Нацрада: заяви Медведчука в ефірі каналу "112 Україна" загрожують нацбезпеці

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Нацрада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову виїзну перевірку супутникового телеканалу "112 Україна" (ТОВ "ТРК "112-ТВ") через схвальні цитати Віктора Медведчука про президента РФ Володимира Путіна.

Про це повідомляє пресслужба регулятора, зазначає Укрінформ.

"Мовника перевірять в контексті поширення закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі і ненависті, а також обов’язку телерадіоорганізацій поширювати об’єктивну інформацію", - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, моніторингом в ефірі телеканалу 22-24 червня зафіксовано проілюстровану фотопортретом і друкованими словами народного депутата України Віктора Медведчука підводку-коментар до телепередач "LIVE" і "ПРАЙМ". Вона звучала 22 і 23 червня – 5 разів, 24 червня – один раз.

У своєму коментарі Медведчук схвально оцінює ініціативи російського президента в міжнародній політиці і висловлює оптимізм щодо їх реалізації.

Ці свої думки депутат виклав журналістам "Російської газети", яка є друкованим органом уряду РФ, щодо статті президента Російської Федерації Володимира Путіна, опублікованої 18 червня в американському журналі The National Interest. У ній ішлося про трактування російським президентом причин Другої світової війни, глобальні наслідки і переосмислення в сучасному глобалізованому суспільстві.

У зазначеній публікації Путін поклав відповідальність за початок війни, крім нацистської Німеччини, на провідні держави того часу – Велику Британію, Францію, Польщу. Зовнішньополітичні відомства Великої Британії, Польщі, Латвії, Естонії та інших країн розкритикували статтю Путіна, звинувативши його в спотворенні історичних фактів.

В ефірі телеканалу "112 Україна" цю підводку щоразу коментували нові експерти, запрошені до студії.

Також Медведчук у ще одному коментарі, що звучить в ефірі мовника, оцінює ініціативу президента країни-агресора як таку, що дасть змогу припинити численні інсинуації на адресу Радянського Союзу. Тобто в передачі звучить лише позиція, яку нині відстоює офіційна Москва, і яка не дає всебічного аналізу і трактування політики Радянського Союзу у Другій світовій війні, підкреслили в Нацраді.

Як зазначає регулятор, у жодному виступі ведучих чи промовах гостей телепередач "LIVE" і "ПРАЙМ" упродовж 22-24 червня не було подано інформації та оцінки в контексті актуальної на сьогодні ситуації зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

Крім схвального коментаря Медведчука з ознаками популяризації та пропаганди глави держави-агресора, редакція телеканалу не забезпечила трансляції інших думок, поглядів, спростування, заперечення чи інших форм повідомлень, які б пояснили чи дали підстави для суспільної дискусії з порушеного питання, чим аудиторію обмежено виключно однією точкою зору.

Члени Нацради вважають, що продемонстрована в ефірі телеканалу "112 Україна" позиція Медведчука стосовно статті Путіна у контексті подій в Україні є сприятливою для російського уряду, такі висловлювання забезпечують інформаційну підтримку дій російського керівництва в умовах збройної агресії проти України і загрожує створенням серйозної міжнародної напруженості, що становить загрозу національній безпеці України.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com