Бочковського судять, але зовсім не за те, за що показово затримували на Кабміні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Екс-очільника ДСНС Сергія Бочковського та його заступника Василя Стоєцького, як их показово, під телекамери арештували на засіданні уряду у березні 2015 прямо, начебто за організовану ними корупційну схему закупівлі паливно-мастильних матеріалів, два роки по тому судять зовсім за інше. А пролунавші тоді на всю країнузвинувачен ня взагалі не потрапили до обвинувального акту.

Про це повідомляють «Наші гроші».  Так, під час засідання Шевченківського районного суду Києва, де 21 червня слухається справа Бочковського та Стоєцького, стало відомо, що питання прокурора, які він читав з листочка, були не по суті і не стосувалися справи. Також на суд не прийшов ніхто з потерпілих, хоча вони й були повідомлені належним чином.

До суду потрапило тільки два епізоди.

Перший – Бочковського та Стоєцького підозрюють в тому, що в 2014-15 роках вони вимагали гроші в очільників територіальних підрозділів з погрозою звільнення, а також, що Бочковський начебто вимагав собі земельну ділянку у підлеглого – очільника районного відділу ДСНС в Одеській області. Покази на екс-керівництво ДСНС дали екс-начальник ГУДСНС у Вінницькій обл Руслан Шевчук, екс–начальник ГУ ДСНС у Волинській обл Володимир Грушовінчук, заступник начальника ГУ ДСНС в Одещини Орест Фок.

Бочковський на суді заявив, що вже є свідки, які відмовляються від своїх показань.

Другий епізод, у якому підозрюють Бочковського – розтрата грошей під час закупівлі металошукачів у TOB «Грозберг Україна». Тоді за 15,6 млн грн закупили 176 шт металошукачів, зараз прокуратура говорить, що необхідності у такій великій партії замовлення не було. Ця закупівля начебто заподіяла державі матеріальної шкоди. Водночас два ключових епізоди до обвинувального акту не потрапили.

Перший – це закупівля паливо-мастильних матеріалів у ТОВ «ТПП «Альянс» та ТОВ «ЮКОЙЛ». У судовому реєстрі є інформація, що під час цієї закупівлі Бочковський та його спільники «заволоділи бюджетними коштами в розмірі 13,5 % від суми державних закупівель паливно-мастильних матеріалів, що складає понад 1,1 млн.грн». Однак по факту, підозрюваного по цьому епізоду немає – повідомив «Нашим грошам» адвокат Бочковського Ігор Федоренко. Хоча й зауважив що розслідування по цьому епізоду ще є, воно перевіряється.

Другий епізод, який не потрапив до суду – закупівля пожежних машин. У судовому реєстрі фігурує кримінальне провадження щодо Бочковського, коли ДП «МРЦ» використало бюджетні кошти з програми «Придбання поженої техніки та іншої спецтехніки вітчизняного виробництва» не за цільовим призначенням, оскільки були придбані 3 автомобілі Mitsubishi L 200 та переважна більшість комплектуючого обладнання виявилися іноземного виробництва.

– Уже їх нема, уже викликали нас на допит по тих «мітсубіші», – каже Бочковський. – Прийшла людина, яка давала покази, вона на одночасному допиті здулася. В обвинувальному акті цього епізоду не було.

Також екс-глава ДСНС повідомив, що правоохронці пропонували йому укласти угоду зі слідством, але він відмовився.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com