Лише 14% «суддів Майдану» звільнені після Революції Гідності – адвокат

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вища рада правосуддя звільнила лише 48 «суддів Майдану» — тих, що засуджували активістів Революції Гідності.

Про це заявив адвокат родин Героїв Небесної Сотні Роман Маселко під час круглого столу «Відповідальність суддів Майдану. Обіцянки та реальність», повідомляє «Слідство. Інфо».

За даними аналізу Тимчасової спеціальної комісії при Вищій раді юстиції, «суддями Майдану» є 351 особа. Під час Революції Гідності ці судді позбавляли водійських прав автомайданівців, засуджували активістів та забороняли масові акції протесту.

Відзначається, що сьогодні ці люди продовжують працювати, а дехто навіть отримав посади в новому Верховному Суді.

За останні чотири роки Вища рада правосуддя внесла подання про звільнення всього 61 судді. З них 10 подань оскаржені і скасовані.

За даними Маселка, ВРП відмовилася відкривати навіть дисциплінарні справи щодо 204 «суддів Майдану».

Підкреслюється, що багатьом «суддям Майдану» вдалося уникнути відповідальності саме через затягування розгляду справ Вищою радою правосуддя.

До прикладу: нещодавно Вища рада правосуддя скасувала подання про звільнення голови Дніпровського райсуду Києва Нелі Ластовки, яка позбавляла автомайданівців водійських прав.

Також уникнув відповідальності суддя Оболонського суду В’ячеслав Дев\’ятко, який теж відбирав водійські права активістів.

Свого часу ВРП відмовилася звільнити одіозного суддю Миколу Чауса, а також Богдана Саніна, який забороняв Майдан.

Нині Чаус перебуває у розшуку, а Санін став суддею-спікером Окружного адміністративного суду Києва.

Рада також відмовилася звільнити суддю Євгенія Аблова із Окружного адмінсуду Києва, який зобов’язав «Беркут» розігнати Майдан у ніч з 10 на 11 грудня 2013 року.

За даними Громадської ради доброчесності, «судді Майдану» та судді, які допомогли їм уникнути відповідальності, пройшли і до нового Верховного Суду.

Зокрема, суддя Олександр Золотніков, який у 2013 році забороняв мирні акції протесту в Одесі. А судді Вищого адміністративного суду Михайло Смокович, Тетяна Стрелець та Юрченко скасовували рішення Вищої ради юстиції про звільнення суддів Майдану.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]