Freedom House оприлюднила рейтинг свободи в 2018 році
Україна залишається серед частково вільних країн щодо свободи у світі станом на початок 2018 року.
Про це йдеться у звіті «Демократія у кризі», оприлюдненму організацією «Freedom House», повідомляє Українська правда.
Як і рік тому, Україна отримала рейтинг свободи 3, де 1 — найбільш вільна, а 7 — найменш вільна. Рейтинг політичних прав та громадських свобод у нашій країні — також 3 у цій градації. Сукупний бал України — 62 зі 100 (де 100 — максимально вільна).
Україна потрапила в один ряд із Грузією, Абхазією, Нагірним Карабахом, Вірменією, Молдовою, Косово, Боснією та Герцеговиною, Чорногорією, Македонією, Албанією тощо.
При цьому Росію та Білорусь віднесено до невільних країн (сукупний бал 20/100 і 21/100 відповідно).
Оскільки аналіз позначає території відповідно до рівня свобод, анексований Росією Крим віднесено до невільних територій із сукупним балом 9/100 (рівень несвободи 6,5/7).
У звіті також зазначається, що Україна продовжує оговтуватися від подій, які почалися 2014 року, анексії Криму та конфлікту на Донбасі. Водночас, відсутність покарань за корупцію у вищих ешелонах влади підірвала популярність влади та вплинуло на реформи.
Зафіксовано тиск на громадянські свободи й напади на журналістів.
Водночас, відзначено прогрес у реалізації низки реформ у 2017 році: зміни у системі охорони здоров\’я та освіти, розширення повноважень місцевих та регіональних адміністрацій.
Однак зусилля щодо боротьби з корупцією пригальмувалися, оскільки Національне антикорупційне бюро України зіткнулося з політичним втручанням, а голову антикорупційного комітету Верховної Ради звільнили. Антикорупційний суд ще не створено.
Крім того, антикорупційні неурядові організації змусили розкривати інформацію про доходи й майно.
«Хоча медіа-середовище України покращилася з часів зміни влади у 2014 році, журналісти стикаються з політичним втручанням, а також з насильством та переслідуванням», — зазначає у коментарі щодо України «Freedom House».
Також організація згадує про заборону деяким російським журналістам в\’їжджати в Україну.
Загалом «Freedom House» зазначає, що у 2017 році демократія у світі зіткнулася з найбільш серйозною кризою за останнє десятиріччя.
71 країна продемонструвала зниження у політичних правах і громадянських свободах. Це ознаменувало 12-й рік поспіль падіння світової свободи.
США втратили роль лідера і зразка демократії (сукупний бал 86/100). Лідерство утримують скандинавські країни (100/100), за ними йде Канада (99/100)
За 12 років аналізу (з 2006 року) 113 країн показали спад свобод, а 62 країни — зростання.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
- 19:04
- Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
- 18:06
- Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
- 17:33
- Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
- 17:04
- Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
- 16:24
- Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
- 15:42
- А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
- 14:02
- Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
- 12:11
- Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
- 12:04
- З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.