Більше 408 тисяч українців платять внески до Пенсійного фонду Польщі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Число іноземців, котрі сплачують внески у систему пенсійного страхування у Польщі за останні 10 років збільшилося удев’ятеро.

Про це свідчать дані Закладу соціального страхування (ZUS), що наводить портал prawo.pl., передає Польське радіо. Ситуація може змінитися у 2020 році, коли Німеччина частково відкриє свій ринок праці.

Портал prawo.pl нагадує, що іноземці вплатили до Страхового фонду Польщі приблизно 3 млрд злотих (700 млн євро). За словам видання, ця ситуація може змінитися у 2020 року, коли Німеччина частково відкриє свій ринок праці. Відтік з Польщі, зокрема, працівників з України може стати особливо болючим для Фонду соціального страхування (FUS), коли пенсійного віку досягнуть ті, хто народився під час післявоєнного демографічного вибуху.

Портал prawo.pl навів дані ZUS про число застрахованих іноземців, котрі зареєстровані у системі пенсійного страхування та страхування з втрати працездатності. Наприкінці січня 2019 року таких осіб було 558825. Найбільшу групу становили громадяни України – 408752 особи. На другій сходинці – громадяни Білоруси, яких зареєстрованих було 34232. На наступних місцях – особи з молдавським громадянством – 8179, в’єтнамським – 8090, грузинським – 7327 та російським – 7617. Крім того, згідно зі статистикою, у Польщі є 5943 застрахованих індусів та 4732 громадян Китаю.

За інформацією порталу, для порівняння: наприкінці 2018 року число застрахованих у ZUS іноземців склало приблизно 570 тис., що на приблизно 30 відсотків більше, ніж попереднього року. Абсолютна більшість із них – це громадяни України (420723). Тільки нецілих 60 відсотків іноземців сплачує внески з трудових договорів, а інші користуються іншими формами працевлаштування.

На думку президента ZUS професорки Ґертруди Усцінської, невірним є твердження, що іноземці рятують Фонд соціального страхування Польщі. «На сьогодні Фонд і без додаткового припливу іноземців почувається добре. Надходження від внесків до Фонду соціального страхування охоплюють приблизно 79 відсотків витрат на соціальні виплати, чого не було у минулі роки. Вирішальними на цьому полі є, однак, дуже добра ситуація в економіці, а отже збільшення зарплат і працевлаштування, а також наша реформа системи збору внесків. Звісно, іноземці беруть участь у зростанні надходжень, але йдеться тільки про 1-2 відсотка. Водночас до 11 березня на індивідуальні номери рахунків внесків вже отримано майже 50 млрд злотих (11,5 млрд євро)», - сказала президент ZUS, яку цитує портал.

У 2018 році німецький уряд прийняв законопроект, що лібералізує норми німецького права, що дозволяють приймати нові групи працівників з країн з-за меж Європейського Союзу. За словами порталу prawo.pl, рішення Берліна може також значно вплинути на польський ринок праці та відтік українців до Німеччини. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]