У Криму зафіксовані тяжкі порушення Росією прав людини, — доповідь ООН
Ситуація з дотриманням прав людини в Криму в умовах російської окупації істотно погіршилася.
Про це йдеться в тематичній доповіді «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)», яку підготувало Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оприлюдненій в понеділок, 25 вересня, передає DW.COM.
За даними ООН, у Криму «зафіксовані тяжкі порушення прав людини, як-то свавільні арешти й затримання, насильницькі зникнення, жорстоке поводження, катування і щонайменше одна позасудова страта». Жертвами сваволі російського державного апарату ставали кримчани різного етнічного походження, проте особливих утисків зазнали кримські татари, вказано в документі.
Експерти також констатують, що на півострові також значно звузилися «можливості публічного прояву української культури та ідентичності».
Особливу увагу в ООН приділили автоматичному наданню російського громадянства мешканцям Криму. «Нав\’язування громадянства жителям окупованої території можна прирівняти до примушення їх до присягання на вірність державі-супротивнику, що заборонено четвертою Женевською конвенцією», — пишуть автори доповіді. «Питання громадянства мало значний вплив на життя багатьох мешканців Криму», — констатував Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.
Для покращення становища в галузі прав людини в Криму автори доповіді висловили 20 рекомендацій російському уряду. Серед цих рекомендацій — дотримуватися прав людини всіх жителів півострова, виконувати «зобов’язання, покладені на окупаційну державу відповідно до міжнародного гуманітарного права; забезпечети належний і безперешкодний доступу міжнародних місій із спостереження за ситуацією з правами людини й правозахисних неурядових організацій до Криму» тощо.
Експерти висловили рекомендації і для українського уряду. Серед них — «зняти всі обмеження свободи пересування до Криму та з Криму, які не є необхідними» та «спростити отримання документів про громадянський стан, освіту та інші державні послуги жителями Криму».
Документ охоплює період з лютого 2014-го по вересень 2017 року. Органи влади РФ з кінця березня 2014 року не надають Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні доступу до Криму, тому члени місії проводили моніторинг із материкової частини України.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 22:15
- Петиція про санкції щодо друга Офісу президента Портнова набрала необхідну кількість голосів
- 20:00
- Неділя в Україні буде хмарною, місцями вдень сніжитиме
- 18:09
- Казарін: Томос - як символічне трансформує політичне
- 16:04
- Україна та Польща обмінялися списками місць пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії
- 14:05
- США за 4 роки вклали у нові озброєння понад $1,2 трлн.
- 12:27
- Національний день молитви пропонують встановити 24 лютого у Раді
- 10:01
- Корсун: Ми більше не дізнаємося про кібератаки - засекречено
- 09:03
- Прем’єр Гренландії Егеде про острів: хоче бути незалежним, а не данським чи американським
- 08:00
- Ворог окупував Курахове та просунулися біля трьох сіл
- 20:00
- На вихідних температура повітря в Україні значно знизиться
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.