Через отруйні викиди вугільних ТЕС в Україні та ЄС вмирають тисячі людей (ДОСЛІДЖЕННЯ)
У 2019 році викиди від українських вугільних електростанцій, ймовірно, призвели до смерті 2 690 осіб в Україні і 1 315 осіб в Європейському союзі.
Про це йдеться в результатах дослідження "Вплив викидів українських вугільних електростанцій на здоров'я населення" від дослідницької організації Center for Research on Energy and Clean Air, яке проводилося з застосуванням комп'ютерних моделей і рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я.
За оцінками авторів дослідження, в 2019 році 8 з 20 вітчизняних вугільних ТЕС перевищили граничні норми викидів двоокису сірки, оксидів азоту і зольного пилу. Якби норми були дотримані, загалом вдалося б уникнути приблизно 2 300 смертей в Україні і сусідніх державах.
Серед найбільш постраждалих регіонів країни – Донецька, Київська, Дніпропетровська та Львівська області. У них забруднення спричинило близько 430, 410, 280 і 230 смертей в 2019 році відповідно.
Серед країн ЄС найбільшу шкоду від викидів українських вугільних ТЕС відчувають Румунія і Польща, які в 2019 році, згідно з дослідженням, втратили через забруднення 534 і 325 життів відповідно.
Крім цього, в досліджуваному році приблизна вартість соціальних витрат українців, пов'язаних із супутнім медичним обслуговуванням, зниженням економічної продуктивності і зниженням рівня добробуту, становила 3,2 млрд євро.
Інші наслідки для здоров'я від викидів вугільних електростанцій в 2019 році – 6,8 тис. дітей, хворих на бронхіт, 68 тис днів з симптомами астми та бронхіту у дітей, 3 тис госпіталізацій, 800 тис втрачених робочих днів і 5,3 млн лікарняних днів, 400 пологів з малою масою тіла новонароджених і 2,1 тис нових випадків хронічного бронхіту у дорослих.
Нагадуємо: в Україні розташований один з найбільш забруднюючих парків вугільних електростанцій в світі.
Згідно зі звітом аналітичного центру EMBER, вугільні електростанції країни є лідерами за викидами SO2 і зольного пилу в Європі.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я про смертність і тягар хвороб, через забруднення атмосферного повітря в Україні щорічно втрачається 2 538 років життя людей, з урахуванням інвалідності, на 100 тис осіб – це найбільший показник в Європі.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 18:06
- Марина Данилюк-Ярмолаєва розповіла, навіщо ментально не-українська Банкова знов витягла покидька Поворознюка
- 16:05
- Новини ТОП-шахрайства та VIP-корупції: Кабмін надав 23 млрд грн ДПСУ на закупівлю боєприпасів в обхід "Агенції оборонних закупівель". Ми на межі скандалу, - Згурець
- 14:02
- Заволодіння державною землею на Сумщині: САП завершила слідство у справі Сольського - типового "слуги народу"
- 13:39
- На річці Оскіл та на кордоні з рф на Харківщині досі не побудовані фортифікації. Росіяни переходять Оскіл і далі - Борова, Ізюм, Балаклія, - Безугла
- 13:23
- Тисяча книжок – майбутнім офіцерам НГУ
- 12:03
- Безпідставне затягування справи: Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо корумпованої судді Октябрського райсуду Полтави Марини Материнко
- 10:01
- У Румунії на парламентських виборах перемагають демократичні сили
- 09:17
- Байден помилував свого сина Гантера, Трамп емоційно відреагував
- 09:09
- Канцлер Німеччини Шольц прибув до Києва
- 08:05
- Ворог просунувся в Кураховому , біля Нового Комара та на Курщині
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.