Фрагментарні знання росіян з історії не дозволяють їм розуміти історичні процеси, — опитування
Знання росіян з історії настільки фрагментарні, що у більшості з них не може бути повноцінного розуміння історичних процесів.
До такого висновку прийшли соціологи ВЦВГД (ВЦИОМ), повідомляє газета «Коммерсант».
Напередодні святкування 100-річчя революції 1917 року дослідники, як зазначає видання, запитали жителів Росії відповіді щодо історичних подій XX і XXI століть. Відповідаючи на них, більшість респондентів (96%), згідно з результатами цього опитування, заявили соціологам, що «історію Росії важливо знати». При цьому «дуже добре» свої знання в цій науковій сфері оцінили тільки 3% опитаних, 41% впевнений, що знає історію «добре», 40% заявили про те, що погано знають цей предмет, ще 7% респондентів - «дуже погано» .
Щоб в цьому переконатися, соціологи поставили учасникам дослідження додаткові питання. Так, правильно відповісти на питання, кого більшовики скинули в жовтні 1917 року, змогли тільки 11% росіян. Решта 65% замість Тимчасового уряду назвали інші варіанти, серед яких однак переважала версія про повалення в жовтні 1917 року «царя». Також тільки 7% знають, що фраза «Їм потрібні великі потрясіння, нам потрібна велика Росія» належить прем'єр-міністру царського уряду Петру Столипіну. 10% відповіли на це питання неправильно, ще 83% не змогли навіть запропонувати варіантів відповіді.
Крім цього жоден з респондентів не асоціює 3 березня 1918 року зі виходом Росії з Першої світової війни - цю дату не назвав ніхто. Роки російсько-японської війни (1904-1905 роки) точно пам'ятають 9%. 57% - дат не знають, 34% в них плутаються.
Знання громадянами новітньої історії Росії соціологи також визнали фрагментарними - 40% з тих, кому в даний час близько 45 років, не пам'ятали, що головним суперником Бориса Єльцина в президентських перегонах 1996 був лідер КПРФ Геннадій Зюганов. Відповісти на питання змогли лише 34% опитаних.
В тему:
- Станислав Кульчицкий. Закономерности формирования украинской политической нации. Часть 1
- Каким был стяг УПА?
- Військово-історичний рух України проти московських «реконструкторів»
- Селянські повстання і Голодомор. Як українське село чинило спротив колективізації
- Почему Мазепа — архитектор европейской Украины¹
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- Грудень в Україні розпочнеться незвичайним теплом
- 18:01
- Касьянов - безголовій владі: "Язик прикусіть, і мовчіть, недоумки"
- 17:02
- Сирійські повстанці повністю захопили провінцію Ідліб
- 16:07
- Торгівля ЄС з росією фактично припинилася
- 14:09
- Михайло Винницький: Як відбуваються реформи у вищій освіті
- 12:09
- Корсун: Стратегії влади «роль кібербезпеки перебільшена» виповнилося 5 років
- 10:40
- 45% чоловіків, які були "обмежено придатними", після повторної ВЛК визнають придатними - Генштаб
- 08:00
- Ворог має на фронті значне просування та захопив кілька сіл
- 01:01
- Президент призначив командира 93-ї бригади Палісу заступником керівника ОП
- 00:01
- Президент призначив генерала Драпатого командувачем Сухопутних військ ЗСУ, а полковника Апостола заступником Сирського
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.