Державна зрада: ОГХК вкотре відправила стратегічно важливу для РФ продукцію в Крим

|
Версия для печатиВерсия для печати

Ільменіт виробництва державної Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК) відвантажується на адресу ПрАТ "Кримський ТИТАН" в анексованому Криму.

Про це йдеться в публікації сайту "Миротворець".

Відправка законспірована і здійснюється за маршрутом Одеса-Хопу-Феодосія-Армянськ двома суднами - грецьким VENTO і сирійським SOURIA. Останнє перебуває в списку санкцій фінансової розвідки США, як таке, що неодноразово порушувало заборону на вхід у територіальні води Криму.

На сайті порталу "Дело" зазначено, що судна доставляють іршанський ільменіт ОГХК об'ємом 24 тис. тонн і вартістю EUR 3,7млн. Він придбаний у ОГХК за контрактом німецької ITS (International Trade & Sourcing GmbH & Co). Її директор - Олег Цюра уклав угоду з керівником ОГХК Пітером Девісом на поставку цих обсягів 17 червня.

Державна ОГХК відправила продукцію в Крим 01

Експерти стверджують, що контракт Девіса і Цюри вельми незвичний для ринку. "Він передбачає розрахунок у євро, а котирування на ринку, як правило, в доларовому еквіваленті. Припускаю, що це допоможе уникнути доларового комплаенса і не потрапити в халепу з американськими правоохоронцями. По-друге, контракт не передбачає поставку зразків продукції, які можна було б протестувати, а саме так роблять трейдери або переробники, які вперше мають справу з титановою сировиною (ITS у цьому бізнесі раніше помічена не була). По-третє, - трейдер готовий взяти відразу великий обсяг продукції - 24 тис. т, не протестувавши його" , - аналізує директор ІА "Інфоіндустрія" Дмитро Гордейчук. Очевидно, вважає експерт, покупець знає, що бере. Саме ільменіт Іршанського ГЗК забезпечував "Кримський Титан" до 2014 року. "Перевірений ільменіт не потрібно тестувати, а відтоді Іршанський ГЗК не змінював технологію виробництва", - каже Гордейчук.

Ільменіт ОГХК відвантажується в Крим за сприяння керівництва ОГХК і Фонду держмайна. Про це розповіли виданню портовики. "З боку ОГХК за забезпечення угоди відповідав член правління Юрій Соловей, близький до екскерівника Адміністрації морських портів України Юрія Васькова. Саме вони, за словами працівників порту, "пушили" завантаження VENTO без визначеного порту вивантаження. А коли митники затримали відправку, в процес втрутився голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

Відвантаження ще триває. 3 серпня судно SOURIA затарюють другою партією ільменіту в турецькому порту Hopa (Хопу). Це видно з портових звітів "Миротворця".

Об'єднана гірничо-хімічна компанія створена в серпні 2014 року. Управляє Іршанським гірничо-збагачувальним комбінатом і Вільногірським гірничо-металургійним комбінатом. 2018 рік завершила з чистим прибутком 114,9 млн грн. Вартість активів становить 3,4 млрд грн. У лютому 2020 року Фонд держмайна змінив керівництво компанії. З квітня ОГХК керує Пітер Девіс. Підприємство виставлено на приватизацію в 2020 р.

Поставки стратегічно важливого для оборонної промисловості Росії ільменіту тривали всі роки російської військової агресіі РФ проти України, продовжуються вони і при президентові Володимирі Зеленському.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]