Держдеп оприлюднив звіт порушення прав людини в Криму: зникнення, катування

|
Версия для печатиВерсия для печати

Встановлена Росією влада в Криму практично не розслідує злочини, і не переслідує посадовців та осіб, які вчиняли порушення прав людини, створюючи атмосферу безкарності та безправ'я.

Про це йдеться в окремому підрозділі звіту США з дотримання прав людини у світі в 2018 році, присвяченому Криму, повідомляє Голос Америки.

Звіт, складений Державним департаментом США і оприлюднений сьогодні, наводить довгий перелік сфер, де окупаційна влада порушує права людини. Це "зникнення, катування, включаючи каральну психіатрію, погане поводження з затриманими в якості покарання, або для того, щоб отримати зізнання; погані умови ув'язнення і переведення в'язнів до Росії; свавільні арешти та затримання, ув'язнення з політичних причин; порушення приватності, жорсткі обмеження свободи волевиявлення та ЗМІ, включаючи закриття видань та застосування насильства проти журналістів; обмеження інтернету, включаючи блокування сайтів; масштабні придушення свободи зібрань, включаючи заборону кримськотатарського Меджлісу; обмеження свободи пересування та участі в політичних процесах, системна корупція та дискримінація проти кримських татар та етнічних українців", - йдеться у звіті.

12 мешканців Криму, які зникли після окупації, було знайдено мертвими, за даними МЗС України. Окупаційна влада не розслідувала інші підозрілі смерті та зникнення, і подеколи відносила їх до самогубств, говорять автори звіту.

42 особи стали жертвами примусових зникнень з 2014 до 30 червня 2018 року. Такі дані наводяться в звіті з посиланням на Місію ООН з прав людини в Україні. Серед зниклих 27 етнічних українця, дев'ять кримських татар, чотири таджики, одна особа російсько-татарського походження і один узбек. Порушників не було притягнуто до відповідальності за жодним з цих злочинів.

Широко поширені повідомлення про те, що російські посадовці в Криму катували, або іншим чином порушували права тих, хто виступав проти окупації, а також є повідомлення про використання каральної психіатричної експертизи. Автори звіту наводять приклад Ахтема Мустафаєва, який потерпав від катувань, Нарімана Мемедінова, який, на думку правозахисників, став жертвою каральної психіатрії.

За окупаційного режиму Росії "суддівство" не було ні незалежним ані безстороннім. Судді, прокурори та адвокати діяли в рамках політичних директив окупаційної влади і результати судових розглядів, як видавалось, були визначені наперед через урядове втручання.

В звіті також наголошується, що діяльність Меджлісу кримських татар залишається під забороною, незважаючи на рішення Міжнародного суду, яке вимагає від російської влади "не утримувати і не вводити обмеження на спроможність кримськотатарської спільноти зберігати представницькі інституції, включаючи Меджліс".


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

19:24
«Газпром» закончил с грандиозным убытком первый квартал, второй и третий кварталы могут быть значительно хуже
18:28
Началась укладка самого длинного в мире электрокабеля Viking Link
17:12
Комбриг розповів обставини розстрілу російськими найманцями військового медика ВСУ на Донбасі
16:58
Рада провела найкоротше засідання в історії, щоб знищити незалежність НАБУ: 3 хвилини
15:35
В'язниця за порушення і "кришування", мільйонні штрафи: що передбачає закон про гральний бізнес
14:18
Вакцина БЦЖ ймовірно суттєво зменшує смертність від COVID-19 (ДОСЛІДЖЕННЯ)
13:35
Партнером Коломойського та Боголюбова з виробництва снарядів для ВСУ стала компанія зі США, яка обдурила завод "Артем" на $8,3 млн (ВIДЕО)
13:05
Хроніка ООС на 14 липня: двоє бійців Об’єднаних сил поранено. троє загинули
12:14
Гральний бізнес в Україні легалізувала Рада
11:22
Мангер заявив про причетність до вбивства Катерини Гандзюк генерала СБУ

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com