Конгресмени США закликали Байдена захистити російську службу «Радіо Свобода»

|
Версия для печатиВерсия для печати

П’ятеро американських конгресменів від Демократичної та від Республіканської партій закликали президента США Джо Байдена відреагувати на загрозу в РФ щодо мовлення Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа (РС /РВЄ).

Про це йдеться у листі членів Комітету з закордонних справ Палати представників США.

Документ підписали голова комітету демократ Грегорі Мікс, республіканець Майкл Маккол, депутатка від демократів Марсі Каптур, республіканець Адам Кінзінгер та демократ Вільям Кітінг.

У РФ набули чинності низка законів, які серйозно ускладнюють роботу іноземних видань. Радіо Свобода, телеканал «Настоящее время» та інші проєкти РС /РВЄ тепер вносяться до переліку «іноземних агентів» Міністерства юстиції РФ.

Корпорація виконує вимоги російського Мін'юсту, надаючи дані про свою фінансову діяльність та розмістила згадку про статус «іноземного агента» на своїх веб-сторінках, хоча й розцінює таке законодавство як несправедливе та юридично суперечливе.

РС/РВЄ не є агентом жодного з урядів: закони США гарантують журналістську незалежність медіакорпорації, не допускаючи політичного та цензурного втручання у редакційну діяльність.

Корпорація Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода розглядає обмеження, що запроваджуються російською владою в зв'язку з законодавством про ЗМІ – «іноземних агентів» як «небезпечні зусилля, спрямовані на переслідування журналістів, та як кроки до того, щоб громадяни РФ отримували тільки схвалену Кремлем інформацію».

Члени Палати представників закликали адміністрацію Байдена негайно дати чітко зрозуміти російському уряду, що «ці обмеження щодо РС/РВЄ, їхніх працівників та партнерів неприйнятні. А також, що приведення персоналу РС/РВЄ до кримінальної відповідальності матиме «серйозні наслідки».

Як повідомлялося, у редакції «Радіо Свобода» впевнені, що російський уряд недвозначно домагається їх витіснення з РФ. Зокрема, російська влада називає «Радіо Свобода» «іноземним агентом».

Редактори РС заявляють, що якщо Кремль не змінить власну політику, вони припинять офіційну присутність у Російській Федерації вперше з часів розпаду СРСР.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com