Головний військовий прокурор Чумак про реформу ГПУ: Треба ліквідувати, звільнити усіх і будувати нову

|
Версия для печатиВерсия для печати

Пріоритетом у реформуванні прокуратури є створення "абсолютно нової" прокуратури з новими кадрами.

Про це зазначив в інтерв'ю для "Українського радіо" головний військовий прокурор Віктор Чумак.

"Суспільство говорило про необхідність реформування. І я рік тому написав, що реформувати цей орган, на мій погляд, неможливо. Його треба ліквідувати і побудувати новий. Тому, якщо хочете запитати, який пріоритет – нова, абсолютно нова прокуратура з новими кадрами", - зазначив він.

При цьому на запитання журналіста, яким чином проходитиме переатестація, Чумак зауважив - "Ми спочатку їх всіх звільнимо".

"Мова йде не про переатестацію. Генеральна прокуратура залишається. Офіс генерального прокурора створюється паралельно. ГПУ просто залишається працювати до того часу, поки не буде сформований Офіс генерального прокурора, поки там не будуть набрані кадри в рамках переатестації, набору нових кадрів", - зазначив він.

Чумак додав, що у військовій прокуратурі більшість працівників – "це нормальні люди, які "пашуть" у полях".

"Але є частина – які поставили комерційний обіг кримінальних проваджень на своє власне збагачення. Цих людей треба прибрати з органів прокуратури, набрати нових, – тих, хто чесний і нормальний, – перевірити всіма доступними засобами", - додав військовий прокурор.

Чумак також розповів, що тих, хто не пройде переатестацію, звільнятимуть з простим формулюванням – на підставі організаційно-штатних заходів.

"А тих, хто крав, не будуть звільняти – щодо них будуть відновлені чи відкриті кримінальні провадження, які ми намагатимемося довести до суду", - уточнив військовий прокурор.

При цьому Чумак зауважив, що задля зменшення корупційних ризиків прокурорська і суддівська гілка влади мають отримувати приблизно однакові оклади.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада 19 вересня ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”.

Закон, зокрема, пропонує замість чинної структури органів прокуратури побудувати після проведення атестації прокурорів нову структуру, що має включати Офіс генерального прокурора, обласні, окружні прокуратури. Також проєкт закону надає генеральному прокурору право ліквідовувати та реорганізовувати окружні та обласні прокуратури.

Окрім того, ліквідуються військові прокуратури, але водночас встановлюються права генпрокурора у разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генпрокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

Закон також передбачає зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15000 до 10000 осіб.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]