Електроенергіїя розкрадається в обленерго, обсяги її споживання населенням суттєво завищені – Енергоатом

|
Версия для печатиВерсия для печати

ДП «НАЕК «Енергоатом» на прикладі діяльності АТ "Харківобленерго" навело докази завищення даних щодо обсягів споживання населенням електроенергії.

Ппро це повідомляється на сайті ДП «НАЕК «Енергоатом».

В компанії проаналізували рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яка 7 квітня 2021 року наклала штраф у розмірі 1,7 млн грн на АТ «Харківобленерго» за порушення ліцензійних умов господарської діяльності з розподілу електричної енергії. За даними регулятора, у жовтні 2020 року «Харківобленерго» нарахувало 19-ти домогосподарствам надлишкові обсяги споживання електроенергії в обсязі 11,5 млн кВт-год.

"Виходить, що кожне з таких домогосподарств споживало по 813,5 кВт-год. кожної години протягом всієї доби кожного дня жовтня минулого року. «Харківобленерго» відобразило саме такі дані в комерційному обліку, а «Харківенергозбут» погодився із цими обсягами споживання, які є абсолютно нереалістичними, і відніс їх до категорії використання побутовими споживачами", - зазначили в НАЕК «Енергоатом».

Як наголошують в компанії, саме такі обсяги електроенергії Енергоатом поставив ДП "Гарантований покупець" за пільговою ціною 15 коп. за кВт-год., який своєю чергою передав їх "Харківенергозбуту".

"Це призвело до збитків НАЕК "Енергоатом" на суму понад 20 млн грн – лише стосовно 19 домогосподарств і лише у жовтні 2020 року. Зрозуміло, що надлишки вказаних обсягів електроенергії були використані не для населення, а перепродані для комерційного використання за значно вищою ціною", - зробили висновок в Енергоатомі.

У зв'язку з указаними фактами, компанія має намір звернутися до правоохоронних органів.

"У підсумку є недоотримання Державним бюджетом України значної частини коштів. Компанія поінформує правоохоронні органи про факти значного завищення статистики обсягів споживання населенням електроенергії", - підкреслюється у повідомленні.

Енергоатом також звернувся до НКРЕКП та ДП "Гарантований покупець" із закликом консолідувати зусилля задля виявлення аналогічних випадків у інших регіонах України, встановити реальні обсяги споживання електроенергії населенням та застосовувати покарання за зловживання суб’єктами ринку з метою запобігання таким зловживанням у майбутньому.

Як повідомлялося, згідно із положенням про покладення спеціальних обов'язків (ПСО), НАЕК "Енергоатом" зобов'язана продавати ДП "Гарантований покупець" електричну енергію в обсягах, які необхідні для задоволення потреб побутових споживачів у торговій зоні об'єднаної енергетичної системи України. З 1 січня 2021 року Енергоатом здійснює продаж електричної енергії для потреб населення державному підприємству "Гарантований покупець" за ціною 15 коп. за 1 кВт-год. У березні 2021 року ДП "НАЕК "Енергоатом" заявило, що ДП "Гарантований покупець" штучно завищує обсяги електроенергії, яку нібито потребує населення.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]