«Газпром» погрожує Європі судом через проблеми Nord Stream 2

|
Версия для печатиВерсия для печати
У той час як російські чиновники випромінюють оптимізм, запевняючи, що зміни газового законодавства ЄС ніяк не вплинуть на трубопровід «Північний потік - 2», «Газпром» відчайдушно шукає способи врятувати проект.
Як повідомляє Politico, оператор газопроводу, 100-відсоткова дочка «Газпрому» Nord Stream 2 AG, звернулася з листом до Брюсселя, в якому пригрозила подати позов до міжнародного арбітражу проти Єврокомісії, якщо проект не буде виведений з-під дії нових «правил гри» на європейському газовому ринку, передає finanz.ru.
 
Йдеться про поправки до газової директивиу ЄС, які Європарламент прийняв на початку квітня.
 
Вони вимагають, щоб на морські газопроводи поширювалися б ті ж правила, що і на сухопутні. По-перше, одна компанія (в даному випадку «Газпром») не може бути одночасно і власником труби і постачальником газу; по-друге, доступ до потужностей газопроводу повинні мати незалежні добувачі; по-третє, тарифи на прокачування повинен встановлювати регулятор.
 
Де-факто, це означає, що «Газпром» зможе використовувати тільки половину від потужностей труби - 27,5 млрд кубометрів на рік замість 55 млрд.
 
Згідно з поправками, виключення з нових правил можуть отримати лише трубопроводи, які до моменту вступу їх в силу вже добудовані.
 
Але до літа 2019 року, коли, як очікується, газова директива стане законом, «Північний потік - 2» ще не буде знаходитися в стані операційної готовності, пише виконавчий директор компанії Маттіас Варніг.
 
У зв'язку з цим Nord Stream 2 AG просить Єврокомісію дати гарантії, що газопровід все ж отримає виключення з нових правил. В іншому випадку, пише Варінг, Єврокомісія може порушити Енергетичну хартію - документ, прийнятий в 1994 році і який об'єднує 56 країн - в частині, яка стосується захисту інвестицій.
 
У будівництво трубопроводу на території ЄС вже інвестовано 3 млрд євро, а сукупний ефект оцінюється в 5 млрд євро і 31 тисяч робочих місць, перераховує Варінг.
 
«Істотні фінансові ресурси були вкладені в інфраструктуру, був прийнятий інвестиційний ризик, а нове регулювання несподівано і кардинально змінило правила володіння і управління цією інфраструктурою. У разі Nord Stream 2 остаточне інвестиційне рішення приймалося кілька років тому, були витрачені мільярди євро, взяті зобов'язання. При цьому будівництво і робота трубопроводу планувалися в розрахунку на існуюче на той момент законодавство», - обурюється глава Nord Stream AG.
 
Після вступу директиви в силу умови роботи «Газпрому» зміняться настільки серйозно, що поки важко припустити, як газовий монополіст буде викручуватися з ситуації: не виключено, що в кінцевому підсумку «Газпром» розпадеться на кілька компаній, одна з яких буде займатися транспортуванням, друга - видобутком, третя - реалізацією.

В тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com