Гройсман маніпулює цифрами? Боротьба з контрабандою принесла не 70 млрд, а в 700 разів менше

|
Версия для печатиВерсия для печати

Нещодавно в.о. голови Державної фіскальної Мирослав Продан в інтерв’ю одному з українських видань заявив про «плюс 70 млрд грн, отриманих завдяки боротьбі з контрабандою». Слідом за ним цю цифру почав повторювати прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який вважає, що Продан «абсолютно нетерпимий до будь-якої корупції, і, до речі, бореться з контрабандою, і, до речі, дає гарні показники».

Яу пишуть «Наші гроші», неймовірність цієї цифри була настільки вражаюча, що народний депутат Тетяна Острікова публічно спитала у Гройсмана, про які 70 мільярдів йдеться. Адже, за її даними, ця сума стягнута за рахунок зростання імпорту, інфляції та девальвації гривні. Тобто за рахунок економічних чинників, а не боротьби з корупційними схемами.

І Гройсман з нардепом погодився.

«Що стосується боротьби з контрабандою, то можу вам сказати, що, дійсно, нам дещо вдалося зробити, і про це говорю не я, а бізнес-асоціації. І навіть те, що ви сьогодні процитували, що кошти надійшли від сплати за експорт, імпорт, автомобілі і так далі, це свідчить про те, що, насправді, кошти надходять в бюджет від експортно-імпортних операцій так, як це має і бути», – відповів прем’єр, фактично підтвердивши тезу про виключно економічне підґрунтя «плюс 70 мільярдів».

Але справжній дохід митників від боротьби з корупційними схемами – це жалюгідні копійки у порівнянні з цифрою, якою хизуються Продан з Гройсманом.

За даними самої ДФС, митники у 2017 році наклали штрафів на різних порушників на 507 млн грн., з яких у бюджет фактично стягнуто лише 59 млн грн.

Ще на митних порушників через суд накладено штрафи на 402 мільйони та зобов’язано конфіскувати товарів на 433 млн грн. Але за даними дослідження, яке провели Тетяна Острікова і її помічник Валерій Губарєв (радник І рангу податкової та митної служби України), з цих сум державний бюджет насправді отримав лише 39 млн грн. Решта продовжує залишатись у порушників через нереалізовані з різних причин судові рішення.

Тобто фактично бюджет отримав від антикорупційної штрафної діяльності митників лише 98 млн грн. з загальної суми штрафних санкцій 1,34 млрд грн. Ці обидві ці цифри у десятки разів менші від «плюс 70 мільярдів», про які заявили Продан з Гройсманом. Фактичний дохід держави виявився в 714 разів меншим, від урядових фантазій.

 

За даними Інституту соціально-економічної трансформації приблизні обсяги контрабанди і порушення митних правил в Україні становлять 80-230 млрд грн на рік, і з них до бюджету не сплачуються 25-70 млрд грн ПДВ і мита. Саме «митні» схеми йдуть другим рядком після офшорних.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com