Через отруйні викиди вугільних ТЕС в Україні та ЄС вмирають тисячі людей (ДОСЛІДЖЕННЯ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

У 2019 році викиди від українських вугільних електростанцій, ймовірно, призвели до смерті 2 690 осіб в Україні і 1 315 осіб в Європейському союзі.

Про це йдеться в результатах дослідження "Вплив викидів українських вугільних електростанцій на здоров'я населення" від дослідницької організації Center for Research on Energy and Clean Air, яке проводилося з застосуванням комп'ютерних моделей і рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я.

За оцінками авторів дослідження, в 2019 році 8 з 20 вітчизняних вугільних ТЕС перевищили граничні норми викидів двоокису сірки, оксидів азоту і зольного пилу. Якби норми були дотримані, загалом вдалося б уникнути приблизно 2 300 смертей в Україні і сусідніх державах.

Серед найбільш постраждалих регіонів країни – Донецька, Київська, Дніпропетровська та Львівська області. У них забруднення спричинило близько 430, 410, 280 і 230 смертей в 2019 році відповідно.

Серед країн ЄС найбільшу шкоду від викидів українських вугільних ТЕС відчувають Румунія і Польща, які в 2019 році, згідно з дослідженням, втратили через забруднення 534 і 325 життів відповідно.

Крім цього, в досліджуваному році приблизна вартість соціальних витрат українців, пов'язаних із супутнім медичним обслуговуванням, зниженням економічної продуктивності і зниженням рівня добробуту, становила 3,2 млрд євро.

Інші наслідки для здоров'я від викидів вугільних електростанцій в 2019 році – 6,8 тис. дітей, хворих на бронхіт, 68 тис днів з симптомами астми та бронхіту у дітей, 3 тис госпіталізацій, 800 тис втрачених робочих днів і 5,3 млн лікарняних днів, 400 пологів з малою масою тіла новонароджених і 2,1 тис нових випадків хронічного бронхіту у дорослих.

Нагадуємо: в Україні розташований один з найбільш забруднюючих парків вугільних електростанцій в світі.

Згідно зі звітом аналітичного центру EMBER, вугільні електростанції країни є лідерами за викидами SO2 і зольного пилу в Європі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я про смертність і тягар хвороб, через забруднення атмосферного повітря в Україні щорічно втрачається 2 538 років життя людей, з урахуванням інвалідності, на 100 тис осіб – це найбільший показник в Європі.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]