Експерт заявив, що ракета, якою збили МН17, ніколи не була в Україні
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/mh17_2_3_0.jpg?1537261519)
Інформація про те, що ракета, якою у 2014 році був збитий малайзійський «Боїнг» рейсу МН-17, колись належала ЗСУ, є черговою брехнею російських пропагандистів. Такої ракети у ЗСУ не було, також її не було у переліку техніки, яка передавалася Грузії у 2006 році.
Про це у коментарі Укрінформу розповів колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006-2010 роки) генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.
«Озброєння Збройних сил підняло документи та інвентаризаційні акти Стрийського полку Повітряної оборони з 1991 року. Ні тоді, ні під час інвентаризацій, які проводилися після цього терміну, таку ракету не було зареєстровано. На підставі наявних документів ми можемо стверджувати: у Збройних силах України ракети комплексу „Бук“ із серійним номером, на який посилається російська сторона, не було. Відповідно, вона не входила й не могла входити до переліку озброєння, яке передавалося Грузії в рамках двостороннього військово-технічного співробітництва», — наголосив Романенко.
Він нагадав, що відразу після трагічних подій, пов’язаних із катастрофою рейсу МН-17, Україна на найвищому політичному рівні оголосила про свою готовність взяти участь у міжнародному розслідуванні та передала всі наявні матеріали Нідерландам, які відіграють провідну роль у цьому розслідуванні.
Романенко висловив переконання, що документи, які були представлені російською стороною, були підроблені, і стають в один ряд з іншими «офіційними» версіями Російської Федерації у її спробах перекинути відповідальність на Україну — чи то свідчення «іспанського диспетчера», або «супутникові фотографії» українських літаків розміром з футбольне поле.
«Ми повною мірою визнаємо результати розслідування, яке проведено міжнародною спільнотою на чолі з Нідерландами. За чотири роки там накопичено велику кількість матеріалів та доказової бази. Ми брали участь у цьому розслідуванні та готові й надалі надавати слідчим будь-яку додаткову інформацію, яка допоможе встановити істину. Росіяни вкотре поширюють фейкову інформацію, вкотре намагаються уникнути відповідальності за свій злочин», — додав військовий експерт.
Як повідомляв Укрінформ, 17 вересня у Міноборони РФ заявили, що ракета, яка збила малайзійський «Боїнг» рейсу MH-17 на Донбасі у 2014 році, була виготовлена на Долгопрудненському підприємстві в Підмосков\’ї 1986 року і того ж року нібито була відправлена до військової частини, розташованої в Україні. В Україні назвали ці заяви Міноборони РФ черговим фейком.
Водночас грузинські ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що ракета до «Бука», яка у 1986 році була поставлена на озброєння на територію УРСР, у 2006 році була передана Грузії, з огляду на можливе вторгнення РФ, а в 2008 році була захоплена в Сухумі армією РФ і вивезена в Росію.
З перших днів катастрофи Україна послідовно дотримувалася припущення, що літак був збитий ракетою ЗРК «Бук» російського походження, випущеною або бойовиками-сепаратистами, або російськими військовими. Такого ж висновку дійшла Рада з питань безпеки Нідерландів, яка в жовтні 2015 оприлюднила технічний звіт щодо катастрофи «Боїнга» рейсу МН-17. Радбез Нідерландів установив, що літак було збито боєголовкою 9N314M, запущеною з системи «Бук». Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібе Йоустра в інтерв\’ю голландським ЗМІ заявив, що ракета, якою був збитий літак, була випущена з території, контрольованої бойовиками.
Водночас міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила номер зенітного ракетного комплексу «Бук» зі складу російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, яким був збитий літак «Малайзійських авіаліній».
Фото: facebook / Ігор Романенко
На цю тему:
- Міністр оборони Великобританії прокоментував «сенсацію» від росіян про МН-17
- Малайзия инициирует создание международного суда для преследования виновных в крушении МН17
- В телах погибших пассажиров Боинга найдены осколки «Бука», — СМИ
- Доказательств по делу МН17 достаточно, чтобы говорить об ответственности высшего руководства РФ
- В Bellingcat назвали ім’я ще одного росіянина, ймовірно причетного до трагедії МН17
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У четвер в Україні мороз, вітер та ожеледиця
- 18:06
- Олексій Зіневич: Диктатор Трамп і наслідки цього
- 17:11
- Ігор Луценко: Наскільки ми можемо обійтися без США
- 16:07
- Чому чесні вибори 26 жовтня 2025 року неможливі
- 15:46
- Санта Димополус помогает развивать российский бизнес Prive7 в Дубай
- 15:21
- Експосадовці Генштабу розікрали понад 246 мільйонів на створенні для ЗСУ системи «ДЗВІН»
- 15:02
- Юрій Бутусов: Щоб я хотів почути зараз від президента України
- 14:40
- Зеленський спростував заяви Трампа про $500 мільярдів допомоги від США
- 14:13
- США допомогли Путіну вийти з багаторічної ізоляції. З РФ говорили, як з жертвою, - Зеленський
- 14:04
- Юрій Касьянов: Кінцеве слово за нами
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.