Майже третину всіх банківських кредитів в Україні за останні два роки отримали всього 5 бізнес-груп

|
Версия для печатиВерсия для печати

За останні два роки кризи майже половину всіх банківських кредитів в Україні отримали 20 бізнес-груп.

Такі дані оприлюднив Національний банк України у звіті про фінансову стабільність.

За словами начальника управління департаменту фінансової стабільності НБУ Євгена Дубогриза, на 5 найбільших бізнес-груп припадає 30,4% портфелю корпоративних кредитів. А на 20 найбільших бізнесів — майже половина всіх кредитів у банківській системі України вцілому.

При цьому, 49% кредитів ці 20 груп взяли на компанії, що не ведуть операційної діяльності, що вкрай ускладнює стягнення боргів.

«Основний ризик полягає в тому, що бізнес-групи по своїй природі не є настільки стійкими, вони постійно змінюють свою структуру, вони мають активи, що не є економічно пов'язаними між собою, але фінансові потоки постійно перерозподіляються між різними компаніями та різними галузями», — пояснив Дубогриз.

У підсумку, якість кредитів, наданих банками бізнес-групам значно нижча, ніж у інших груп позичальників — 3/4 кредитів, які взяли топ-20 груп не обслуговуються.

Банки були змушені визнати реальну якість цих кредитів та створити відповідні резерви, що негативно відобразилось на їх прибутках. Зокрема постраждали державні банки — частка топ-10 приватних позичальників складає 56% кредитного портфелю Ощадбанку та 38% - Укрексімбанку.

Нагадаємо, Кабінет міністрів у лютому прийняв рішення про докапіталізацію Ощадбанку та Укрексімбанку на 7 млрд гривень.

Як повідомлялося, Європейський банк реконструкції та розвитку планує більше кредитувати українські банки для того, щоб вони надавали позики малому та середньому бізнесу.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]