Генпрокурор Юрій Луценко замість догани преміював свого заступника

|
Версия для печатиВерсия для печати

Генеральний прокурор України Юрій Луценко впродовж дев’яти місяців не підписує наказ про застосування стягнення — догани, яку його заступник Юрій Столярчук отримав від Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів за незаконне виведення зі справи підозрюваної у земельному рейдерстві. Натомість продовжує преміювати Столярчука щомісяця.

Про це йдеться в сюжеті програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Зазначається, що Столярчук — єдиний з прокурорів ГПУ, до якого Луценко вирішив не застосовувати стягнення. Попри рішення дисциплінарної комісії, генпрокурор вважає дії свого заступника цілком законними.

«Коли ухвалювати рішення і кому виплачувати, залиште це мені, призначеному президентом і Верховною Радою на посаду генпрокурора. І я в цьому випадку буду приймати рішення самостійно», — так Луценко обґрунтовує свою бездіяльність щодо догани Столярчуку.

Згідно із законом «Про прокуратуру», генпрокурор мав би підписати наказ про стягнення на підставі рішення КДКП. Також прокурора, який отримав догану, мають позбавити заохочень щонайменше на місяць. У Столярчука склалося навпаки — наступного місяця після рішення комісії він отримав премію у 45 тис. грн. І далі продовжує заохочуватися скромніше.

Нагадаємо, наприкінці листопада 2017 року заступник Луценка отримав догану від дисциплінарної комісії за втручання у службову діяльність прокурора Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ. Він не був процесуальним керівником у кримінальному провадженні та не входив до кола прокурорів-розслідувачів, проте закрив справу про рейдерство у частині підозрюваної Оксани Валешинської, яка юридично забезпечила відчуження спірних паїв однієї з агрофірм на користь своєї компанії.

Напередодні закриття Столярчуком провадження сама підозрювана, перебуваючи в розшуку, кілька разів відвідувала його в ГПУ, про що свідчать відеозапис і офіційне підтвердження прокуратури.

Як писали ЗМІ, спроба рейдерського захоплення сталася в червні 2013 року на Миколаївщині. Зазначалось, що рейдери під орудою, зокрема, Валешинської намагалися захопити власність відомого аграрного бізнесмена Аркадія Корнацького (нині народного депутата від БПП, — ред.), який тоді був в опозиції до влади Януковича.

Корнацький тоді заявив, що нападом на його фірму керують особисто голова Миколаївської ОДА Микола Круглов і генпрокурор Віктор Пшонка.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]