Ніякої України під одним дахом зі «старшим братом» бути не може, — Макаров


Навіть у найдемократичнішому її варіанті імперія робитиме все можливе й неможливе, щоб Петро став Пєтєй, а потім Пєтю, який з’явився в результаті цієї маніпуляції, відправити з метою профілактики до Магадана. Скільки разів переконувалися: ніякої України під одним дахом зі «старшим братом» бути не може. Виключено.
Про це у своїй колонці для Тижня пише Юрій Макаров.
За його словами, навіть у найдемократичнішому її варіанті, що можна припустити хіба що теоретично, імперія робитиме все можливе й неможливе, щоб Петро став Пєтєй, а потім Пєтю, який з’явився в результаті цієї маніпуляції, відправити з метою профілактики до Магадана. Бо, як висловилася свого часу інша матінка, Єкатєріна, усі ті хохли — вовки, які дивляться в бік лісу. У нашому нинішньому випадку в бік Європи, НАТО, світу здорової людини.
«Ось ми досі дивуємося: той московський актор колись у таких ролях знімався, а нині фашистів кляне, та поетка перекладала наших, а тепер пише таке, що свої соромляться. Той у нас працював, той із нами товаришував, той просто демократ, ліберал, пристойна людина… Кожен із нас пам’ятає прислів’я про російського ліберала за Хутором-Михайлівським, але чомусь кожен новий вияв імперської пихи з боку ніби шанованих росіян сприймає як сюрприз. Це в нас сидить комплекс: ми досі дивимося на себе очима когось «дорослого». «Дорослі» раніше перебували в Москві. Тепер навіть не цікаво, що там у них робиться. Ну хіба що зайвий раз знизати плечима», — пише Макаров.
Але, зауважує він, рефлекси не проп’єш. Звичка комусь підкорятися, на когось орієнтуватися ніби сидить у хромосомах. І не останній із цих проявів — віра в царя, який за все відповідає й усе нам винен. Це звідти, з імперії. Ми його або її оберемо, він або вона нам підніме мінімалку, опустить тарифи, а ми його або її по можливості дуритимемо й водночас тихо ненавидітимемо. Або не тихо, бо ж демократія.
«Колись у Переяславі посланці Алєксєя Міхайловіча дивувалися, що козаки прагнуть буквально укласти з ним контракт із обопільними зобов’язаннями. Тепер ми самі не віримо в договірні відносини з владою, голосуємо серцем або «по приколу». А це і є Малоросія. Спочатку перестаєш себе поважати, вважати себе суб’єктом. «Гради» з’являються потім», — наголошує він.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости
- 19:20
- Журналісти зібрали 10 фактів про війну "мишей і жаб" в СБУ
- 18:25
- Директора згорілого будинку для літніх у Харкові арештували без права на заставу
- 17:20
- Помер відомий американський ведучий який співпрацював з путінськими пропагандистами
- 16:16
- В СБУ почалися відкриті кримінальні розборки між групами впливу - журналіст
- 15:25
- Хроніка ООС на 23 січня: втрат серед Об’єднаних сил немає
- 14:15
- ПАРЄ відмовила Росії у дебатах щодо "заборони російської мови" в Україні
- 13:56
- Рейдеры рынка "Столичный" начали информационную атаку на министра юстиции
- 13:38
- Британський варіант коронавірусу, ймовірно, є більш летальним - прем'єр-міністр Великобританії
- 12:21
- Резніков запропонував провести люстрацію в ОРДЛО після деокупації
- 11:19
- Україна вийшла на друге місце в світі з експорту зерна
Важно
Как эффективно контролировать местную власть
Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.