Мецгеру та другому фігуранту не змогли вручити підозри, бо вони втекли (ОНОВЛЕНО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Правоохоронці не змогли вручити підозри фігурантам справи про напад на журналістів програми «Схеми: корупція в деталях», повідомила під час брифінгу речниця прокуратури Києва Надія Максимець.

Підозри підготували двом особам, серед яких глава правління «Укрексімбанку» Євгеній Мецгер, що склав повноваження на час розслідування, повідомляє ZN.ua.

«Попередньо було встановлено, що одна особа перебуває в приміщенні, однак в подальшому надійшла інформація про те, що начебто через стан здоров’я ця особа покинула приміщення через інший вихід», - заявила Максимець. 

На питання журналістів про те, хто покинув будівлю, особа, яка склала повноваження, чи яка написала заяву на звільнення Максимець відповіла, що «не можу це повідомляти, але на жаль це факт».

«Наразі вживаються заходи для встановлення місцеперебування цих осіб для вручення підозр. Повістки і повідомлення про підозру, тексти цих документів залишені адміністрації банку, в. о. голови правління. І відповідно плануємо, що найближчим часом цей процес буде завершено», - додала Максимець.

Водночас у коментарі «Укрінформу» Максимець розповіла, що через інший вихід приміщення банку покинув фігурант справи, який написав заяву на звільнення.

«Вони залишаються незвільненими і мають перебувати на робочому місці. Про причини їх відсутності на місцях адміністрації банку невідомо», - розповіла речниця.

У прокуратурі Києва відзначили, що не змогли вручити підозри обом фігурантам. На знімальну групу «Схем» напали 4 жовтня, просто під час запису інтерв’ю в «Укрексімбанку». Голові правління держустанови Євгену Мецгеру не сподобалося запитання журналіста Кирила Овсяного, тому він наказав підлеглим відібрати камери та стерти записану інформацію.

Виконуючи наказ, співробітники банку повалили й скрутили оператора «Схем» Олександра Мазура та відібрали у нього дві камери. Охорона банку стерла інформацію, однак технічним спеціалістам вдалося відновити її. Завдяки відновленому відео вдалося ідентифікувати кількох підлеглих Мецегра, які брали участь у нападі.

За фактом нападу Національна поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 117 КК України – «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу, обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років.

У банку стверджували, що журналісти начебто намагалися заволодіти інформацією з обмеженим доступом і погрожували звернутися до правоохоронних органи. Згодом наглядова рада «Укрексімбанку» розпочала внутрішню перевірку - Мецгера відсторонили, а в.о. голови держустанови став член правління Сергій Єрмаков.

ОНОВЛЕНО:

Столичні правоохоронці вручили підозру другому з фігурантів справи про перешкоджання професійній діяльності журналістів "Схем".

Про це повідомляє речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець у коментарі УП, підозрюваний Мецгер у Facebook.

"Станом на 9.55 ранку обом фігурантам кримінального провадження щодо перешкоджання роботі журналістів "Схем" вручено повідомлення про підозру, а також повістки з викликом до органу дізнання на допит" - написала Максимець

Йдеться про голову "Укрексімбанку" Євгена Мецгера.

Поліція Києва повідомляє також, що дізнавачі разом із процесуальними керівниками вивчають участь третьої особи, дії якої зафіксовані на відео, оприлюдненому журналістами та причетність інших осіб. За результатами перевірки їз діям буде надано відповідну правову кваліфікацію.

Мецгер також підтвердив отримання підозри, розмістивши у своєму Facebook фото документу. Він запевнив, що "готовий у повному обсязі співпрацювати зі слідством" та ще раз вибачився. перед журналістською спільнотою та особисто перед Кирилом Овсяним та Олександром Мазуром.

«Аргумент»


На цю тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]