Мирова угода щодо штрафів АМКУ не передбачає повернення активів Газпрому - Вітренко

|
Версия для печатиВерсия для печати

Підписана наприкінці грудня 2019 року мирова угода між Україною і Газпромом не передбачає повернення російській компанії її активів, конфіскованих раніше за рішенням Антимонопольного комітету.

Про це повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає Інтерфакс-Україна.

"У рамках цього врегулювання "Газпром" відмовився від цієї компенсації (за позовом у міжнародному суді за конфісковане майно - ред). Він погодився з тим, що вартість конфіскованих в Україні його активів уже ніколи не буде повернута й компенсована. Ця історія є закритою", - сказав він на прес-конференції в четвер.

Нагадуємо: як повідомлялося, АМКУ 22 січня 2016 року ухвалив рішення про накладення на "Газпром" штрафу розміром 85,966 млрд грн за порушення економічної конкуренції. "Газпром" безрезультатно намагався оскаржити рішення комітету й подальше виконавче провадження з примусового стягнення Міністерством юстиції України суми штрафу та пені.

Було заарештовано рахунки представництва ПАТ "Газпром" у Києві, дивіденди ПАТ "Газпром" від участі в АТ "Газтранзит", належні ПАТ "Газпром" акції АТ "Газтранзит", акції ПАТ "Інститут "Южніігіпрогаз", частки в ТОВ "Газпром збут Україна", ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України". У серпні 2018 року в рамках аукціону здійснено примусовий продаж акцій ПАТ "Інститут "Южніігіпрогаз", у січні - акцій АТ "Газтранзит".

25 жовтня 2018 р. ПАТ "Газпром" відповідно до Арбітражного регламенту ЮНСІТРАЛ розпочав арбітражний розгляд проти України з метою захисту своїх інвестицій на її території з огляду на те, що Україна в особі АМКУ наклала на ПАТ "Газпром" штраф у розмірі, що перевищує $6 млрд (включно з відсотками), за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу України.

ПАТ "Газпром" просив арбітраж прийняти рішення про виплату грошового відшкодування і застосування інших засобів правового захисту.

Наприкінці грудня 2019 року Україна та "Газпром" у рамках мінських газових угод підписали мирову угоду щодо ініційованого російською компанією міжнародного арбітражу в справі про зобов'язання останнього сплатити близько 7,4 млрд дол за штрафом АМКУ.


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні синоптики прогнозують сніг
19:25
НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо одеського експрокурора Олега Корнілова через утаємничену нерухомість у Дубаї
19:20
Іспанський суд арештував віллу і автівки ексначальника Одеського ТЦК Борисова
18:03
218 громад перейшло до ПЦУ цьогоріч, з початку війни - 1185
17:14
Офіцер 211 бригади Пастух, який знущався з підлеглих, отримав підозру, але він переховується від слідства, - ДБР
17:03
Російська ракета спричинила авіатрощу літака Azerbaijan Airlines в Казахстані, - Euronews
16:55
Ще чотири кабелі зв'язку, що з'єднують Фінляндію та Естонію, вийшли з ладу
14:08
Як нардепи оборонного комітету Ради від корумпованої "Слуги народу" покривали і покривають "яйця по 17" та інші злочини на мільярди
14:02
В Метінвесті озвучили сценарії на випадок окупації Покровська: "Єдина шахта коксівного вугілля в Україні"
13:43
Медіарух наївно закликає Зеленського застосувати санкції РНБО щодо Портнова - українофоба, багаторічного поплічника Коломойського та братів Суркісів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]