ФСБ заборонила підключати Росію до глобального супутникового інтернету

|
Версия для печатиВерсия для печати

Федеральна служба безпеки Росії виступає проти розгортання над територією РФ американського проекту супутникового зв'язку OneWeb, який повинен покрити всю планету високошвидкісним інтернетом.

Проект вартістю 1,7 млрд доларів, який ще влітку називався Мінкомзв'язку стратегічним і який, за задумом авторів, повинен до 2027 року забезпечити всіх жителів планети доступом в інтернет, несе загрозу національній безпеці Росії, оскільки може використовуватися в розвідувальних цілях, пояснив Reuters представник ФСБ Володимир Садовніков, пише finanz.ru.

OneWeb планує створити мережу з 900 низькоорбітальних супутників, а в 2015 році уклала контракт зі структурами "Роскосмосу" на запуск за допомогою ракет-носіїв "Союз" на суму понад 1 млрд доларів.

В ФСБ заявлюять, що "гарантії, що система супутникового зв'язку не носить розвідувального характеру і не зможе завдати шкоди інтересам особи і суспільства Російської Федерації, мають переважно декларативний характер і не можуть бути достовірно перевірені російською стороною», немає. ФСБ також побоюється, що OneWeb стане монополістом у наданні доступу в інтернет у віддалених регіонах Росії.

OneWeb заснована колишнім менеджером Google Грегом Уайлер і планує створити мережу з низькоорбітальних супутників. Інвесторами проекту є Airbus Group, Bharti, Coca-Cola, Hughes, Virgin Group, Qualcomm і SoftBank, які вклали в нього близько 1,7 млрд доларів.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com