Борги перед "зеленою" генерацією покриють коштом українців

|
Версия для печатиВерсия для печати

 З 1 грудня зростає тариф "Укренерго" для населення на електроенергію з 24 копійок до 31 копійки за кВт-год. Це дасть додаткові кошти для оплати виробникам за "зеленим" тарифом, заявив народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Як повідомляє ZN.UA, про це сказав під час виступу на онлайн-форумі коаліції "Реанімаційний пакет реформ" "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса" у четверг.

"Тариф "Укренерго" за останній рік суттєво виріс. Щоб вирішити цю боргову проблему, був запропонований механізм – це державний бюджет, тому, що саме так вирішується в багатьох країнах світу. Тем не менш, з 1 грудня знов зростає тариф "Укренерго" з 24 до 31 копійки. Це має дати додаткові кошти для оплати виробникам за "зеленим" тарифом. Сподіваюсь, що також буде використано механізми державних гарантій, відповідно компанія "Укренерго" зможе залучити кошти для того, щоб зменшити рівень своєї заборгованості перед виробниками за "зеленим" тарифом", – відзначив Герус.

За його словами, за останні декілька років потужності виробників за зеленим тарифом виросли з 2 тисяч МВт до 7 200 МВт, а працюють вони із середнім тарифом близько 4,5 гривні, що в 3 рази більше, ніж звичайна ринкова ціна. Це не могло залишитись безслідно і величезний запуск нових потужностей в 2017-2019 роках спричинив також величезні фінансові потреби для того, щоб здійснити платежі перед виробниками за зеленим тарифом.

"В 2020 році очікували, що таких платежів буде 55 млрд, але мабуть їх буде навіть більше, враховуючи, що курс євро був 28 грн, а зараз 33 грн. Це фінансове навантаження досить складне тому, що збирається воно через тариф "Укренерго", де 8 копійок – на роботу "Укренерго", в все, що вище того, це такий квазіподаток, щоб зібрати гроші і оплатити "зеленим" і проти того протестує вже багато промислових підприємств. Це дійсно досить складна проблема", – підкреслив він. 

Герус розповів, є ідея, щоб змінити роботу виробників за "зеленим" тарифом, щоб зменшити їхню залежність від гарантованого покупця, дати можливість самостійно працювати на ринку, самостійно отримувати кошти з ринку від продажу електроенергії, а лише різницю щоб їм компенсовував гарантований покупець.

"Цю ідею будем обговорювати з учасниками ринку, з міністерством з регулятором. Це також може покращити фінансову ситуацію з платежами і з боргами, які є сьогодні на ринку", – додав він. 

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com