Нацслужба здоров'я: 3,6 мільярда на лікування «ковід» вкрай замало

|
Версия для печатиВерсия для печати

З наявних у НСЗУ 22 млрд грн лише 3,6 млрд передбачені для лікування пацієнтів з COVID-19.

Про це в коментарі Укрінформу сказав в.о. директора Національної служби здоров’я Андрій Віленський.

"До кінця року бюджет програми медичних гарантій становитиме 22 млрд грн. Але - це весь бюджет ПМГ, який передбачає оплату не лише за медичну допомогу пацієнтам з COVID. А в тому числі і оплату за діагностування та лікування інсультів, інфарктів, оплату за паліативну медичну допомогу, за лікування онкозахворювань та інші пакети. Це також оплата і первинної, і екстреної медичної допомоги, і програми реімбурсації "Доступні ліки". З наявних 22 млрд грн лише 3,6 млрд грн передбачені для лікування пацієнтів з COVID", - сказав Віленський.

Він додав, що за розрахунками НСЗУ, які базуються на прогнозних даних ВООЗ щодо розгортання пандемії в Україні та Київської школи економіки, лише за стаціонарну допомогу, надану пацієнтам з COVID у стаціонарі в листопаді, НСЗУ має сплатити 3,4 млрд грн.

"Тобто треба негайно вирішити питання щодо виділення додаткових коштів у розмірі 5,6 млрд. Вони необхідні для забезпечення безперебійного укладання договорів та своєчасної оплати наданих медичних послуг для лікування пацієнтів з COVID-19. Саме тому ми звернулись з бюджетним запитом до МОЗ та Мінфіну щодо виділення цих коштів", - розповів Віленський.

Очільник НСЗУ зазначив, що за останні місяці рівень захворюваності на COVID-19 суттєво зріс. Також зросла кількість лікарень, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою: у травні таких лікарень було 240, зараз їх 437.

"Навантаження на систему зростає, і це потрібно оплачувати. Для прикладу: упродовж жовтня виявили понад 180 тис. нових випадків захворювання, що вдвічі більше, ніж у вересні. Стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у жовтні надавали 2 213 медичних команд. Це майже 44 тисячі медиків. Середнє навантаження на одну медичну команду становило майже 26 пацієнтів. У вересні це навантаження становило трохи більш як 16 пацієнтів на медичну команду", - сказав Віленський.

Як повідомлялося раніше, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на листопад-грудень НСЗУ має у своєму розпорядженні 22 млрд грн.

Раніше Віленський повідомив, що Нацслужбі здоров'я не вистачає 5,6 млрд грн на оплату стаціонарного лікування хворих з COVID-19.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

07:26
росіяни захопили ще три села і рухаються в бік Харкова – DeepState
21:30
Путін замінив Шойгу на Андрія Білоусова
20:04
У Буданова запевнили, що знали графік, за яким рф окупує 100 кв км України за дві доби. Дякуємо!
20:00
У понеділок дощитиме на Слобожанщині та сході України
16:11
Про наступ на Харківщину та злочинну "відбудову" прикордоння
14:01
Гострий дефіцит електроенергії чекатиме на українців і влітку, і взимку
13:52
Шалене злодійство або навмисний саботаж: на українському кордоні мали бути бетонні укріплення в мінус 3 поверхи, а не було навіть мін, - командир підрозділу ЗСУ Ярославський
13:02
Окупанти утворили два плацдарми на Харківщині, за дві доби захопили 100 кв. км прикордонної смуги, - Бутусов
12:54
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 12 травня
10:02
Відставка Кубракова: Єрмак та безхребетні депутати показали "F*kc you" нашим західним партнерам - Дар'я Каленюк

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]