Митрополит Епіфаній: ПЦУ не захоплюватиме храми і не залежатиме від Константинополя

|
Версия для печатиВерсия для печати

Новообраний предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній наголосив, що нова церква буде самостійною структурою і не залежатиме ні від Константинополя, ні від української держави.

"Ми чуємо, що ця церква (ПЦУ - ред.) не буде повноцінною автокефалією, що вона буде в підпорядкуванні у Константинополя, але це неправда", - пояснив митрополит Епіфаній увечері в понеділок, 17 грудня, в ефірі телеканалу ICTV, передає DW.COM.

За його словами, Константинопольський патріархат як "мати-церква" сприяє і допомагає українській православній церкві, щоб було об'єднання, була створена структура цієї церкви.

"А в подальшому, вже після вручення томосу, ми будемо самокерованими, будемо управляти тут, в Києві, і ухвалювати рішення на користь цієї церкви. А з Константинополем, звичайно, будемо з вдячністю підтримувати духовні відносини", - пояснив предстоятель ПЦУ. Він також зазначив, що держава не повинна втручатися у справи церкви і створена церква не буде "державною церквою".

Митрополит Епіфаній також наголосив, що ніяких захоплень храмів Української православної церкви Московського патріархату не буде. "Ніяких захоплень храмів Московського патріархату з боку єдиної церкви не буде. Ті парафії, які добровільно захочуть стати частиною єдиної української православної церкви, повинні бути прийняті. Але без насильства, без якихось дій, які провокуватимуть нестабільність у суспільстві", - наголосив митрополит і додав, що "тільки любов і повага можуть бути тією основою, на якій переходитимуть ті парафії, які зараз знаходяться в лоні Російської православної церкви".

Нагадаємо, що об'єднавчий собор українських православних церков за сприяння Вселенського патріархату 15 грудня ухвалив створити автокефальну помісну православну церкву України. Собор також затвердив церковний статут і обрав предстоятелем нової церкви патріаршого намісника колишньої Української православної церкви Київського патріархату митрополита Епіфанія (Думенка).


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com