Фрагментарні знання росіян з історії не дозволяють їм розуміти історичні процеси, — опитування

|
Версия для печатиВерсия для печати

Знання росіян з історії настільки фрагментарні, що у більшості з них не може бути повноцінного розуміння історичних процесів.

До такого висновку прийшли соціологи ВЦВГД (ВЦИОМ), повідомляє газета «Коммерсант».

Напередодні святкування 100-річчя революції 1917 року дослідники, як зазначає видання, запитали жителів Росії відповіді щодо історичних подій XX і XXI століть. Відповідаючи на них, більшість респондентів (96%), згідно з результатами цього опитування, заявили соціологам, що «історію Росії важливо знати». При цьому «дуже добре» свої знання в цій науковій сфері оцінили тільки 3% опитаних, 41% впевнений, що знає історію «добре», 40% заявили про те, що погано знають цей предмет, ще 7% респондентів - «дуже погано» .

Щоб в цьому переконатися, соціологи поставили учасникам дослідження додаткові питання. Так, правильно відповісти на питання, кого більшовики скинули в жовтні 1917 року, змогли тільки 11% росіян. Решта 65% замість Тимчасового уряду назвали інші варіанти, серед яких однак переважала версія про повалення в жовтні 1917 року «царя». Також тільки 7% знають, що фраза «Їм потрібні великі потрясіння, нам потрібна велика Росія» належить прем'єр-міністру царського уряду Петру Столипіну. 10% відповіли на це питання неправильно, ще 83% не змогли навіть запропонувати варіантів відповіді.

Крім цього жоден з респондентів не асоціює 3 березня 1918 року зі виходом Росії з Першої світової війни - цю дату не назвав ніхто. Роки російсько-японської війни (1904-1905 роки) точно пам'ятають 9%. 57% - дат не знають, 34% в них плутаються.

Знання громадянами новітньої історії Росії соціологи також визнали фрагментарними - 40% з тих, кому в даний час близько 45 років, не пам'ятали, що головним суперником Бориса Єльцина в президентських перегонах 1996 був лідер КПРФ Геннадій Зюганов. Відповісти на питання змогли лише 34% опитаних.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть