Баканов хоче залишити в СБУ скандально відомий відділ "К"

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Керівник СБУ Іван Баканов зазначив, що без повноважень СБУ у сфері боротьби з економічною злочинністю подолати тероризм і торгівлю наркотиками "в принципі неможливо".

Про це Баканов сказав в коментарі УНІАН.

"Питання не в тому, ліквідовано чи ні відділ "К" чи будь-який відділ у Службі безпеки України взагалі. Питання в функціоналі, який має бути у Служби для того, щоб ефективно боротися з тими загрозами, які сучасний світ ставить перед Україною", - заявив Баканов.

У зв'язку з цим він зазначив, що новий законопроєкт про СБУ, який зараз розробляється, "має передбачити гнучку систему, яка дозволяє Президентові України у разі потреби збільшувати чисельність Служби безпеки України у разі, якщо виникає якась загроза, в тому числі шляхом створення відповідних департаментів".

"Якщо така загроза відпадає, то він своїм указом ліквідує такий відповідний департамент", - додав Баканов.

За його словами, без повноважень СБУ у сфері боротьби з економічною злочинністю подолати тероризм і торгівлю наркотиками "в принципі неможливо".

Баканов зауважив, що тероризм — це добре налагоджений бізнес, зазначає Укрінформ.

"Там мало фанатиків, всі працюють за гроші, тому ви не можете позбавити себе функцій, які дозволяють боротися з тероризмом", - заявив Баканов.

При цьому він додав, що "кошмарити" бізнес не можна за жодних обставин.

Водночас Баканов зазначив, що в останні місяці СБУ своєю діяльністю доводить, що може ефективно виконувати свої завдання і не чинити тиску на підприємців.

При цьому, коментуючи заяву Офісу Президента, що відділ "К" буде неминуче ліквідовано, Баканов заявив: "Якщо так вважає Президент - буде ліквідований".

"Але ми повинні об'єктивно доповідати про стан справ", - додав він.

При цьому глава СБУ зазначив, що спецслужби в інших країнах мають повноваження на боротьбу з економічними злочинами, зокрема, у Франції, США та Польщі.

"Тому скажіть, будь ласка, чому в цих службах ці функції є, і вони задовольняють суспільство, а у нас чомусь їх не повинно бути?", - зазначив Баканов.

Водночас він визнав, що СБУ має реформуватися і стати сучасною спецслужбою.

"Але питання відібрати, а що далі? Наприклад, будь-яка реформа може бути в якійсь певній частині помилковою. Ми повинні мати можливість щось змінити, не обов'язково змінюючи при цьому закон", - заявив Баканов.

Крім того, він додав, що існують загрози, які потребують додаткових ресурсів і переосмислення, зокрема, кіберзагрози і захист об'єктів критичної інфраструктури. Водночас Баканов зазначив, що реформування СБУ відбудеться в будь-якому варіанті.

Раніше Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з керівництвом уряду, Верховної Ради і правоохоронних органів заявив про необхідність прийняти концепцію реформування СБУ, в якій викласти цілісне бачення української спецслужби в усіх напрямках і перспективах розвитку. Також, за словами Президента, необхідно прийняти закон про внесення змін до закону України про СБУ в новій редакції і закон України про нацбезпеку.

 

У свою чергу прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що СБУ необхідно ліквідувати департамент, який займається протидією економічним злочинам.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com