Медведчуковский адвокат-хабарник обраний членом Вищої ради правосуддя

|
Версия для печатиВерсия для печати

16 лютого на Львівщині проходить З’їзд адвокатів України, на якому відбулися вибори до Вищої ради правосуддя. З’їзд адвокатів України обрав Павла Гречківського та Олексія Маловацького членами Вищої ради правосуддя. За Гречківського проголосували 161 делегат із 178, які брали участь у голосуванні.

Cумнозвісний адвокат Павло Гречківський – діючий член ВРП і, як не парадоксально, був кандидатурою від З’їзду адвокатів України на новий склад цього ж органу. Переконуючи у можливості своєї претензії на конкурс, Гречківський маніпулює юридичними тонкощами, а саме – перейменуванням цього органу. До судової реформи 2016 року він називався Вища рада юстиції, а зараз – Вища рада правосуддя. З такої аргументації глузують навіть колеги по цеху, та закликали з’їзд адвокатів,  не паплюжити своє ім’я та Конституцію, обираючи Гречківського.

Пряма норма ст. 131 Конституції України говорить про те що одна й та ж особа не може обіймати посаду члена ВРП два строки поспіль.

Від цього органу залежить призначення і звільнення усіх суддів в Україні – від судів першої інстанції до Вищого та Антикорупційного. Схоже, місце настільки «тепле», що окремі персони заради нього готові грубо порушити Закон і поставити під ризик легітимність ВРП в цілому, зазначає видання Рубрика.

Крім того, Гречківський – «велика риба» корупційних оборудок, як назвав його генпрокурор Луценко. Адвоката підозрювали в отриманні хабара розміром півмільйона доларів США за “вирішення” у суді комерційних питань приватної фірми, а також у приватизації нерухомого майна у центрі Києва корупційним шляхом, у результаті чого державний і місцевий бюджети втратили майже 4 мільйони доларів США. Втім, справа Гречківського стала «спортивною риболовлею» за принципом «спіймав-сфотографував-відпустив». Справу про шахрайство Гречківського закрили восени 2018-го. Як коментує суддя Лариса Гольник: «Гречківський був виправданий за процесуальними моментами. Не тому, що вдалося довести неправдивість факту корупції, а тому, що були допущені грубі помилки органами досудового розслідування. Тобто зібрані неналежним чином докази. Можливо, ці помилки були й свідомо допущені».

До речі, на посаді члена Вищої ради правосуддя Гречківський відзначився переслідуванням Лариси Гольник, яка відмовилась від хабаря і задокументовала спробу її підкупити у справі мера Полтави Олександра Мамая. Саме він виступив доповідачем у її справі по догані від ВРП. Тим самим він заблокував кар’єру Гольник – його «робота» коштувала їй участі у конкурсі до Антикорупційного суду.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com