ніж просто тактичну військову розвідку на полі бою у 100 метрів біля лінії розмежування.

Про це пише у своєму блозі на Українській правді Віталій Шабунін, Голова правління Центру протидії корупції

"1. Нацгвардія стає суб'єктом воєнної розвідки (стаття 9, ч. 2) і може бути суб'єктом розвідувального співтовариства.

Ця норма не перетворює НГУ на окремий розвідувальний орган, але ось що цей статус суб'єкта передбачає (стаття 22, ч.2):

- проводити із застосуванням власних сил і засобів заходи, пов'язані з організацією та виконанням окремих розвідувальних завдань

Що це означає на ділі: оскільки заходи не уточнюються і не конкретизуються, жодних обмежень у їхньому виді немає. А всі деталі будуть вказані лише у відповідних завданнях, які будуть таємними.

- здійснювати часткове матеріально-технічне та фінансове забезпечення заходів, пов'язаних із окремими розвідувальними завданнями, до виконання яких вони залучені

Що це означає на ділі: таємний бюджет для таємних закупівель

- вживати інші заходи для забезпечення виконання розвідувального завдання

Що це означає на ділі: фактично дозвіл здійснювати всі розвідувальні заходи, необхідні для виконання завдання: вони можуть виходити далеко за межі тактичної розвідки і стосуватися впровадження агентури й спостереження за людьми.

2. Нацгвардія не обмежується тактичною розвідкою

Стаття 14 законопроекту передбачає у частині 1, що розвідувальні заходи можуть проводити розвідувальні органи за межами України та окремі на території України. Саме розвідувальні органи зможуть залучати і розвідувальні підрозділи Нацгвардії до таких завдань. Жодних обмежень про те, що це тактична військова розвідка на 100 метрів, немає.

3. Розвідувальні підрозділи зможуть забезпечувати розвідкою всі завдання Нацгвардії

У змінах до ЗУ "Про нацгвардію" в структуру додаються розвідувальні підрозділи, а до статтей 12 та 13, які регулюють права таобов'язки Нацгвардії, вносяться зміни, куди додаються нові пункти як до переліку прав, так і до переліку обов'язків – "в межах визначених законодавством здійснювати діяльність, з метою розвідувального забезпечення застосування Національної гвардії України та інформаційно-аналітичну діяльність".

Це формулювання взагалі не містить прив'язки навіть до завдань, отриманих від розвідувального органу Міноборони. Фактично означає, що розвідувальні підрозділи зможуть забезпечувати розвідкою всі завдання Нацгвардії. Наприклад, зараз в Нацгвардії є завдання з охорони іноземних посольств та міжнародних організацій. Забезпечення застосування Нацгвардії тут може означати, в тому числі, впровадження агентури до цих посольств та організації.

4. Розвідка без меж

Законопроєкт не визначає, що таке тактична розвідка та не деталізує жодних меж між воєнною розвідкою та іншими сферами. Детально всі заходи і методи цієї роботи регламентуються підзаконними актами, які, в тому числі, є таємними. Тому на практиці простежити і проконтролювати це буде майже неможливо.

5. Надмірне посилення МВС

До цього силового відомства, відповідно до законопроєкту, тепер потраплятиме дуже багато розвідувальної інформації, яка надасть йому надмірний вплив і значно посилить. Досі Нацгвардія не залучалася до розвідувальних завдань – їх виконували підрозділи Збройних Сил і розвідка Міноборони" - пише експерт.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com