Керівник ГТС: Не бачу причин для "Газпрому" продовжувати транзит через Україну

|
Версия для печатиВерсия для печати

Голова "Оператору газотранспортної системи України" Сергій Макогон, заявив, що не бачить причин для "Газпрому" продовжувати транзит газу через Україну після 2025 року. Також він зазначив, що українська сторона готова до сценарію "нульового" транзиту.

Про це він повідомив в інтерв'ю РБК.

Макогон повідомляє, що після запуску першої нитки "Турецького потоку" на початку року українська ГТС вже втратила 15 млрд куб, запуск другої нитки "відсіче" ще 15 млрд куб, а завершення "Північного потоку-2" - призведе до втрати 50 млрд куб, що залишилися.

"Очевидно, що якщо "Газпром" добудує "Північний потік-2", то потужності української ГТС стануть надлишковими для нього. Я не бачу причин для "Газпрому" продовжувати транзит газу через Україну після 2025 року, хоча наші тарифи на транзит абсолютно конкурентні", - пояснює Макогон, відзначаючи, що Україна докладе зусиль, щоб будівництво не було закінчено, т.к як цей проєкт має явний політичний характер.

"Якщо відкласти в сторону всі політичні моменти, то і" Газпрому ", і Європі вигідно використовувати потужності української ГТС і ПСГ. У нас гнучка система, яка може оперативно реагувати на зміни попиту в Європі і в перебігу декількох годин почати поставку додаткових обсягів газу в ЄС.

Ні "Північний потік", ні "Турецький потік" не зможуть забезпечити таку гнучкість, т.к розраховані виключно на прокачку стабільних обсягів газу ", - заявляє голова ГТС.

Макогон заявляє, що в кінцевому підсумку українська ГТС буде повністю переорієнтована тільки на внутрішнє транспортування, після чого Європа буде повністю залежати від поставок газу через газопроводи "Газпрому".

"Ми готові до сценарію "нульового транзиту" і за п'ять років повністю оновимо нашу ГТС під цей сценарій. Найбільше постраждає європейський споживач", - резюмує Макогон.

Нагадуємо, що наприкінці 2019-го року НАК "Нафтогаз" та "Газпром" підписали новий контракт на транзит газу на п’ять років.  Згідно угоди "Газпром" заплатив "Нафтогазу" 2,9 млрд доларів, присуджених Стокгольмським арбітражем у спорі про контракт на транзит.

У січні Макогон заявляв, що через 5 років транзит газу з РФ по території України, залишиться на рівні 40 мільярдів кубометрів на рік, але газотранспортна система повинна бути готова і до іншого розвитку подій.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]