На фоні чергової хвилі народних протестів глава МВС Інгушетії Кава подав у відставку

|
Версия для печатиВерсия для печати

Глава МВС Інгушетії (Російська Федерація) Дмитро Кава подав рапорт про відставку.

Про це повідомляє «Интерфакс», з посиланням на джерело в силових структурах Північно-Кавказького федерального округу. "Кава подав прохання про відставку на тлі подій в Магасе", - сказало джерело.

Офіційно про відставку Кави поки не оголошено. Раніше регіональні ЗМІ повідомляли, що тимчасовим керівником республіканського МВС стане нинішній заступник Кави, начальник слідчого управління Юрій Муравйов.

26 березня в столиці Інгушетії поновилися масові протести - на мітинг вийшли від 30 до 40 тисяч осіб. У резолюції демонстранти зажадали відставки глави республіки Юнус-Бека Євкурова і скасування договору з Чечнею про кордон. Частина мітингувальників залишилася ночувати на площі. Вночі та вранці силовики спробували розігнати акцію і вступили в зіткнення з демонстрантами. Після отримання від чиновників обіцянки узгодити нову акцію через 5 днів лідери протесту закликали мітингувальників припинити акцію.

Однак значна частина демонстрантів не розійшлася, а перемістилися ближче до в'їзду в Назрань, де перекрили федеральну трасу "Кавказ" і побудували барикади з гілок і каменів. До вечора 27 березня на заклик одного з лідерів протесту, колишнього глави інгушського МВС Ахмеда Погорова, протестуючі розблокували трасу.

Новий мітинг планувалося провести з 5 по 9 квітня. Повідомлення про мітинг було подано 28 березня Інгушським комітетом національної єдності. У відповіді за підписом голови уряду Зялімхана Євлоєва йдеться, що узгодити мітинг неможливо, оскільки згідно із законом повідомлення про акцію повинно подаватися не раніше 15 і не пізніше 10 днів до дня його проведення, при цьому день направлення заявки і сам день проведення акції не рахуються.

Цілодобовий мітинг проти демаркації кордону з Чечнею проходив в Магасі, столиці Інгушетії з 4 по 17 жовтня минулого року. 31 жовтня акцію передбачалося відновити, однак з ініціативи більшості членів оргкомітету мітинг припинили майже відразу після початку. Організатори послалися на рішення відбувся днем ​​раніше в Назрані Всесвітнього конгресу інгушського народу, який постановив завершити вуличні протести і зосередитися на юридичному вирішенні проблеми.

Угоду про новий кордон Євкуров і глава Чечні Рамзан Кадиров підписали 26 вересня в П'ятигорську. Чиновники запевняли, ніби угода передбачає рівноцінний обмін територіями. Однак картографи довели, що в дійсності Магас віддає Грозному приблизно в 26 разів більше землі, ніж отримує взамін. Якщо Інгушетії відходить лише близько 1000 гектарів землі, то Чечні - як мінімум 26 тисяч.

Ратифікація угоди була проведена з процедурними порушеннями. Євкуров стверджував, що Народні збори Інгушетії прийняв відповідний закон 4 жовтня. Тим часом самі депутати заявляли, що закон не пройшов; інформація про його прийнятті, датована 4-м числом, насправді з'явилася на сайті регіонального парламенту лише на другий день.

Конституційний суд Інгушетії 30 жовтня визнав закон про розподіл Інгушетії таким, що не відповідає Конституції регіону. Він зокрема зазначив, що угода була укладена без проведення референдуму, хоча стаття 111 Основного закону встановлює, що питання адміністративно-територіального устрою Інгушетії влади регіону повинні вирішувати з урахуванням думки жителів.

Проте 6 грудня федеральний Конституційний суд за запитом Євкурова оголосив угоду, укладену ним і Кадировим, законним. Водночас Конституційний суд Росії вказав, що регіональний КС нібито не мав права давати юридичну оцінку договору.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com