Гройсман маніпулює цифрами? Боротьба з контрабандою принесла не 70 млрд, а в 700 разів менше


Нещодавно в.о. голови Державної фіскальної Мирослав Продан в інтерв’ю одному з українських видань заявив про «плюс 70 млрд грн, отриманих завдяки боротьбі з контрабандою». Слідом за ним цю цифру почав повторювати прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який вважає, що Продан «абсолютно нетерпимий до будь-якої корупції, і, до речі, бореться з контрабандою, і, до речі, дає гарні показники».
Яу пишуть «Наші гроші», неймовірність цієї цифри була настільки вражаюча, що народний депутат Тетяна Острікова публічно спитала у Гройсмана, про які 70 мільярдів йдеться. Адже, за її даними, ця сума стягнута за рахунок зростання імпорту, інфляції та девальвації гривні. Тобто за рахунок економічних чинників, а не боротьби з корупційними схемами.
І Гройсман з нардепом погодився.
«Що стосується боротьби з контрабандою, то можу вам сказати, що, дійсно, нам дещо вдалося зробити, і про це говорю не я, а бізнес-асоціації. І навіть те, що ви сьогодні процитували, що кошти надійшли від сплати за експорт, імпорт, автомобілі і так далі, це свідчить про те, що, насправді, кошти надходять в бюджет від експортно-імпортних операцій так, як це має і бути», – відповів прем’єр, фактично підтвердивши тезу про виключно економічне підґрунтя «плюс 70 мільярдів».
Але справжній дохід митників від боротьби з корупційними схемами – це жалюгідні копійки у порівнянні з цифрою, якою хизуються Продан з Гройсманом.
За даними самої ДФС, митники у 2017 році наклали штрафів на різних порушників на 507 млн грн., з яких у бюджет фактично стягнуто лише 59 млн грн.
Ще на митних порушників через суд накладено штрафи на 402 мільйони та зобов’язано конфіскувати товарів на 433 млн грн. Але за даними дослідження, яке провели Тетяна Острікова і її помічник Валерій Губарєв (радник І рангу податкової та митної служби України), з цих сум державний бюджет насправді отримав лише 39 млн грн. Решта продовжує залишатись у порушників через нереалізовані з різних причин судові рішення.
Тобто фактично бюджет отримав від антикорупційної штрафної діяльності митників лише 98 млн грн. з загальної суми штрафних санкцій 1,34 млрд грн. Ці обидві ці цифри у десятки разів менші від «плюс 70 мільярдів», про які заявили Продан з Гройсманом. Фактичний дохід держави виявився в 714 разів меншим, від урядових фантазій.
За даними Інституту соціально-економічної трансформації приблизні обсяги контрабанди і порушення митних правил в Україні становлять 80-230 млрд грн на рік, і з них до бюджету не сплачуються 25-70 млрд грн ПДВ і мита. Саме «митні» схеми йдуть другим рядком після офшорних.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости
- 19:58
- В Одесі спалили авто історика, який боровся с незаконними забудовами
- 18:57
- Даже пропутинский Совет крымских татар возмутили оскорбительные учебники по истории
- 17:31
- «Архитектор геноцида»: могила Маркса в Лондоне подверглась осквернению
- 16:09
- КНДР продолжает ракетно-ядерную программу - доклад ООН
- 15:07
- В России заморозили счета PDVSA
- 14:50
- Міжнародний аеропорт відкриють у Білій Церкві
- 13:10
- Еще один приход в Одесской области перешел в Православную церковь Украины
- 12:57
- Сьогодні світ відзначає День спонтанного прояву доброти
- 11:31
- Amazon інвестувала у виробника е-пікапів $700 мільйонів (ВІДЕО)
- 10:02
- Економіка України при нинішніх темпах зростання наздожене Польщу через 50 років - міністр фінансів
Важно
Как эффективно контролировать местную власть
Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.