Члени ТСК щодо вбивства Катерини Гандзюк після Херсона їдуть до Одеси

|
Версия для печатиВерсия для печати

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради щодо вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів результативно провела виїзне засідання в Херсоні, а наступного тижня ТСК збереться в Одесі.

Про це заявив журналістам голова ТСК Борислав Береза після засідання в Києві яке було закритим, адже йшлося про зібрані в Херсоні факти та наступні дії слідчих в депутатів, що становить таємницю слідства, передає Радіо Свобода.

«Правоохоронці в Херсоні серйозно підійшли до «відпрацювання» виконавців. Але деякі з питань, які ми підняли, виявилися поза їхньою увагою. Ми про це скажемо у нашому звіті. Ми зустрілися з багатьма людьми. Багато хто в Херсоні прийшов просто побалакати з нами про «злочинну владу». Але частина з них показала зв'язки між людьми, хто до кого як ставиться та загалом надали дуже цінну інформацію у справі», – прокоментував ситуацію Береза.

Також він прокоментував заяви генпрокурора Юрія Луценка про встановлення осіб, підозрюваних у вбивстві Гандзюк і не виключив, що йдеться про дійсних авторів злочину. Береза додав, що «одного з них доведеться діставати з Домініканської Республіки».

На наступному тижні, окрім засідання ТСК в Одесі, депутатські групи вирушать на розвідку і збір даних до Миколаєва, Сєверодонецька, Харкова, а кілька депутатів додатково попрацюють в Одесі та Києві.

В Одесі нападів на активістів є найбільше, ситуація є найгіршою, стверджує Береза. Він припустив, що комісія зможе звітувати після 2 лютого 2019 року.

«Сподіваюся, коли прокуратура назве особи підозрюваних, жоден з них не зможе втекти з України», – підсумував Береза.

4 грудня Луценко заявив, що в справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк оголосили ще одну підозру – раніше судимому громадянину Левіну, який покинув територію України, коли поліція затримала перших підозрюваних.

Чиновниця Херсонської міської ради, активістка Катерина Гандзюк померла 4 листопада. Це сталося через три місяці після того, як її облили концентрованою сірчаною кислотою 31 липня. За даними медиків, у неї були опіки 40% шкіри і пошкодження очей. Її літаком доставили на лікування до Києва і надали охорону.

У цій справі затримали п’ятьох людей, зокрема й підозрюваного в організації злочину. Правоохоронці до цього часу не встановили замовника замаху на Гандзюк.

Після смерті активістки поліція перекваліфікувала її справу на «закінчене вбивство», і кримінальне провадження буде розслідуватися як «умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, скоєне на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб». Відповідна стаття Кримінального кодексу передбачає за такі дії від 10 років позбавлення волі до довічного ув’язнення.


 

В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:01
Чому Польща так довго вирішує долю українських біженців
10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]