Хакери готують нову потужну кібератаку проти України, — експерти

|
Версия для печатиВерсия для печати

2017-й став важким роком для України у сфері кібербезпеки - цьогорічну атаку Petya.A або NotPetya на комерційні та державні компанії будуть пам'ятати ще довго. Однак вона може стати не останньою в році, що минає. Західні та українські експерти попереджають: хакери готуються завдати Україні черговий масштабний кіберудар. І скоріше за все, він трапиться вже в цьому місяці.

Про це в інтерв'ю виданню The Atlantic розповів глава компанії в сфері кібербезпеки Dragos Роберт Лі, який разом з іншими фахівцями займався дослідженням попередніх атак на Україну, пише ain.ua. Зокрема він аналізував операцію з виведення з ладу «Прікарпаттяенерго» в грудні 2015 року, коли 230 000 українців залишилися без світла, і кібератаку в грудні 2016 року, знеструмивши кілька районів Києва.

За словами Лі, в останні тижні він спостерігав незвичайний сплеск активності в Україні тієї ж групи хакерів, які організували дві вищезгадані атаки. До цього група демонструвала незначну активність - аж до середини листопада поточного року. «За нашими оцінками, було б цілком доцільно провести атаку в цьому місяці», - зазначив Лі.

Про те, що по частині кібератак на Україну 2017-й рік ще закінчено, AIN.UA повідомив також Микола Коваль, генеральний директор CYS Centrum, керівник CyS-CERT.

«З вересня фіксується активність, яка може свідчити про те, що в грудні цього року або трохи пізніше (якщо ніхто не завадить), може статися черговий колапс. І стосуватися він знову буде об'єктів критичної інфраструктури», - заявив він.

Деталі підготовки операції експерт навмисне не розкрив.

Атаки на енергетичні об'єкти України 2015 і 2016 років пов'язували з хакерським угрупованням Sandworm (BlackEnergy, TeleBots, Electrum, TEMP.Noble, Quedagh - ред.), Яке, ймовірно, базується в Москві. 

Російська влада спростовувала всі звинувачення в причетності до будь-яких кібератак. Однак експерти неодноразово відзначали, що подібні атаки досить ресурсоємні і можливі лише за фінансової підтримки на державному рівні.

«Щодо Росії мене найбільше непокоять не їх технології, а готовність перейти межу, - заявив The Atlantic заступник директора Агентства національної безпеки з 2006 по 2014 рік Кріс Інгліс. - Вони довели, що можуть робити речі, які виходять за всі можливі рамки».

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні сніжитиме, буде вітряно
18:10
Денис Казанський: Російські "захисники канонічного православ’я"
17:07
Командування безграмотно організовує оборону навколо Покровська, що дозволить рф оточити місто, - Бутусов
16:02
Чому "вибори весною" це афера або підготовка до шахрайства
15:50
ВРП одноголосно дозволила арештувати голову Господарського суду Львівщини, який вимагав $1млн хабаря
15:40
Українське командування "подарувало" росіянам ключовий укріпрайон під Покровськом, - Бутусов
15:09
ВВС: до кінця 2024 року в росії мали виробити понад 20 літаків Superjet 100, але побудували лише 7, тай й ті добудовані «з довоєнного доробку»
14:22
Син нардепки від «ЄС» Южаніної вчиняє ДТП під наркотиками і був знятий з військового обліку за станом здоровʼя
14:06
Румунія і Болгарія з 1 січня 2025 року увійдуть до Шенгенської зони
13:07
Конструктора КБ "Марс" Шатського ліквідували в Москві, він модернізував ракети X-59, - росЗМІ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]