Кримські татари знову – жертви жорстокості Кремля, - заява США у 75-ті роковини депортації

|
Версия для печатиВерсия для печати

 75 років тому, більше 230 000 кримських татар було депортовано з Криму до Центральної Азії за указом СРСР про депортацію від 18 травня 1944 року.

Два покоління кримські татари боролись за повернення до своєї Вітчизни, йдеться в заяві тимчасово повіреного у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміана, виданій з нагоди 75-тих роковин депортації.

Про це йдеться в повідомленні Голосу Америки.  

 
 

 

Після повернення до Криму у 1980-х кримські татари розвивали свою культуру, засновували школи, де навчали їх мовою а також створили орган самоврядування – Меджліс, нагадує Каміан.

Після незаконної окупації, уряд Росії вдавався до насильства, що включає вбивства, примусові зникнення, катування кримських татар і противників окупації
Заява США при ОБСЄ

 

"Тепер Кримські татари – громадяни незалежної України – знову є жертвами репресій та жорстокості Кремля, - йдеться в заяві. - Після незаконної окупації, уряд Росії вдавався до насильства, що включає вбивства, примусові зникнення, катування кримських татар і противників окупації".

Десятки тисяч татар мусили полишити Крим через побоювання за свою безпеку на землі своєї пращурів. Мустафі Джемілєву заборонено в'їзд до Криму а десятки кримських татар утримують в російських в'язницях за політичними звинуваченнями, йдеться в заяві.

Серед порушень Росії стосовно татар, в США наголосили на тому, що озброєні сили служб безпеки в масках тероризують оселі, школи, мечеті кримських татар. Росія заборонила Меджліс, заблокувала і вигнала татаромовні ЗМІ і заборонила викладати в школах їх мову.

США закликали Росію припинити репресії кримських татар та противників окупації і виконувати зобов'язання в рамках міжнародного права; припинити окупацію Криму та звільнити кримських татар та інших українців, несправедливо ув'язнених. В заяві також підтверджується, що санкції залишаться до повного повернення Росією контролю над цією територією України.

Ще одним важливим виявом міжнародної солідарності з кримськими татарами стало рішення парламенту Латвії. 9 травня латвійський парламент визнав депортацію 1944 року геноцидом кримських татар. «В цілому історичні джерела вказують на здійснюваний геноцид радянської влади проти багатьох народів і етнічних груп, що жили в Радянському Союзі. У тому числі і проти кримських татар, як етнічної групи, щоб знищити її культуру і соціальний спадок, історичну приналежність народу до території Кримського півострова і вижити кримських татар з їхньої Батьківщини», - цитує заяву Сейму український урядовий портал.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]