Москва, яка ігнорує права людини, наполягатиме на участі у виборах суддів ЄСПЛ в Страсбурзі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Спікер Держдуми В'ячеслав Володін заявив, що Росія не визнаватиме рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), якщо не буде брати участь у виборі суддів.

Володін вважає, що рішення суду не повинні поширюватися на Росію, якщо вона не "допущена" до формування цього суду. Про це він заявив журналістам в Санкт-Петербурзі, повідомляє  РБК. Раніше глава Ради Федерації Валентина Матвієнко заявила, що Росія не буде визнавати рішення ЄСПЛ у тому випадку, якщо не зможе повернутися до роботи в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

Депутати ПАРЄ вибирають суддів ЄСПЛ, аргументувала свою позицію Матвієнко. Вона підкреслила, що без участі російської делегації в голосуванні всі обрані депутатами особи "не будуть повністю легітимними".

Відносини між Росією і ПАРЄ загострилися після російської анексії Криму. У квітні 2014 року російську делегацію позбавили права голосу, виключили з керівних органів ПАРЄ і відсторонили від роботи в місіях спостерігачів. У січні 2015 року санкції були продовжені до квітня 2015 року. Делегація Російської Федерації не брала участі в діяльності асамблеї до кінця 2015 року, 2016 і 2017 року.

Вибори голови Парламентської асамблеї Ради Європи відбудуться в січні 2018 року. Попередні два роки асамблею очолював іспанець Педро Аграмунт, переобраний на цей пост в 2017 році. Проте 6 жовтня подав у відставку, пославшись на стан здоров'я. У квітні бюро ПАРЄ висловила вотум недовіри голові асамблеї у зв'язку з його візитом до Сирії і позбавило його права голосу. Сам глава асамблеї визнав помилкою свою поїздку до Сирії. На дострокову відставку Аграмунт, зокрема, наполягав Київ. Українська делегація в ПАРЄ зажадала запуску процедури імпічменту очільнику Парламентської асамблеї. За словами першого віце-спікера Верховної ради Іринці Геращенко "Аграмунт представляє Путіна і Асада, а не ПАРЄ".

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com